חזרה להנקה

הדסגולן

New member
חזרה להנקה

האם יתן לחזור להנקה לאחר שכמעט ולא הנקתי ויש לי קצת חלב עדיין ?
יש 2 ילדים גדולים שהם רק ינקו ואף פעם לא קיבלו בקבוק.לפני כמעט 4 שבועות ילדתי תאומות במשקל 2150 ו 2390 שירדו במשקל ל1950 ו2150 ביציאה מביה״ח . הן לא ינקו בצורה יעילה ובמיוחד הקטנה יותר היתה נרדמת אחרי 3 מציצות. הסוכר שלה ירד כל הזמן ואמרו לי לתת לה תמ״ל שלא יצטרכו לעשות לה עירוי של סוכר/דם לא הבנתי בדיוק מה הם עושים. מכאן הדרך לרק תמ״ל היתה קצרה. הם לא התלהבו כבר כל כך לינוק ו התעצבנו או נרדמו ממציצה וקמו אחרי כמה דקות. המשכתי עם רק בקבוק עד עכשיו אבל כמישהי שרק היניקה בעבר ואחת הדוקה בעניין של רק הנקה יש לי עכשיו ייסורי מצפון שלא ניסיתי ולא מנסה מספיק! צריך להגיד שבנוסף לתאומות יש לי 2 ילדים בבית בן8ובת 3 שדורשים הרבה תשומת לב ואין לי בכלל עזרה ,ואולי הכניסו לי לראש שלא יוכל להניק תאומות עם עוד 2 ילדים בבית ?!
רציתי לשאול אותך כי את מקצועית ויש לך ניסיון בתאומים , האם ניתן עוד לחזור להניק ורק להניק?
אני לגמרי מבולבלת!
נשאר לי קצת חלב ממש והן כעיקרון יודעות לתפוס ולינוק טוב אך לא יעיל, לא יכולות להיות מספיק זמו על השד בלי להירדם שהן עדיין רעבות. מה עושים?הצילו!!! אני מבולבלת! נראה שאני מחזירה להן משהו חשוב ושאני צריכה להילחם על הנקה! אפשרי עדיין או מאוחר מדי ?????

כדאי לנסות!!

הי ברוכה הבאה,
הסיפור שלך לנוגע ללב. הרבה נשים היו ונמצאות במצבך. זה קורה הרבה - המצב של הקטנטנים אחרי לידה, מה שאומרים בבית חולים, משקלים נמוכים, לפעמים גם חוסר אמונה, זה סוג של מעגל קסמים, בעיקר כשמתחילים עם בקבוקים יותר ויותר.
אז בואי נחשוב מה אפשר לעשות.
מה המשקלים שלהן עכשיו? ובאיזה שבוע של ההריון נולדו?
מה את נותנת להן עכשיו? חלב שאוב? תמ"ל וכמה?
האם את גם מניקה לפעמים?
איך את יודעת שהן נצמדות נכון? את שומעת בליעות.

מציעה שתשימי אותן עלייך בכל ארוחה ותתחילי לתגבר בנוסף גם שאיבות.
יש לך משאבה?
חזרי אליי עם תשובות ואתן לך עוד טיפים.

הדסגולן

New member
תודה על התשובה המהירה

צודקת לגבי מעגל קסם, קשה להבין איפה לעצור במיוחד עם כל העייפות וחוסר שינה אחרי לידה. אסור לי היה להאמין לאחות בתונוקיה לגבי הסוכר ואסור היה לוותר. צריך להדגיש שבית חולים שיבא שבו ילדתי מאוד מעודד הנקה ו במפגשים להסבר על הנקה והדגמות וטיפול בבעיות היו המון בנות, מה שלא היה עוד לפני 8 שנים שילדתי את בני הבכור. יש עניין רב בהנקה והבנת החשיבות!

