חוויות שירות

jen711

New member
חוויות שירות

בזמן האחרון היו לי כמה חוויות עם נותנים שירות שנותנים לי את ההרגשה שלא באמת איכפת להם מכלום.
לפעמים אני באמת מופתעת מאנשים.
-קופאיות באחת מרשתות עשה זאת בעצמך ששכנעו אותי לעשות כרטיס מועדון-אשראי ואמרו לי שאין דמי כרטיס בשנה הראשונה.
גם רשמו אותי לתוכניות מסויימות בחברת האשראי והייתי צריכה לחפש ולגלות מה עשו כדי לבטל וגם מסתבר שכן יש דמי מנוי.
העיקר בשביל למכור? אני מניחה שהן מקבלות בונוסים על דחיפת הכרטיס.
וכמובן מסובך לבטל את הכרטיס והנציגה מסבירה לי שזה נהלים ורק שימור לקוחות יכול לבטל, בעוד 5 ימים.
מבינה שזו לא אשמתה אבל הנהלים האלה באמת מעצבנים וגם ככה נשאר לי עוד כרטיס שלהם.
אז הלקוחות למדו להתקשר ו"לאבד" את הכרטיס.
- חוויה נוספת מאותה רשת זה שבשבת אין עובדים בחלק מהמחלקות בעוד שבמחלקות אחרות יש כמה עובדים משועממים.
יש מחלקה שאי אפשר לקנות בה בכלל בגלל שאין עובד, ועובדים אחרים לא יכולים לעזור ובמחלקות אחרות אפשר לקנות, אם הלקוח יצליח לגלות איפה נמצא מוצר סגור.
הייתי עדה ללקוח שצעק על הקופה הראשית שזה בזיון שחנות פתוחה אבל בחלק ממנה אי אפשר לקנות כי אין עובדים.
ואני עומדת בצד וחושב שהוא צודק לגמרי גם אם הוא לא מנומס.
-איחורים: כמה שזה מעצבן שאנשים מאחרים.
קבעו לי התקנה ב-8 בבוקר. אני מבינה שאני הראשונה באותו בוקר.
מחכה עד 8 וחצי.
מתקשרת לברר מה קורה.
הנציגה אומרת שתברר ותחזור בעוד כמה דקות.
אחרי 20 דקות אומרת לי שכל הטכנאים כבר יצאו והוא בדרך(כבר כמעט 9).
אני שואלת אותה האם אפשר לברר עם זה שצריך להגיע אלי והיא בחוסר רצון מופגן מציעה לי את המספר טלפון שלו.
הוא מסביר לי שקבעו לי בין 8 ל9, אף על פי שיש לי הקלטת שיחות ובדקתי שקבעו ל-8.
בסוף הוא הגיע אחרי שעה וחצי איחור.

יש אנשים שפשוט נותנים לי הרגשה שהכי חשוב למכור, לא משנה מה התוצאות או איך מתנהגים אחרי שהכסף עבר.
תוהה מה חושבת על זה ההנהלה.

nofi1456

New member
להנהלה לא אכפת

ויותר מזה, הם בעד התנהלות כזאת.
רוב הלקוחות לא יחרימו חברה או יטרטרו את עצמם לחברה מתחרה רק בגלל איחורים או אי דיוקים לגבי תשלומים מסוימים (כמו דמי כרטיס) או בירוקרטיית ביטולים, מהסיבה העצובה שזה קורה בכל מקום, ואף אחד לא מתיימר לתת לך את השירות המושלם.
יש לי מקרה דומה למה שסיפרת - היה לי תור לרופא בשעה 15:15 וכשנכנסתי למרפאה ראיתי שהחדר שאליו אני מחכה פתוח ולא נמצא שם אף אחד. בשעה 15:30 שראיתי שאף אחד לא קורה לי (הוצאתי מספר ככה ש"יודעים שאני פה") הלכתי למזכירה לשאול אם הרופא בכלל נמצא. היא אמרה "בטח שכן!!!".
אחרי עוד רבע שעה ראיתי אותו נכנס למרפאה, באמירות שלום ולחיצות ידיים לעובדים שכבר היו שם, ככה שהיה ניתן לראות בבירור שהוא הרגע הגיע.
זה ממש מעצבן! מילא שהוא מאחר, אני יכולה להבין את זה..אבל למה צריכים לשקר לי?
אבל לרגע לא חשבתי לעבור קופת חולים בגלל זה...זה באמת קורה בכל מקום.
זה באמת לא קשה לתת שירות טוב! משום מה בארץ זה הפך להיות מצרך נדיר :/

