חוות דעת על קורות חיים

doctor100

New member
חוות דעת על קורות חיים

שלום רב,

אני סטודנט, עם יתרת לימודים של עוד שנה.

אשמח לשמוע על חו"ד לקו"ח למשרת פיתוח.

האם כדאי להשאיר את הפורמט בטבלה בקובץ וורד?

תודה.

vinney

Well-known member
הערות

אצלי זה מופיע מיושר לשמאל. זה אולי כי אני קורא באופן אופיס, וכתבת באופיס המתקדם ביותר, אולי בגלל משהו אחר. בכל אופן, ממליץ לשמור בתור קובץ doc ולא docx. אולי יעזור.

גם כתובת, גם אימייל,גם נייד.... נראה לי מספיק נייד. אולי גם אימייל, לא חובה. אף פעם לא רשמתי כתובת בקו"ח ואף פעם לא ביקשו.

למשרת פיתוח על תכתוב על אופיס וידע במערכות הפעלה מייקרוסופט אלא אם כן אתה מוכן לתת תשובות על APIים וממשקים. אתה לא מחפש עבודת מזכירות.

מורה פרטי - מחק ואל תזכיר.

לא יודע מה אתה רושם במקום XXXXים ביחידת המודיעין שלך, אבל תחשוב טוב טוב על בטחון שדה ועל מה מותר לכתוב ואיך מותר לכתוב את זה. לא הייתי מזכיר את הסיווג הבטחוני בכל מקרה.

עבודה לפני שירות צבאי - לא רלוונטית בכל מיקרה, מחק.

"כישורים" - מחק.

צמצם לדף בודד. סטודנט חסר נסיון לא צריך יותר מדף אחד לקורות חיים.

תפרמט את זה שיראה קצת יותר "נורמלי" (טיפה עיצוב, בלי להגזים, יישור נכון, בלי יותר מדי רווחים ומקום ריק בדף וכד').

doctor100

New member
אוקיי כן זה רק סקיצה

מורה פרטי - מחק ואל תזכיר- למה?
לא יודע מה אתה רושם במקום XXXXים ביחידת המודיעין שלך, אבל תחשוב טוב טוב על בטחון שדה ועל מה מותר לכתוב ואיך מותר לכתוב את זה. לא הייתי מזכיר את הסיווג הבטחוני בכל מקרה- מדוע? זה טוב לחברות צבאיות לא?
"כישורים" - מחק-?

לגבי הפורמט-אני מכניס הכל לפורמט של טבלה

vinney

Well-known member
המם...

מורה פרטי זה משהו שהוא לחלוטין לא רלוונטי וחצי מהסטודנטים עשו בתקופה כזאת או אחרת. לקרוא לזה "נסיון" אפשר רק אם עבדת ב"קידום" או "לחמן" איזה שנתיים-שלוש, וגם זה כדאי לרשום רק בתור "מילוי מקום ריק" כשאין שום דבר יותר טוב.

לגבי הסיווג הבטחוני - מכמה סיבות (דסלוק כבר אמר שהוא לא מסכים איתי, אני אפרט את דעתי בכל זאת):
1. הוא לא רלוונטי. מי שצריך שיהיה לך סיווג בטחוני יעביר אותך סיווג בטחוני מחדש בכל מקרה.
2. זה מתבקש מזה שציינת יחידה כלשהי (שנניח מישהו מכיר) ואת חיל המודיעין. בכל מקרה לא ברור מה רמת הסיווג והנגישות שהייתה לך, כך שבמילא יצטרכו לשאול אותך על זה אם זה חשוב להם. אם לא - אז זה לא חשוב להם.
3. זה נועד לshow off נטו, ובעיניי זה דבר שלילי.

לגבי כישורים - דסלוק הסביר, מסכים איתו. אלה שבלונות סטנדרטיות שכל אחד יכול לכתוב (והרבה אכן כותבים), ואין להן שום משמעות.

הערות שלי (דומות לאלו של ויני) העימוד והעיצוב קטסטרופלי, מאוד לא מזמין. איך סטודנט ללא כל נסיון הצליח למרוח קורות חיים על שני עמודים בפונט 11 ללא שוליים עליונים ותחתונים, תהרוג אותי אם אני מבין. והעיקר אתה אומר "שליטה מלאה באופיס" - זו ממש בדיחה, אם זה המסמך שאתה מסוגל להפיק מוורד, רמת השליטה שלך נמוכה מזו של כל תלמיד כיתה ד' בימינו. אפילו יצאו לך סוגריים הפוכים באחת השורות.

פרטים שחסרים:
- כמה יתרת לימודים נשארה לך, מה ממוצע הציונים שלך, ואיזה סוג משרה אתה מחפש (מלאה, חלקית, ואם חלקית - כמה אחוזים?)
- כישורים הוא סעיף מיותר לגמרי. גם שפות. ואם כבר שפות - האנגלית שלך באמת ברמת שפת אם? דיברת בבית אנגלית כילד עם הוריך, או גרת תקופה משמעותית בארץ דוברת אנגלית? אם לא, אתה לא יכול לטעון לרמת שפת אם.

