חופשה בחו"ל בזמן אבטלה

ilsh

New member
חופשה בחו"ל בזמן אבטלה

קודם כל זה רעיון לא רע תודו. אבל נשארו לי שתי בעיות: 1 האם אני אהיה זכאי לדמי אבטלה גם כשאחזור? 2 האם הם יחושבו עדיין לפי שלושת חודשי העבודה האחרונים שלי? אנא עזרו לי! כדי שאוכל לנסוע בלב שקט...

זה תלוי בהמון דברים. ../images/Emo41.gif

1. גיל 2. מצב משפחתי [לרווקים מתחת גיל 35 יש פחות זכויות] 3. מתי קיבלת אבטלה לאחרונה 4. כמה זמן עבדת רצוף 5. לכמה זמן אתה נוסע 6. תשלום רציף לביטוח לאומי בזמן היעדרות [חובה בכל מקרה]
נסה לבדוק באתר של ביטוח לאומי.

ilsh

New member
ואם אני...

1. מתחת ל 35 2. לא קיבלתי אף פעם דמיי אבטלה 3. עבדתי מעל לשנה 5. נוסע לשלושה חודשים?

syair

New member
אפשר רק לחלום על זה...

למה שביטוח לאומי לא יתנו לנו איזו חופשה קצרה בחו"ל אחרי שפוטרנו, נגיד 1000 דולר חופשה על כל שנה שעבדנו, לא נשמע אחלה? ואז אחרי שננקה את הראש נחזור אם הרבה מרץ לעבודה חדשה או שאולי לא נרצה לחזור בכלל.

Yo-man

New member
בשתי מילים - ביטוח לאומי

תשלום מביטוח לאומי מגיע למי שעבד 180 יום בשנה האחרונה, או 9 חודשים בשנה וחצי האחרונות. אם התחלת לחתום אבטלה, והפסקת מכל סיבה (שבוע מחלה או חודש שהיה בחו"ל)- תוכל להמשיך ולחתום כשתחזור. השאלה היא רק כמה זמן הם מחכים...האם אחרי 6 חודשים יתנו לך להמשיך מהנקודה בה הפסקת ? האם להגיד להם ששהית בחו"ל ? אין לי מושג איך הם יתייחסו לזה. שווה לברר על כך, אבל ה-180 יום בשנה או 9 חודשים בשנה וחצי - זה בטוח (אלא אם שינו את החוק בחצי השנה האחרונה).

למעלה