חונכות למסחר יומי

מצב
הנושא נעול.
מסכים איתך

יתרונות וחסרונות
לגבי GAP, אם כבר מניות אז זה גורם שמגביר את המוטיבציה לסחור בתוך יומי לעומת טווחים ארוכים יותר. הקטנת הסיכון ומניעת חשיפה לאירועים בזמן בו אי אפשר להגיב. סליפג' - צודק, חסרון שמצטמצם ככל שהמנייה סחירה יותר, אבל לא נעלם. נכון שאי אפשר לקבוע מספר מדויק אבל אפשר להעריך את העלות. גם בתוכנות backtesting אפשר לקבוע לדוגמא ממוצע נגיד של 5-10 סנט לטרייד על הסליפג' בנוסף לעמלות ולראות למה אתה מגיע. במט"ח באמת חוסכים את הבעיות האלה, והיתרון שנשאר במסחר (לטווח קצר) במניות לעומת מט"ח, לדעתי, הוא השכלול הנמוך יותר של השוק , בין השאר בגלל אותן בעיות, שלא נעימות לסוחר קטן אבל עושות את המסחר לעוד יותר לא מעניין לגופים גדולים.
מסכים איתך
אם כבר מניות אז זה יהיה עדיף בתוך יומי כדי למנוע GAP למחרת. הבעיה היא שאין הרבה תוכנות שמתעדכנות ON LINE על מידע של מניות בתוך היום (על מניות בארץ בכלל אין מה לדבר). יש תוכנות כאלה אך צריך לשלם עבור המידע הזה, במט"ח אתה מקבל הכל בחינם (יש המון תוכנות כגון METATRADER, NINJATRADER וכו').

מה שאני אומר זה נורא פשוט

אפשר גם לזכות בלוטו
ייתכן שאתה נמצא ב 2-5% שמצליחים להרוויח, אם כי אתה מציין שעדיף לסחור בטווחי זמן ארוכים מכאן שגם אתה נגד מסחר יומי.
אם הוא לא מחפש ריגושים שיהפכו לתסכול שלא יתקרב למסחר יומי
בהתחלה הוא הפסיד לבד, אחר כך האשמה תהיה בעמלות, אחר כך יימצא מורה שמן הסתם יסדר לו עמלות אחרות בתמורה לקופון (ואולי ישלח לו איתותים) וכשייגמר הכסף הוא ימצא את עצמו לבד, אני מציע לו מסלול עוקף בחינם..
מה שאני אומר זה נורא פשוט
1) אם אתה לא רווחי בטווחי זמן הארוכים, אין לך מה לחפש בתוך יומי כי אתה תמחק ומהר 2) אם אתה רווחי בטווחי זמן הארוכים וסגנון החיים שלך לא מאפשר להיות ליד המחשב רוב הזמן, אז למה להכנס לתוך יומי? תמשיך להשאר ביומי/שבועי/חודשי. אין לי אישית העדפה בין יומי לתוך יומי כי זו העבודה שלי, אבל כשהתחלתי לא העזתי להתקרב לגרף של 4 שעות, חודשים רבים סחרתי רק על היומי ומעלה עד שראיתי שאני מבין את המשחק הזה ורק אז העזתי לרדת לטווחים הקצרים וגם זה בהדרגה רבה.

claw back

New member
../images/Emo127.gif אלוני. כל מילה אמיתית ונכונה !

אל תכנס לזה

לא חשוב ליד מי תשב, אתה נאחז במשהו שלא יניב לך רווח כלשהו. אתה חי בתחושה (המשווקת טוב על ידי גורמים אינטרסנטיים) שאם רק תלמד עוד קצת תוכל להרוויח ממסחר יומי, במרבית המקרים תפסיד בסופו של דבר, מי ש"ילמד" אותך ואת האחרים ירוויח ( הוא בטח גם מספיק חכם לא להתעסק במסחר יומי אלא ללמד), אל תלך עם הראש בקיר, הפסדת- תמשיך קדימה, עזוב את התקווה הזו שרק תנפץ אותך לרסיסים.
אלוני. כל מילה אמיתית ונכונה !