זה בכלל לא ברור

רופאים שמתעכבים זה תרחיש נפוץ, כבר קרה לי שחיכיתי לרופא שהתעכב בבית חולים והוסבר לכל הממתינים מה הנסיבות וכולם קיבלו את זה בהבנה - כשביננו, גם רופאים הם בני אדם ולפעמים נתקעים בפקקים או לא מוצאים חנייה, ואולי אפילו חלילה יוצאים להפסקה קצרה כדי להיות מרוכזים יותר בשביל המטופלים הבאים (כל עוד לא עושים את זה בחדר מיון כשממתינים להם אנשים, אין בזה פסול לדעתי).
&nbsp
הזכרת לי פעם שהופניתי לרופא כמקרה דחוף, ובגלל פשלה של הפקידה לא העבירו את המידע הלאה, ככה שחיכיתי פרק זמן ארוך בטירוף (שעות) וכל פעם ששאלתי מה קורה וביקשתי שיבדקו התשובה הייתה "תמתיני". מתישהו כבר התעצבנתי והרמתי את הקול על הפקיד שזה לא הגיוני שאני מחכה כבר כמה שעות ורק אומרים לי להמתין, ושאני מבקשת שתבדוק אם בכלל העבירו את המסמכים שלי לרופא. אחד הרופאים שבדיוק יצא הגיב בצורה הזויה ואמר שהוא לא מבין מה אני מתלוננת, שמהבוקר אף רופא לא בדק אף מטופל ושכולם מחכים בדיוק כמוני - מה שלא היה נכון והיה קל מאוד לראות את זה (מן הסתם ישבתי שם וראיתי את המטופלים שנכנסו ויצאו, וגם את הרופאים שיצאו להפסקה וחזרו ממנה).
&nbsp
בסוף התברר באמת שלא העבירו את המסמכים שלי, הפקידה זרקה אותם באיזו מגירה ואם לא הייתי צועקת הייתי יכולה להישאר שם עד סוף יום העבודה של הרופאים בלי שאף אחד יבדוק אותי.
&nbsp
אחר כך כשהתלוננתי נטען שהובהר לי מספר פעמים שאני אתקבל אצל הרופא רק בסוף היום אחרי כל המטופלים, ושאני בחוצפתי דרשתי שיקבלו אותי מייד ובמקום - התעלמו מהעובדה שהמתנתי שם כמה שעות, מה שדיי סתר את הגרסה הזאת, ושמה שאמרו לי, גם בטלפון וגם במקום, זה שיקבלו אותי בין המטופלים (זה גם מה שנהוג במצבים כאלו, מניסיון של כמה וכמה שנים במערכת הבריאות), מה שהתחלף לאחר מכן ל"תמתיני", בשום שלב לא אמרו לי שיקבלו אותי בסוף היום (גם לא בשלב של הצעקות).
&nbsp
בתור מישהי שעברה קופת חולים (המקרה המדובר לא קרה בקופה הנוכחית שלי), דברים כאלו באמת קורים בכל מקום, אבל שירותיות זה דבר שמשתנה, ולמשל שמתי לב להבדל המשמעותי בין כללית למכבי בכך שכללית עובדים בשיטת מרכזים רפואיים בעוד במכבי רופאים רבים הם רופאים עצמאיים, ומרגישים את ההבדלים באיכות כוח האדם - למרות שגם כאן יש חריגות, אבל יותר מובן שרופא עצמאי שבוחר לעצמו את המזכירה לא יגלה סבלנות לחוסר שירותיות, ויהיה בררן יותר לגבי איכות העבודה שלה.

