חומוס...חלב...

ofrashir

New member
חומוס...חלב...

האם יש קשר בין אלרגיה לחלב לבין חומוס? הבת שלי כמעט בת שנתיים אלרגית לחלב מלידה ועכשיו כשאני מורחת לה חומוס על להם נהיית לה פריחה על הפנים. מישהו מכיר את זה?

kivity

New member
חומוס וחלב

לא ידוע לי על קשר זה השאלה היא אם זה חומוס או הטחינה ( שומשום) שכן שומשום בארץ הוא בעיתי וגורם לא מעט לאלרגיות אין קשר בין הזניים אך יש לאמת רגישות זו שאם כן יש לזה השלכות רבות למזונות שונים ממליץ בדיקה אלרגית פרופ' קויתי

אני מכירה את זה

יש לי ילד בן כמעט שנתיים שרגיש הן לחלב והן לחומוס- בעצם לטחינה הנמצאת בחומוס. התגובה כפי שתיארת אותה, מופיעה גם אצל בני ולכן אנו מונעים ממנו מזונות המכילים שני דברים אלו. לפי מה שנאמר לי (ע"י רופאת ההתפתחות בטיפת חלב) רוב הסיכויים שהאלרגיה שיש לבני לא תחלוף. כמו-כן עד כמה שהבנתי כל חשיפה למוצרים גורמת להחרפה בתגובה האלרגית של הילד ולכן עדיף להמנע ממתן מזונות אלו. אנו נמצאים במעקב קבוע אצל דיאטנית במסגרת טיפת חלב, מסיבות שונות אומנם, אך בדרך זו שומרים על תזונה מאוזנת עבורו.

kivity

New member
kivty

שלום אכן סביר להניח כי מדובר באלרגיה לטחינה אך אין לשלול כי מדובר ברגישות דווקא לחומוס ניתן לבדוק זאת בתביחני אלרגיה אני בהחלט מסכים כי במיקרים אלו מומלץ על מעקב דיאטנית שתמליץ על המזון הנכון אני לא מסכים לחלק מהדברים שאמרה הדיאטנית שכן לא ברור אם מהלך האלרגיה תלוי בחשיפות חוזרות עדיף להמנע ממתן המזונות הללא שכן הוא יפתח תגובה אלרגית לפני החזרת המזון רצוי לבדוק אם הרגישות עדיין נשארה בתבחיני העור בדיקה כזו יכולה לנבא תגובה לאחר האכילה ובהעדר רגישות בתבחין( טסטים) לא צפויה תגובה לאחר אכילה פרופ' קויתי

למעלה