ת"א 25 דרף חודשי

חונכות למסחר יומי
שלום לכל הסוחרים. אני מנסה לסחור כבר שנתיים במסחר יומי ובעיקר מפסיד. אני מבין את הניתוח הטכני אפילו למדתי קורס בסיסי ומתקדם.ובדיעבד רואה שצדקתי. אני גם מבין את החוקים של 2%. לצערי ההפסדים גדולים מהרווחים. את התאוריה אני מכיר, אך אני נופל בביצוע. אני סובל בעיקר מפחד להיכנס ואז אני מחכה ומחכה ונכנס בדיוק כשהמגמה משתנית. וכמובן פחד לצאת עד שאני בהפסד רציני. הקיצר, למה אני מספר את זה? מכיוון שהגעתי למסקנה שאני זקוק לחונך. אני מחפש סוחר יום שיהיה מוכן לארח אותי במספר שעות שבהן אני אשתדל לא לבלבל את המוח ופשוט לראות סוחרים. האם מישהו מעוניין? תודה, שחר
ת"א 25 דרף חודשי
חושב שנמשיך לרדת (אין לי מושג עד לאן, אף אחד לא יודע) למרות שהתחנה הקרובה נמצאת ב 1000 פחות או יותר. הניתוח הוא פשוט, תמיכה בחודשי שנשברה כלפי מטה וכעת נבחנה ברמת התנגדות, המדד שבר את הרמה הזו אך נדחה כלפי מטה, מה שמסמל כי מגמת הירידה ממשיכה לפחות לזמן זה. הגרפים הם מהיום ומלפני כשבוע +.

גרף לפי סגירה של היום

ת"א 25 דרף חודשי
חושב שנמשיך לרדת (אין לי מושג עד לאן, אף אחד לא יודע) למרות שהתחנה הקרובה נמצאת ב 1000 פחות או יותר. הניתוח הוא פשוט, תמיכה בחודשי שנשברה כלפי מטה וכעת נבחנה ברמת התנגדות, המדד שבר את הרמה הזו אך נדחה כלפי מטה, מה שמסמל כי מגמת הירידה ממשיכה לפחות לזמן זה. הגרפים הם מהיום ומלפני כשבוע +.
גרף לפי סגירה של היום
לבינתיים, רואים דחייה של המחיר מרמת ההתנגדות.

מורנא007

New member
לפי הגרף - לשיטתכם

ת"א 25 דרף חודשי
לפי הגרף - לשיטתכם
יש לך M, לכן יש דרך ארוכה למטה, איזה שליש בשקט. אבל אני לא בטוח שזה נכון, משלושת הסיבות הבאות: א. בגלל אינפלציה - צריך לצייר את הגרף ביחס למחיר הזהב ב. בגלל אינפלציה - מחירים יעלו, יעני cash is trash לכן ה- M יכול לא להופיע ג. מי אמר שזה נכון? אולי אני טועה.

תשובה

לפי הגרף - לשיטתכם
יש לך M, לכן יש דרך ארוכה למטה, איזה שליש בשקט. אבל אני לא בטוח שזה נכון, משלושת הסיבות הבאות: א. בגלל אינפלציה - צריך לצייר את הגרף ביחס למחיר הזהב ב. בגלל אינפלציה - מחירים יעלו, יעני cash is trash לכן ה- M יכול לא להופיע ג. מי אמר שזה נכון? אולי אני טועה.
תשובה
לא יודע מה זה M. אני לא מסתכל על נתונים כלכליים כי הכל כבר מגולם בגרף. אף אחד לא יכול לומר עד לאן המדד יגיע (מי שיגיד משקר), אבל אני כן יכול להצביע על אזורים בהם הוא יכול להעצר ואלו הם אזורים של רמות תמיכה והתנגדות (סימנתי בגרף). אפשר לראות שהרמות האלה נמצאות במספרים עגולים (זה לא על הנקודה, זה איזור) :1000,900,800,700,600. המדד לא סתם עוצר ובודק את הרמות האלה, יש סיבה לכך והיא "שהגדולים" מסתכלים ושמים את הפקודות שלהם שם (באנגלית overflow)