אלו קטעים שבאמת קשה לי להבין

פעם תהיתי אם יכול להיות שבאמת מנחים את נותני השירות להתנהל ככה, להטעות בכוונה, להגיד דברים לא נכונים שבאמת אין סיבה להגיד אותם - כמו הקטע עם הטכנאי והשעה, זה תרחיש מאוד נפוץ שמנסים לשכנע לקוח שקבעו איתו לשעה מסוימת או לחלון שעות או שבאופן כללי טוענים ש"אבל אמרו לך" בזמן שלא אמרו שום דבר כזה ואם כבר אמרו ההפך.
&nbsp
הזכרת לי בהקשר הזה מאבק שהיה לי לא מזמן: מדובר בארגון שנותני שירות רפואה משלימה: התעניינתי בטיפול מסוים, וגיליתי שלצד הטיפול בו התעניינתי דחפו לי עוד שני טיפולים נוספים בלי להגיד - גיליתי את זה כשניתנו לי קבלה ותכנית טיפול (מיותר לציין שחויבתי בתשלום על הטיפולים הנוספים, בלי שאישרתי אותם). כשביקשתי שיבטלו את הטיפולים האלו ויבצעו זיכוי, מצאתי את עצמי במאבק של ממש - אחרי ניסיון עיקש לשכנע אותי "לתת צ'אנס" אמרו לי שיבטלו, אבל התברר שביטלו רק את התורים לטיפולים, לא ביצעו החזר. כשפניתי שוב נאמר לי ש"אבל אמרו לך שאת צריכה לבוא פיזית עם כרטיס האשראי ולדבר עם X כי רק היא יכולה לבצע החזרים" (לא אמרו לי שום דבר קרוב אפילו וההפך, אמרו לי במפורש שהזיכוי בוצע). גם אחרי שפניתי לאותה X עברתי תלאות, אחרי ויכוח לא קצר היא אמרה שתבצע זיכוי - אבל הוא לא בוצע, כשעברו שבועיים ולא ראיתי שום זיכוי בחשבון שלי וגם בחברת האשראי אמרו שלא פנו אליהם לביצוע הזיכוי, התקשרתי שוב וזכיתי לצעקות "אבל אמרו לך במפורש שזה לוקח 30 יום!" ובתגובה לכך שלא אמרו לי שום דבר כזה התשובה הייתה "אז עכשיו אני אומרת לך" (כמה אדיב).
&nbsp
השורה התחתונה - אחרי פנייה לפניות הציבור של אותו גוף ועירוב גורמים בכירים, התברר שחוסר האדיבות היה החלק הקטן כאן - אכן לא בוצע שום זיכוי ולא בגלל שזה לוקח 30 יום (מי שטיפלה בתלונה שלי הייתה בהלם מהאמירה הזאת, אמרה שזיכוי עושים תמיד במקום), ומסתבר גם שלהפנות אותי לכמה טיפולים במקביל זה משהו שאסור להם לעשות גם אם הלקוח כן מאשר (מה שלא היה במקרה שלי), וכשאני אומרת אסור הכוונה לאסור ממש - הוסבר לי שמבחינה בריאותית אסור לעבור טיפולים מסוימים במקביל, ומה שנהוג זה שבמקרה שטיפול מסוים לא משיג תוצאות, אחרי שמסיימים אותו מתחילים טיפול אחר. בקיצור - מישהי פחות אסרטיבית ופחות מחוברת הייתה יוצאת מהם גם עם פחות כסף וגם עם סיכון לבריאות שלה.

