חזק ואמץ. יש לנו מאבק לא פשוט בהון/שלטון

דודG

New member
חזק ואמץ. יש לנו מאבק לא פשוט בהון/שלטון

שעושים כל מאמץ כדי להמשיך להרוויח כסף "בשביל המדינה" או להמשיך לדאוג לחברים העשירים שלהם שירוויחו כסף. אז להגיד שכל הממשלות אשמות במחדל זה קצת לזרות חול בעיניים כי האדון ביבי נתניהו מיישם את האג'נדה הבלתי חברתית שלו כבר 10 שנים ועושה כל מאמץ כדי להיות שר אוצר או להשפיע על משרד האוצר. ויש לו הצלחה. אז אם המדינה הייתה בכיוון בלתי חברתי עד לפני 10 שנים (כמו ארה"ב פחות או יותר) אז בעשר שנים האחרונות חלה הדרדרות עצומה ברמת החיים הכללית אפילו אם יגידו לי עד מחר שרמת החיים במדינה עלתה. והנה ההסבר. איך בדיוק אומרים לנו שהאבטלה ירדה? כי כשמאות אלפים מובטלים הפסיקו להרשם בלשכות העבודה כי ממילא לא נתנו עבודה ולא קיבלו דמי אבטלה אז הם יצאו מהסטטיסטיקה והנה התשובה למה יש פחות אבטלה. ואיך אומרים שרמת החיים עלתה? זה ממוצע. ואם יש 20 אחוז עשירים שרמת החיים שלהם עלתה ב70 אחוז אז יש ישפיע יותר על הסטטיסטיקה מאשר ה- 80 אחוז שרמת החיים שלהם ירדה ב- 5 אחוז. ואל תתפסו אותי במילה לא ישבתי לחשב את החישוב אבל הבנתם את הפואנטה. והנה אני אזרוק לכם עוד כמה עצמות: המדינה לדורותיה אבל במיוחד בתקופה האחרונה לא מעוניינת בשלום. לא מעוניינת בהפחתת תאונות הדרכים ולא מעוניינת שתנאי הרופאים ישתפרו. אסור שלרופאים יהיה יותר מדי זמן לטפל במניעת מחלות. אסור שיהיה להם זמן. מדוע המדינה לא מעוניינת בדברים הטובים האלה? איך זה יכול להיות שלא רוצים שלום? תשובה: מלחמה מביאה כסף נזיל מיידי. מצב לוחמה תמידי מייצר פחד וגורם לתושבים לתמוך בממשלה, בכל ממשלה. מדוע לא רוצים שלום עם הפלשתינאים? הפלשתינאים של אבו מאזן כבר עכשיו מתגלים כמדינה הרבה יותר כלכלית מהמדינה המפגרת שלנו שנתמכת בסכומים עצומים של תרומות מארה"ב. כבר עכשיו המחירים שם נמוכים לאין שיעור מאצלנו. אם יהיה שלום זה ימוטט את הכלכלה המטומטמת שלנו כי כולם ילכו לקנות שם דלק סוכר שמן ולא יודע מה. אז המדינה המפגרת שלנו לא רוצה שלום עם העם הפלשתינאי וגם לא רוצה שתהיה להם מדינה כי הם יראו לנו דוגמא איך הם עושים מדינה הרבה יותר טובה משלנו. ולמה המדינה לא מעוניינת שהישראלים יהיו בריאים? שלרופאים יהיו תקנים ויהיו מיטות? מחלות מכניסות כסף. חברת טבע הפלצתית צריכה להמציא תרופות חדשות כל הזמן ולשווק אותם במליארדים בכל העולם וזה מכניס המון כסף למדינה. כסף מיידי, נזיל. גם חברות הביטוח מגלגלות קופון שמן על כל הנזקים המצטברים שמתרחשים במדינמה. ודרך אגב, אני לא בטוח שהישראלים המציאו את הגועל נפש הזה. המנטרה של משרד הבריאות האמריקאי כל השנים היה על תפריט תזונתי מטומטם שכל העולם הבין שהוא מטומטם והאמריקאים המשיכו להשמין. פתאום