המשך לתשובה

לפי הגרף - לשיטתכם
המשך לתשובה
שליש זה לא הרבה וזה מאוד ריאלי. ההסבר הוא שמה שעולה מהר גם ירד מהר (משפט נכון), בשוק שלא מדשדש אין רמות תמיכה והתנגדות רבות כי השוק ממשיך את העלייה בלי לבדוק רמות בדרך. שתבוא הירידה היא גם תהיה יחסית ללא דשדוש (תראה איך באזור ה 1100 עצרנו ובדקנו כי היו הרבה רמות בדרך). דוגמא נוספת היא "אפריקה", העלייה עד שנת 2008 הייתה עלייה מאוד מהירה ולכן גם ההתרסקות היא כזו (אתם מוזמנים לפתוח גרף ולבדוק). שוב, אנילא בא לשכנע פה אף אחד אלא רק לשתף במה שאני עושה, אני מכבד מי שלא עובד כמוני ומאחל לכולם לא להכנס למסחר אם הם לא יודעים מה מצפה להם. כואב לי שאנשים מפסידים את הכסף שלהם, כסף של חסכונות ודירות כדי לעשות מכה, אין כסף חינם וזו עבודה שחורה. שיהיה לכולם שבת שלום

מורנא007

New member
לא יודע איך אצלך

המשך לתשובה
שליש זה לא הרבה וזה מאוד ריאלי. ההסבר הוא שמה שעולה מהר גם ירד מהר (משפט נכון), בשוק שלא מדשדש אין רמות תמיכה והתנגדות רבות כי השוק ממשיך את העלייה בלי לבדוק רמות בדרך. שתבוא הירידה היא גם תהיה יחסית ללא דשדוש (תראה איך באזור ה 1100 עצרנו ובדקנו כי היו הרבה רמות בדרך). דוגמא נוספת היא "אפריקה", העלייה עד שנת 2008 הייתה עלייה מאוד מהירה ולכן גם ההתרסקות היא כזו (אתם מוזמנים לפתוח גרף ולבדוק). שוב, אנילא בא לשכנע פה אף אחד אלא רק לשתף במה שאני עושה, אני מכבד מי שלא עובד כמוני ומאחל לכולם לא להכנס למסחר אם הם לא יודעים מה מצפה להם. כואב לי שאנשים מפסידים את הכסף שלהם, כסף של חסכונות ודירות כדי לעשות מכה, אין כסף חינם וזו עבודה שחורה. שיהיה לכולם שבת שלום
לא יודע איך אצלך
אצלי שליש הוא חלק די משמעותי של הכסף, של חסכונות חיים. איבוד שליש (על הנייר) בהחלט לא יעלה לי את מצב הרוח, למרות שאז השוק יהיה זול ויווצרו בו הזדמנויות קניה. כדי למנוע מצב כזה, אני מנסה לקנות מניות של חברות טובות עם מוצרים טובים ולא ממונפות יותר מידי, אני משתדל להמנע מהשקעות במניות כמו אפריקה. פעם אחת הספיקה לי, בנוסף אני משקיע גם באג"ח. בנוגע לשוק, השוק חזר לעלות בסוף סתיו 2008 רק כאשר הגיע אל רמה של 590 או איזור ה- 600. לכן אם אשתמש במונחים טכניים, איני יודע עד כמה רמות התמיכה באיזור של מספרים עגולים מעל לאיזור ה- 600 הן חשובות. אולי רמה יוצאת דופן היא רמת ה- 1000 שמחזיקה מעמד בחודשים האחרונים. בהצלחה ושבת שלום

