חוות דעת לקבן

sherry

New member
חוות דעת לקבן

שלום! אני אמא לבת שהתגייסה לפני כארבעה חודשים לצבא לפני הטירונות נקבע שהיא תשולב בקורס משקיות מידע שלישות עליי לציין שנקבעו לה פרופיל 97 ןקבא56 היא שובצה בבסיס פתוח על יד קסטינה ומאז היא בדכאון חמור למרות בקשותיה להעביר אותה מתפקיד זה נענו בשלילה וכעת היא עומדת לעבור לבסיס סגור באותו תפקיד אני מאוד חרדה למצבה הנפשי היא נוטה לבכי ונאמר לה שתוכל לדבר עם קבן רק בעוד חודש או חודשיים (אגב סיימה תיכון במגמת גרפיקה ואני תמהה למה לא שיבצו אותה במקצוע) השאלה שלי איך אפשר לזרז ביקור אצל קבן ומה אפשר לעשות לפני שיהיה מאוחר

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
שלום שרי

אנחנו מצטערים לשמוע על מצבה של בתך. נקווה שזה יטופל נכון ובהקדם ושהיא תצא מהמצוקה הנפשית בה היא נתונה עכשיו. קצת תמוה לשמוע, בלשון המעטה, שנאמר לה שהיא תוכל להפגש עם קב"ן רק "בעוד חודש או חדשיים". אולי לא עמדו ביחידה על דחיפות העניין. בדרך-כלל כשיש חייל במצב נפשי קשה, קב"ן יראה אותו בסמוך לבקשה, בדרך-כךך באותו יום, או תוך ימים ספורים (לכל היותר). הצעתנו היא שהיא תפנה שוב לקב"ן (אישית) ותנסה להעמיד אותו על חומרת מצוקתה ותבקש פגישה דחופה איתו. אם תתקל בסירוב, היא יכולה לפנות למספר גורמים, כולל מפקד היחידה, הרופא, הפסיכולוג -- שלכולם נגיעה לענייני מצוקה נפשית ויכולים לנקוט בצעדים מעשיים על-מנת לעזור לה. איננו יודעים למה בדיוק התכוונת במילים "לפני שיהיה מאוחר". בכל מקרה, על-מנת למנוע התדרדרות -- אנחנו מסכימים שיש לפעול מיידית. אך הפעולה היא בידיה בלבד, בשלב זה, ונקווה שהיא אמנם תפעל בדרכים שהצענו. נאחל בהצלחה...

kaban

New member
התייחסות

אתחיל בקך יותר - צהל משבץ חיילים לפי צרכיו. לעיתים הדבר משתלב גם עם רצון ומומחיות המתגייס אך יש מקרים, כמו במקצוע הגרפיקה, בהם הצבא צריך מס´ מועט מאד של גרפיקאים מידי שנה כאשר מספרם של הגרפיקאים המתגייסים הוא גדול ועל כן לא ניתן לשבץ את כולם. אני שמוע ממך דאגה אמיתית לביתך. לגבי ההפנייה לקב"ן - השאלה כאן מי קבע שהיא תוכל לראות קב"ן עוד חודש או חודשיים - האם זה מפקד, רופא או זה מה שאמרו לה במרפאה לבריאות נפש. בכל מקרה אם היא חושבת שעניינה דחוף היא יכולה לבקש מרופא היחידה הפנייה לקבן בדחיפות. יש לציין כי לרופא היחידה סמכות להחליט כי העניין אינו דחוף ולאמר לה לחכות עד לתור שנקבע (על פי פקודות הצבא). אם היא עדיין חושבת שזה דחוף היא יכולה לפנות לרופא קצין העיר בדרך ליחידה אך גם כאן לרופא יש שיקול דעת. את יכולה לפנות קב"ן היחידה - אך סביר להניח שאם מדובר ביחידה פ]תוחה הקבן אינו נמצא ביחידה אלא במרפאה ואז עומדות בפנייך שתי אפשרויות - 1. נציב פניות הציבור - איני יודע את מספר הטלפון אך שם תוכלי לציין את בעייתה של ביתך 2. נציבצ הפניות של מדור בריאות הנפש - נדמה לי שהטלפון הוא זה (אך יתכן שאני טועה 03-7377001 אני מקווה כי הכל יבוא על צקומו בשלום

למעלה