לדעתי זו בעיה בשיטה

לא יודעת אם מנחים את נציגי המכירות לעבוד ככה, אבל בעיני כל השיטה של העמלות והלחץ למכור גורמת לחלקם לדחוף ללקוחות דברים ולהסתיר מידע.
אני עובדת בשירות לקוחות בתיאטרון ולפעמים מתקשרים מנויים שטוענים שלא אמרו להם במעמד מכירת המנוי שיש מגבלות (למשל מנוי מוזל שמוגבל לישיבה ביציע בלבד), או שלא הבהירו להם כל מיני דברים, או שהבטיחו להם יחס אישי ושריון מקומות טובים להצגות וברגע שחייבו אותם על המנוי הנציג לא יצר איתם קשר ו"נעלם".
חלקם למשל דווקא יודעים את מגבלות המנוי וסתם מנסים להיתמם בשיטת מצליח כדי להשיג מקומות קרובים יותר, אבל האמת שלחלקם אני מאמינה.
בלחץ למכור עוד ועוד מנויים כנראה שמעדנים מידע מסויים או אפילו מסתירים אותו - הכל כדי למכור. אני לא מצדיקה את זה בשום צורה, להיפך, זה מוציא שם רע לתיאטרון והמחלקה שלי היא זו שסופגת את הריקושטים, שלא לדבר על זה שזה פשוט מגעיל באופן כללי. אבל אני די מרחמת על נציגי המכירות שצריכים לעבוד בלחץ הזה ומגיעים לשיטות כאלה רק כדי למכור.

נושא האיחורים יכול לחרפן

לפני כמה שבועות קבעתי עם טכנאי כלשהו (דרך חברה גדולה ומסודרת) שיגיע אלי בין השעות 9:00-11:00. ההגעה שלו הצריכה סידור מיוחד של הדירה הקטנטנה שלי כדי לאפשר לו גישה נוחה, כך שקמתי במיוחד מוקדם כדי לסדר הכל (ובשבילי זה עניין כי אני מסיימת לעבוד בסביבות חצות).
בנוסף, קבעתי את טווח השעות האלה כי היה לי תור לרופא קרוב לבית בשעה 12:00 ואמרתי לעצמי שזה משאיר לי מספיק מקדם זמן.
אז קמתי וסידרתי וישבתי וחיכיתי לטכנאי מ 9:00 בדיוק. ב 10:45 התקשרתי לחברה לבדוק מה קורה, אמרו שהוא בדרך. ב 11:10 התקשרתי שוב ודרשתי את הטלפון שלו - הוא אמר שהוא ממש דקה ממני. בפועל הוא הגיע אלי ב 11:30 וטען שחיפש חניה (כשקבעתי את התיקון אמרתי מראש שיש בעיית חניה באיזור שלי למרות שבשעות הבוקר בד"כ בסדר. וגם אם הוא לא מצא חניה, הם הגיעו שני טכנאים ואחד חיכה ליד הרכב, שזה פתרון שאפשר להגיע אליו אחרי סיבוב קצר של חיפוש חניה ולא אמור לקחת 20 דקות).
כשהעזתי לרטון קצת על האיחור הוא אמר שיש עוד לקוחות ולוקח זמן לנסוע ממקום למקום ולכן לא קובעים זמן מדוייק וצריך לצפות איחורים. פה כבר התעצבנתי והזכרתי לו שבאמת לא קבעו איתי זמן מדוייק, קבעו איתי טווח של שעתיים שגם לטווח הזה הוא איחר בחצי שעה.
התיקון שהוא עשה לקח קצת זמן וגם על זה היה לו מה להגיד לי שאני צריכה לקחת את זה בחשבון. זה מה שהכי שיגע אותי! שלקחתי הכל בחשבון, בכוונה קבעתי טווח שעות שמשאיר לי עוד שעה שלמה להגיע לרופא שנמצא חמש דקות ממני, ואחרי שהוא מאחר בחצי שעה גם לטווח הזה הוא עוד מפיל את זה עלי ולא מתנצל חלילה.
כמובן שבסופו של דבר איחרתי לרופא, מזל שהוא מכיר אותי ולא הייתי אחרונה אצלו בתור באותו יום אז זה הסתדר. אם זה לא היה תיקון דחוף שהצריך את הסידור המיוחד הזה שלא היו לי עצבים לעשות שוב ביום אחר, הייתי יוצאת מהבית ומבטלת את הטכנאי אחרי איחור כזה.