בשנה שעברה משרד הבריאות האמריקאי עבר לתפריט טבעוני הרבה יותר, לתפריט מלא סיבים תזונתיים וויטמיניט. ומדוע הם לא עשו את זה עד שנה שעברה? כנראה שהשתלם להם שהאמריקאים יהיו כל כך שמנים וחולניים. מישהו מגלגל קופון מזה. גם המלחמות הם לא המצאה ישראלית. אבל למה לאמץ את הדבר החולני הזה. ברגע שיהיה שלום, המחירים ירדו. זה ברור לכולנו. התקציב המטורף של משרד הביטחון יצתמצם למשהו נורמלי. ברגע שיהיה שלום המחירים חייבים לרדת אחרת כולם יברחו למדינה הפלשתינאית. ומחירי הדיור לא צריכים לרדת סתם ככה. זה מתכון לפוגרום. אבל צריכים להכריח את הקבלנים לבנות דירות של שני חדרים ברמה בסיסית שיעלו חצי מליון ולא שני מליון. אפילו בכפר סבא או נתניה. ומותר למדינה להוריד קצת מהמס על הדיור. אף אחד לא מדבר על זה אבל זה דבר מהיום להיום. אם הם רוצים כמובן. אבל הם לא רוצים. ואני לא מאשים את החרדים הערבים והמתנחלים. גם בלעדיהם המדינה מתנהלת אותו דבר והטייקונים מכריחים את השרים לעשות מה שטוב לעשירים. אז מה אפשר לעשות? אפשר להתחיל להיות בריאים ולא ללכת יותר לבתי החולים אלא אם אנחנו בטיפול מתמשך או במחלות כרוניות. אם אנחנו צעירים ובריאים אל תלכו לבתי החולים, תאכלו בריא אל תעשנו ותעשו ספורט ותישנו הרבה. ולא לקחת יותר תרופות למי שלא בקבוצות הסיכון או הכרוני. שחברות התרופות יתחילו להרגיש את הלחץ. שחברות הביטוח ירגישו את הלחץ. אני יודע הרבה על הביטוח הלאומי כי עבדתי שם. ולא אכביר על כך מילים כעת אבל המאבק יהיה קשה. לביטוח הלאומי יש עתודות כספיות בלתי נדלות ואין לי מושג אם זה 7 מליארד שקל או יותר אבל זה יושב כמו אבן. גם מחירי הדלק יכולים לרדת וזה משהו שיכול להוריד את כל שאר המחירים. אם הממשלה תוריד בחמישים אחוז את המס על הדלק (מהיום להיום) בבת אחת יורדים כל המחירים במדינה. המזון הדיור החשמל המים וכו'. כי כשהדלק זול אז ההובלות זולות. זה אמנם לא ירד בחמישים אחוז וטוב שלא. אבל אם המס על הדלק ירד בחמשיים אחוז אני מעריך שהמחירים ירדו ב- 10 אחוז מיידי. אז שלא יגידו שלמאבק אין אג'נדה והם לא יודעים מה לעשות. וגם שלא יגידו שאין מה לעשות. ומי ששולח את נאבקי הדיור לגור בפריפריה אני מציע להציג מה קורה כשעשרים אלף איש נוספים מנסים להכנס כל יום עם הרכב הפרטי שלהם לתוך ת"א. לא משנה שאין באמת כמויות בתים להשכרה או קניה בשום פריפריה ואין שום מערכת תחבורה שתתמוך בהם. שלא יבלבלו את המוח. ולידית חברי הפורום, לפני כשבוע שדרגתי את אחת הקומונות שלי והפכתי אותה לקומונת עבודה למובטלים. אז לכל מי שבמצוקה ומחפש עבודה או סתם במצוקה כלכלית מוזמן לקומונה לקבל עצות, מקומות עבודה או טיפים כללים לחסכון ועזרה. קומונת העבודה למובטלים בחתימה שלי. אתם מוזמנים. מזל טוב לפתיחת הפורום. אני אתכם.

למעלה