חו"ל עם ילדים

חו"ל עם ילדים

כן, אני יודעת, זה נושא לעוס להחריד. אבל הפעם לא באתי להתייעץ, אלא לשתף:
מחר בלילה אנחנו ממריאים לטיול חו"לי ראשון עם הילדים (מסכנים, אף פעם לא יצאו מהארץ!).
בתכנית- שייט תעלות בדרום צרפת ביאכטה לנהיגה עצמית.
המשתתפים- אנחנו וארבעת ילדינו (כמעט 10, כמעט 8, כמעט 5, כמעט שנתיים), אבא שלי ואישתו, ושלוש חצי- אחיותיי (33, 31, 24) פלוס חבר של אחת מהן.
הזמן- 9 ימים.
החרדות העיקריות- ילדים (בעיקר תינוק) שייפול למים, צפיפות על כל משמעויותיה (בכל זאת, 12 איש על יאכטה לא גדולה), התנהגות בלתי נסבלת של הבכור המתבגר, ובסדר יורד- פיגועים, תקלה במטוס, טביעה, מוות בייסורים. (טסים דרך טורקיה).
כבר כמה לילות שחלומותיי זרועים שיבושים, טביעות, תקלות ומריעין בישין. וזה חוץ מדאגות 'אמיתיות' של טיסה ראשונה עם 4 ילדים, באמצע הלילה פלוס קונקשן בטורקיה, אריזות, דאגה למי שנשאר מאחור- כלבה, חתול, עציצים וראש דשא מפואר.
כדי להוסיף עניין, אחת הבנות מאוד משתעלת וגם גידלה דלקת קלה באוזן, ואצל הקטנצ'יק בגן יש מיני- מגיפת אבעבועות ולא ידוע האם נדבק (כולם מחוסנים, זו איזושהיא וריאציה). תיק התרופות שהכנתי לא יבייש בית חולים שדה קטן...
על החתום,
אמא לחוצה, חרדתית, עייפה ונרגשת

תיהנו

תנסי להפוך לימונים ללימונדה...
אתם נוסעים עם המון בייביסיטרס לילדים....

טיפ קטן - שכולם יטוסו בפיג׳מות. ואפשר אפילו להביא כרית קטנה.

אנחנו בדיוק חזרנו מטיול עם הילדות

אצלנו החרדות התמצו בכך שמדובר היה בהתנסות ראשונה של הגדולות (9 ו-12) בסקי, ותמיד שמענו על ילדים שחוזרים עם שבר פה ושבר שם - אבל הסקי עבר חלק, והחלק הבעייתי היה דווקא שגנבו לנו משהו...
בכל מקרה, היה נהדר - נורא כיף לטייל עם הילדים, ואצלנו הילדות ממש מחכות לזה ואוהבות להעלות זכרונות בהמשך. תיהנו!

אשרז4

New member
תהנו, מבינה אותך

אני לא טסתי עם קטנים כאלו אבל הבנות צוחקות עלי תמיד שאני צרכה מזוודה לתרופות (ובטיסה הקרובה טוענות שהחידוש הוא שצרכה גם טרולי לתחבושות בשבילן)
&nbsp
סביר להניח שהכל יעבור בטוב , בנעימים ובחוויה.
סך הכל את לא אחת על 4 ילדים
אתם הרבה מבוגרים על 4 ילדים
&nbsp
רק לגבי דלקת אוזניים- בדקי מה אפשר להקל מכוון שהלחץ בטיסה יכול להיות מאוד בעייתי איתה (מבחינת כאב לאו דווקא החמרת הדלקת)

פרמלה

New member
אני השתנקתי למקרא גודל הקבוצה והרכבה - כל מי שהוא

שהוא לא ששתכם (הרעיון של לנסוע בלהקה גדולה לכל מקום, ולחו"ל על אחת כמה וכמה לא להיט בעיני) אבל צודקות מאוד אלה שעודדו אותך שאת מוקפת שמרטפים פוטנציאליים.
מקווה שתצליחי להירגע והינות.

דווקא גודל הלהקה מאפשר חופש יחסי

להסתובבות בלהקות קטנות.
מאחר ואנחנו 'גרים' על היאכטה, נוכל לרדת ממנה בהרכבים שונים ולכיוונים שונים, לפי הרצון ותחומי העניין.
אחותי הצעירה, למשל, חובבת מוזיאונים שונים. תוכל לקחת איתה את בכורי האומנותי, אם יחפוץ. או ללכת עם החבר שלה, או לבדה.
אישתו של אבי אוהבת לנסוע על אופניים, ותוכל לעשות זאת לבדה, או עם ילדתי.
אבא שלי ואחותי השנייה מתכוונים לבדוק באופן אישי כל יקב שימצאו, ולסבוא.
בקיצור, הבנת את הרעיון...
אני מתכננת הרבה זמן איכות עם הקטנטן...

moma422

New member
תיאום ציפיות

יש בסידור שתיארת פוטנציאל ענק לחופשה מאוד מוצלחת, רגועה וכייפית, אבל חשוב בעיני לעשות תיאום ציפיות מלא עם כל המשתתפים.
אני הייתי דואגת להיות מאורגנת על פעילות לילדים כל יום ולא לסמוך על אף אחד, ביחוד כשזה נוגע לחצי אחיות, מבחינת אם יהיה מי שיקח אותם סבבה ואם לא , אז גם סבבה.
&nbsp
עם הדאגות שלך אני מזדהה לחלוטין. בכל נסיעה כל כך הרבה דברים יכולים להשתבש, שזה שאנחנו בכלל מצליחים לבצע תוכניות זה נס.

צודקת לגמרי

התיאום נעשה, מול כל הגורמים הרלוונטיים. את תכנית הטיול (מה האפשרויות כל יום בכל מקום שמגיעים אליו) אני הכנתי, כך שהיא לגמרי מותאמת לילדים. וכשאמרתי 'חצי אחיות', זה מונח טכני לחלוטין, ההורים שלי גרושים מאז שהייתי תינוקת (אני בת יחידה), ואבא שלי התחתן שוב כשהייתי בת 3, אז אישתו ואני בקשר מצויין והאחיות שלי הן אחיות לגמרי לכל דבר ועניין.

adif11

New member
סמי יקירה

התפוצצתי מצחוק למקרא ההודעה שלך. לא שהנושא לא רציני את פשוט כותבת מצחיק.
אין לי עצות מיוחדות. מקווה שהכל יהיה בסדר, שתהנו מאוד ותחזרו בשלום.
אל תשכחי לעדכן אותנו איך היה.

למעלה