בניגוד לויני אני כן הייתי משאיר סעיף סיווג בטחוני משום שיש חברות בטחוניות שזה יתן לך נקודות אצלן (הם עדיין ירצו להעביר אותך סיווג אזרחי, אבל עצם העובדה שהיה לך סיווג צבאי יתן להן יותר ביטחון שכנראה תעבור גם אצלם).

vinney

Well-known member
אני חושב ששפות זה חשוב

במיוחד אם יש לו כמה שפות באמתחתו, במיוחד שפות חשובות כמו אנגלית וספרדית (אם אכן הוא שולט בהן כפי שהוא טוען).

למשרות פיתוח? למשרות תמיכה או שיווק/מכירות לחו"ל, אני מסכים. למשרות פיתוח? אני בספק, או ליתר דיוק אני חושב שלרוב הגדול של המשרות זה לא משנה.

כמובן שזה לא יזיק אם הוא בכל זאת רוצה לציין את זה. רק כדאי לצמצם, שיתפוס פחות מקום.

(אגב, דווקא בחברה הנוכחית שלי היו כמה משרות פיתוח תוכנה עם דרישת חובה לדוברי רוסית בלבד. זאת משום שאנחנו עובדים עם אאוטסורסינג בבלארוס ורצו ראשי צוותים בארץ שינהלו צוותים שם, בשפתם. אבל זה מקרה חריג ולמעשה ראשון שנתקלתי בו אי פעם, וזו לא דרישה מכל המתכנתים בחברה אלא רק לכמה אחדים).

vinney

Well-known member
המם... טוב, אנגלית בוודאות רלוונטית

ספרדית יכולה להיות מאוד רלוונטית בתלות בשווקי המעסיק, אם עובדים מול דרום אמריקה, זה כנראה יהיה חשוב, גם למפתחים (אני התכוותי עם צרפתים, הידע המועט ביותר בצרפתית דווקא מאוד הויעל לי אפילו שהם "דיברו" אנגלות).

אבל כן, למצמם, שורה או שתיים, לא חצי עמוד רק על זה, ברור.

vinney

Well-known member
*זה היה אמור להיות "התכתבתי", המילה המוזרה שם

למה למחוק כישורים?

אגם אצלי יש סעיף של כישורים בקו"ח ואני חושבת שזה חשוב, יש משרות שדורשות כישורים מסויימים
ואגב זה מציג לי את הקו"ח שלו בדף אחד, לא יודעת למה אתם רואים את זה כשני דפים...

כי הכישורים שהוא כתב הם כלליים מדי וחסרי פואנטה - אלו דברים שכל אחד מעיד על עצמו (בין אם זה נכון ובין אם לא), ואין למעסיק שום דרך לדעת מה מזה נכון ומה לא.

הוא כתב: "אמינות, יכולת עבודה בצוות תחת לחץ, יכולות לימוד גבוהות, נכונות ללמידה ועבודה מואמצת, קליטה מהירה, בעל יוזמה ומוטיבציה רבה, אחראי ומקצועי, יחסי אנוש מצויינים"

האם אי פעם פגשת מישהו שיעיד על עצמו שהוא לא אמין, לא יכול לעבוד תחת לחץ, חסר יכולת לימוד, בעל קליטה איטית, חסר מוטיבציה, חסר אחריות, לא מקצועי ובעל יחסי אנוש גרועים?

doctor100

New member
תגובה

- כמה יתרת לימודים נשארה לך, מה ממוצע הציונים שלך, ואיזה סוג משרה אתה מחפש (מלאה, חלקית, ואם חלקית - כמה אחוזים?)- סוג משרה לחיפוש עדיף לכתוב במייל ששולחים או כבר בקו"ח עצמם? אני מחפש משרה חלקית.
- כישורים הוא סעיף מיותר לגמרי-למה מעסיקים לא מתייחסים לכך? יש לי המלצות רלוונטיות שבהן כתובות התכונות האלו.

doctor100

New member
באותו עניין

כדי להוסיף גם שורה בסוף:?

ממליצים ינתנו לפי דרישה

זה לא משנה לא בגלל השורה הזו יזמנו אותך לראיון, ולא בגלל חסרונה ידחו אותך. זו גם שורה שנכונה לגבי כל אחד, ולכן אין לה שום משמעות.

חברות השמה על פי רוב יבקשו וורד על מנת שהם יוכלו לערוך את המסמך, למחוק פרטים אישיים וכו'. בשליחה ישירות לחברה זה פחות משנה.

zaske

New member
אצלנו מעדיפים פורמטים שהם לא doc

אבל אנחנו מיעוט בגישה הזו. רוב המקומות יעדיפו פורמט doc

למעלה