go4it3

New member
day110 ../images/Emo36.gif

חונכות למסחר יומי
שלום לכל הסוחרים. אני מנסה לסחור כבר שנתיים במסחר יומי ובעיקר מפסיד. אני מבין את הניתוח הטכני אפילו למדתי קורס בסיסי ומתקדם.ובדיעבד רואה שצדקתי. אני גם מבין את החוקים של 2%. לצערי ההפסדים גדולים מהרווחים. את התאוריה אני מכיר, אך אני נופל בביצוע. אני סובל בעיקר מפחד להיכנס ואז אני מחכה ומחכה ונכנס בדיוק כשהמגמה משתנית. וכמובן פחד לצאת עד שאני בהפסד רציני. הקיצר, למה אני מספר את זה? מכיוון שהגעתי למסקנה שאני זקוק לחונך. אני מחפש סוחר יום שיהיה מוכן לארח אותי במספר שעות שבהן אני אשתדל לא לבלבל את המוח ופשוט לראות סוחרים. האם מישהו מעוניין? תודה, שחר
day110

מה שאתה צריך הוא תוכנת מסחר אוטומטיות , היא אינה חוששת ומבצעת את ההראות בצורה קרה ומהירה תוך התגברות על כשלים פסיכולוגיים וטכניים www.go4it.org.il מתמחים בפיתוח מערכות מסחר אוטומטיות

y360a

New member
מה שאתה באמת צריך

day110

מה שאתה צריך הוא תוכנת מסחר אוטומטיות , היא אינה חוששת ומבצעת את ההראות בצורה קרה ומהירה תוך התגברות על כשלים פסיכולוגיים וטכניים www.go4it.org.il מתמחים בפיתוח מערכות מסחר אוטומטיות
מה שאתה באמת צריך
זה ללכת לעבוד בעבודה אמיתית ולהפסיק לשגות באשליות

סתם דעה אישית.

חונכות למסחר יומי
סתם דעה אישית.
לא מנסים אף פעם להחזיר בכוח את מה שמפסידים - זה רק מתכון להפסד נוסף. הבורסה לוקחת, אך היא לא תהיה "טובה" ותחזיר שוב ... צריך להכיר בהפסד, ולהמשיך הלאה, ולפעול נכון. אפשר לחתוך, ואפשר לבחור בחלופות, או לקבל החלטה אחרת. בבורסה צריך המון סבלנות, לעתים של שנים. אגב, סטטיסטית, רוב הסוחרים היומיים בסופו של דבר מפסידים. בכל מקרה, בהצלחה.

fxg

New member
אלגוריתם שעושה כסף תמיד !

חונכות למסחר יומי
רובם פשוט חייבים להפסיד - כי האופי האנושי נוגד את החוקים של הסטטיסטיקה המנצחת. אגב, אנו חברת תוכנה שעוסקת בתחום הניתוח הטכני ואלגוריתמים לבורסה. הגענו למסקנות הבאות : 1. ככל שאלגוריתם יותר מורכב - הוא יותר מפסיד כסף. 2. כדי שיהיה לך סיכוי להרוויח אתה חייב - אבל חייב לעבוד מהתחלה ועד הסוף לפי אותה אסטרטגייה . החלטנו לשנות את המצב ולהוציא לשוק מכונה שתיתן איתותים על פי סטטיסטיקה. המכונה הזאת נבדקה אחורה 7 שנים ונמצאה כאמינה ביותר. היא תצא לשוק בסביבות ספטמבר - אם אתה מעוניינים לקבל הודעה על כך - נא הירשמו לרשימת התפוצה באתר FXG בורסה

ועכשיו עולה השאלה...

