חוק פראדי

harelginat

New member
חוק פראדי

הרוטר של השדה החשמלי שווה למינוס נגזרת בזמן של השדה המגנטי. ע''פ החוק, יש קשר מתמטי בין שדה חשמלי למגנטי. ופה זה נגמר. נקודה.

האם נכונים המשפטים הבאים:
1. לא רק מטען יוצר שדה חשמלי/מגנטי, אלא גם שדה יכול ליצור את השדה השדה השני. אומנם המטען יצר את השדה המשתנה (=גל) אבל עכשיו הגל הוא עצמאי - זה גל אלקטרו-מגנטי הנע במרחב.

2. השדה המגנטי נע במרחב השדה החשמלי - ובכך אין צורך באתר.

3. אין דבר כזה שדה מגנטי - זהו נגזרת שנייה של השדה החשמלי (נגזרת ראשונה מרחבית ונגזרת שנייה זמנית).

Schrodingers Dog

New member
הסבר

מה זה אומר ״פה זה נגמר. נקודה״. אגב יש עוד משוואה, חוק אמפר שמקשרת בין הרוטור של השדה המגנטי לנגזרת בזמן של השדה החשמלי.

בקשר למשפטים:
1. מה זה גל עצמאי? האם אתה מתכוון לקרינה? בגדול מטענים חשמליים וזרמים יוצרים שדות ואם יש תלות בזמן אז שדות יוצרים אחד את השני.

2. מה זה ״מרחב השדה החשמלי״ אני לא מכיר דבר כזה. יש מרחב. יש שדה
חשמלי. יש שדה מגנטי. המרחב לא שייך לשדה החשמלי. מה קשור האתר? אני לא מכיר קשר בין משוואות מקסוול לקיום או אי קיום האתר. אני חושב (יכול להיות שאני טועה) שיחסות פרטית פותרת את הבעיה שבשבילה המציאו את האתר (קיום מערכת יחוס אוניברסלית) ולכן לא צריך יותר את האתר.

3. אפשר גם להגיד שאין דבר כזה שדה חשמלי רק שדה מגנטי. למה בעיניך השדה החשמלי הוא היסודי? זה שרירותי. אפשר גם להגיד שאין שדות, הרי אלה אובייקטים מתמטיים, מה שבאמת מודדים זה כוחות. שתמשיך ללמוד תגלה דרך שאפשר להחליף את השדות המגנטיים והחשמליים בפוטנציאל אלקטרומגנטי (וקטור 4-מימדי)
שמקיים משוואות מסוימות והשדות הם תוצאה שלו. אולי הוא היסודי?

אחלה שאלות, תמשיך ללמוד ולשאול עוד שאלות, ככה לומדים.

למעלה