זמן של טכנאים זה בגדר המלצה

גם כשנותנים חלון זמן ארוך (מה שאני מאוד לא אוהבת בכללי), לפעמים זה מסיבות מוצדקות, אבל כשבנאדם מחכה ומחכה זה לא מעניין אותו.
&nbsp
לי יותר צרמו מקרים אחרים כמו הגעה של טכנאי בהתראה של חצי שעה - זה משהו שנקבע במקומות מסוימים, היו מי שהסכימו להתראה של שעה שזה הכי טוב, מאפשר לצאת מהעבודה ולהגיע הבייתה בלי להפסיד יום עבודה, אבל התראה של חצי שעה זה גבולי, וקרה לי פעם שהטכנאי התקשר ואמר שהוא יגיע עוד 10 דקות, וכשהזכרתי לו שסוכם על חצי שעה הוא התרצה (ניסה שיטת מצליח?), אבל כשהגעתי אחרי 32 דקות מצאתי על הדלת פתק ממנו בו נכתב שהוא הגיע בהתאם לסיכום חצי שעה אחרי השיחה שלנו ולא הייתי, ושאני מתבקשת לקבוע עם החברה מועד חדש ולהקפיד להיות בבית. כמובן שהתעצבנתי מזה, למזלי הטכנאי ראה אותי נכנסת לבניין והחליט להיות נחמד ולבוא לבדוק אם זו באמת אני, והסביר לי שהיו מקרים שאנשים אמרו לו שהם מייד מגיעים ולקחו את הזמן ומחצי שעה זה הפך לשעה (בגלל זה הוא התקשר מחסוי, על מנת שלא תהיה אופציה לחזור אליו ולהגיע לו שאני מייד מגיעה...).
&nbsp
&nbsp

jen711

New member
במקרה שלי אני לא חושבת שהיה לטכנאי סיבה מוצדקת לאחר

קבעו אותי להיות הראשונה באותו בוקר וכנראה הוא איחר כי הוא יצא מאוחר מאוד.
עד כמה שאני מבינה שטכנאים מאחרים כי הם נתקעים אצל לקוחות אחרים, במקרה זה התעצבנתי.

עוד חווית שירות

לא כזאת מסעירה אבל נשתף:
&nbsp
מצאנו את עצמנו אחרי בילוי שכלל לא מעט התרוצצויות, מחפשים מקום לאכול. נכנסו למקום ששייך לרשת של בתי קפה, וגילינו שספציפית הסניף הזה מציע בסיס של קפה ומאפה ולא הרבה מעבר. הנושא התגלה כששאלתי את העובדת בדלפק מה האפשרויות באגף הפחות פחמימתי, והיא לא הסתפקה בהסבר שאין כאלו אלא הוסיפה ניסיונות לשכנע אותי שכדאי לי לקחת את מה שיש - אני מבינה את הגישה והניסיון למכור את מה שיש לך, שזה לא דבר רע, אבל אם נמצא מולך לקוח שלא מעוניין במרכולתך, כדאי להימנע מכל מיני אמירות כגון "תפרגני לעצמך, זה לא שאת צריכה דיאטה" וכדומה.
&nbsp
זה הזכיר לי מקרה אחר שיצאתי עם חברות וישבנו על הבר, והברמנית ניגשה אלינו בקטע החביב של "בואו תשתו איתי צ'ייסר", שזה באמת חביב בדרך כלל - אבל קורה לפעמים שלקוח פחות זורם בקטע ואפילו מסרב, כמו שקרה במקרה שלי (שסירבתי מסיבות מוצדקות בשל נסיבות שלא אפשרו שתיית אלכוהול), וההמשך היה תגובות לא ענייניות שכללו ניסיונות שכנוע מטופשים למדי. הברמנית עזבה אותי רק אחרי שהבהרתי לה שאולי לה לא יפריע אם אני אקיא על הבר, אבל לי זה כן יפריע ולכן אני מעדיפה לחסוך את זה מעצמי (בדרך כלל אני משתדלת לא להיות בוטה, אבל היא לא השאירה לי ברירה).

למעלה