רובם פשוט חייבים להפסיד - כי האופי האנושי נוגד את החוקים של הסטטיסטיקה המנצחת. אגב, אנו חברת תוכנה שעוסקת בתחום הניתוח הטכני ואלגוריתמים לבורסה. הגענו למסקנות הבאות : 1. ככל שאלגוריתם יותר מורכב - הוא יותר מפסיד כסף. 2. כדי שיהיה לך סיכוי להרוויח אתה חייב - אבל חייב לעבוד מהתחלה ועד הסוף לפי אותה אסטרטגייה . החלטנו לשנות את המצב ולהוציא לשוק מכונה שתיתן איתותים על פי סטטיסטיקה. המכונה הזאת נבדקה אחורה 7 שנים ונמצאה כאמינה ביותר. היא תצא לשוק בסביבות ספטמבר - אם אתה מעוניינים לקבל הודעה על כך - נא הירשמו לרשימת התפוצה באתר FXG בורסה
ועכשיו עולה השאלה...
"כדי שיהיה לך סיכוי להרוויח אתה חייב - אבל חייב לעבוד מהתחלה ועד הסוף לפי אותה אסטרטגייה" - למה זה בדיוק דבר רע?, זה בדיוק מה שאני עושה? אני מוכן להתערב על כל מה שיש לי שהמכונה הזו עושה כסף (גם על זה אני חולק) רק במצבי שוק מסויימים (שוק נסחר לדוגמא), במצבים של דשדוש היא תפוצץ את החשבון מסחר. סוחרים מפסידים כי הם לא יודעים לשבת בצד שצריך, לסחור (שים לב אני אומר לסחור ולא משקיע) בשוק מדשדש יכול להרוג אותך!.

russel2000

New member
איזה שרשור ארוך...

חונכות למסחר יומי
איזה שרשור ארוך...
אני סוחר יומי בחוזים עתידיים (ע"ע הניק שלי) כבר מספר שנים עושה את זה להנאה ולא במשרה מלאה לפרנסה אם לא הייתי מרוויח מהעיסוק הזה, לא הייתי נהנה ממנו עושה שימוש רק בניתוח טכני אוהב מאוד מספרים עגולים ו-OKRים מעדיף להסתכל על הגרף עצמו ולא על כל מיני אינדיקטורים לפעמים ממתין מספר ימים לפני שבוחר לעשות פעולת מסחר אחת הכרתי להרבה חברים מהעבודה את התחום. לצערי, כמעט כולם הפסידו בזה כסף...

שמח להכיר

איזה שרשור ארוך...
אני סוחר יומי בחוזים עתידיים (ע"ע הניק שלי) כבר מספר שנים עושה את זה להנאה ולא במשרה מלאה לפרנסה אם לא הייתי מרוויח מהעיסוק הזה, לא הייתי נהנה ממנו עושה שימוש רק בניתוח טכני אוהב מאוד מספרים עגולים ו-OKRים מעדיף להסתכל על הגרף עצמו ולא על כל מיני אינדיקטורים לפעמים ממתין מספר ימים לפני שבוחר לעשות פעולת מסחר אחת הכרתי להרבה חברים מהעבודה את התחום. לצערי, כמעט כולם הפסידו בזה כסף...
שמח להכיר
גם אתה עובד עם מס' עגולים ובלי אינדיטורים

russel2000

New member
וגם לא היה לי רקע קודם בשוק ההון

שמח להכיר
גם אתה עובד עם מס' עגולים ובלי אינדיטורים
ד"א - שיא כל הזמנים דולר-שקל הוא... 4.994 (11.06.2002) כלומר בתכל'ס 5 עגול. ברגע שהראו לי את הנתון המדהים הזה בקורס מסחר שעשיתי, נדלקתי על המספרים העגולים. והנה עוד משהו שיעניין אותך לדעת - תא25 גרף חודשי - OKR בחודש אפריל (מכסה לחלוטין את חודש מרץ ומגיע מאיזור התנגדות קודם מלפני שנתיים וחצי).

כן, השוק אוהב מספרים עגולים

ד"א - שיא כל הזמנים דולר-שקל הוא... 4.994 (11.06.2002) כלומר בתכל'ס 5 עגול. ברגע שהראו לי את הנתון המדהים הזה בקורס מסחר שעשיתי, נדלקתי על המספרים העגולים. והנה עוד משהו שיעניין אותך לדעת - תא25 גרף חודשי - OKR בחודש אפריל (מכסה לחלוטין את חודש מרץ ומגיע מאיזור התנגדות קודם מלפני שנתיים וחצי).
כן, השוק אוהב מספרים עגולים
במט"ח זה כל 500 פיפס: 1.5,1.55,1.6 וכו'. אני עובד ככה הרבה זמן גם כן

avir22

New member
אתה מוזמן

חונכות למסחר יומי
אתה מוזמן
[email protected]

מצב
הנושא נעול.
למעלה