חותמי שלמה.

Widsith

New member
אנתרופולוגיים או מאגיים?

ואגב, המהדורה של מאת'רס גרועה מאוד, וערוכה רע. מהדורה מודרנית והשוואה יותר מחקרית בין כתבי היד ניתן למצוא בTwiliit Grotto אונליין, אפשר למצוא בגוגל.

נושיfay

New member
הכל מהכל..:)

בעיקרון יצא לי לטייל בחנויות המיסטיקה [בראשית וכו] שבהן מוכרים את החותמות כתליונים ופשוט תהיתי לגביהם ולגבי מוצאם. אז אשמח לכל מידע בנוגע לחותמות כי ברור שיש בהם יותר מסתם ציורים מגניבים של מגן דוד למכירה בחנויות מיסטיקה למיניהן.

Widsith

New member
בראשית זה קשקוש

כמעט כל התליונים בחנויות מיסטיקה הם במקרה הטוב לא קשורים למה שמיוחס להם ובתהליך הדרוש להכנתם, ובמקרה הרע מומצאים (כמו כל התליונות של הקשרים הקלטים שכביכול מסמלים משהו, או הרונות, שמאוד תלויות בהקשר תרבותי). המקורות של רוב האזוטריקה המערבית ככלל היא בעולם ההלניסטי, או אם לדייק, באלכסנדריה במצרים, שם יסודות מאגיים יהודיים, נוצריים, גנוסטיים, הרמטיים, הלניים, פרסיים, בבליים..... הותכו יחדיו לדתות ולמסורות שמהם צמחה האזוטריקה המערבית כגרסא מנוצרת/מיוהדת/מאוסלמת של מסורות אלו (אחרי שכמובן זה עורבב עם מסורות עממיות, מונותיאיסטיות או לא). רוב מפתחות שלמה והגרימוארים זה גרסאות מנוצרות/מיוהדות/מאוסלמות של הרב תרבותיות הזאת. מפתח שלמה ככל הנראה הגיע מהמזרח, וככל הנראה מביזאנטיון, ואולי אף ממחברים ערבים מהמזרח התיכון (הספר חובר בתקופה שבאה לאחר מסעות הצלב ובמשך הרקונקיסטה, בהם המון ידע מיסטי ופילוסופיות רציונליות ואי רציונליות עברו למערב). שלמה המלך ככל הנראה לא היה מודע לשום דבר ממה שכתוב במפתחות שלמה על שלל הגרסאות שלהם (בימי הביניים זה היה הנוהג הרווח, להשליך חיבורים עצמאיים על מקורות קדומים יותר, גם שמדובר היה בהמצאת המחבר)... החותמים עצמם מעורבים בין קבלה לאלכימיה לפגאניזם אירופאי, ליהדות נצרות (אם אני זוכר נכון ישנה גם תפילה חביבה לשילוש הקדוש בספר) ואסלאם אם אני לא טועה... אני ממליץ (שוב) על האתר בקישור הקודם בכללי לגבי כל ענייני האזוטריקה המערבית, מאחר ובו הידע הכי מקיף שנכתב על ידי מומחה אקדמאי לתחום... (רק ספר אחד חסר שם, הפיקטריקס, שחבל, מאחר והוא באמת אחד מאבני היסוד של אזוטריקת המערב והמזרח הקרוב...).

נושיfay

New member
אני יודעת.

אבל המחשבה היא שמאחורי כל קשקוש יש שמץ אמת, ומאחר שחותמי שלמה זה משהו שלפי מה שאני יודעת יש הרבה עניין מאחוריהם התעניינתי במקור שלהם ובמידע. ברור לי שחנויות מיסטיקה למיניהן זה לא עניין רציני<a target=_blank rel=nofollow>http://www.timg.co.il/tapuzForum/images/Emo13.gif> זה פשוט הדבר שגרם לי לשאול שאלות חח ותודה.

למעלה