צריך להגיד שהן עלו יפה במשקל ושקולות כל אחת יותר מ3קג כרגע.
הן נולדו בשבוע 37+5 ימים ולא היו בפגיה כלל, השתחררנו אחרי יומיים.
בהתחלה נתתי להם חלב שאוב כאשר היה לי יותר מדי אז היתי שואבת עד להקלה, ונותנת להן בבקבוק.
ככה הן אוכלות סימילאק.
הנקתי פה ושם אבל כנראה לא מספיק ונשארו לי אולי כמה טיפות בודדות של חלב.
כן הן נצמדות נכון ואני שומעת בליעתו, אך אני לא התעקשתי מספיק איתן כי לא תמיד הן רצו להמשיך בגלל שלא יצא להן מספיק או שהקטנה מהן היתה נרדמת אחרי 3 לגימות.
יש לי משאבה של מדלה מיני אלקטריק ושאבתי בעבר אך ורק כשהיה לי יותר מדי באותו הזמן הספציפי, שאבתי עד להקלה בשביל לא להגביר את הייצור.זה היה רק במקרים שדילגו על ארוחה וכשדיים היו מלאות בחלב. אף פעם לא שאבתי מסיבות אחרות כך שאן לי נסיון עם זה כלל.

מה כדאי לעשות,להשכיר משאבה לקטינה של מדלה או משהו אחר. איך ומתי כדאי לשאוב, כאשר הן אוכלות? כמה ביום וכמה מספיק בלילה ?
האם לנסות תמיד להניק לפני /אחרי הבקבוק? אני מבולבלת, היתי רוצה להבין את העיקרון שיוכל ליישמו!!
ואני ממש מודה לך על העזרה ותשובות מהירות.
חייבת קצת עידוד,
אני מרגישה צורך להילחם ולא לוותר ,
מרגישה שחובב שאניק אותם,
כמה קל יותר לצאת מהבית בלי כל הבקבוקים וזה לשתיים וכל הזמן לשטוף בקבוקים ולדאוג שיש מספיק מים, תמ״ל כמה שזה לא נוח ולא רגיל לי !

ואוו אני כל כך מבינה מה שאת מספרת...

אבל אל תתייאשי עדיין, קשה לי מרחוק לדעת באמת מה מצב האספקה שלך, את מדברת על טיפות בודדות, אבל אי אפשר לדעת .
אי אפשר גם לדעת אם תצליחי להגיע לאפסקה מלאה, אך בפירוש נשמע לי שתוכלי לתגבר את האספקה.
בסיפור שלך יש שני כיווני פעולה:
1 לתגבר מאוד את האספקה
2. ללמד את התינוקות שלך לינוק, להרגיל אותן לזה ולהניק אותן כמה שיתר.

לגבי תגבור האספקה - לא לשאוב עם מניני אלקטריק אלא להשיג משאבת מדלה לקטינה, מיד שרה או ארגון גמח אחר אם את לא משיגה מדלה לקטינה בהשאלה
תנסי להשכיר מדלה לקטינה או סימפוני (יקר יותר) דרך מקומות שמשכירים.
תלוי באיזה אזור את גרה, אם את לא משיגה, פני אליי ואנסה לעזור לך.
אפשר גם משאבת אמדה לקטליין, יש גמחים שניתן להשאיל דרכם בעיקר עזר מציון באזור מגורייך או בסביבה.
תמיד תאמרי שאת אמא שמניקה תאומים כי יש לך זכות לקבל לקטינה.

להתחיל לשאוב לפחות 8 - 10 פעמים בימממה ואפילו יותר מזה. לשאוב כל 2-3 שעות דו צדדי, שאיבות קצרות של מקסימם 7-10 דקות או עד שמפסיק לצאת חלב.
את יכולה להיכנס ליומיים אינטנטסיביים של שאיבות ולראות אם יש תוצאות, וכמובן עדכני.
לילות: הנקה או שאיבה בלילה מאוד מאוד חשובות (בשל רמות הפרולקטין, שסביר להניח שכבר ירדו אצלך כי לא הנקת אך בכל זאת אולי ניתן להגביר אותן), מציעה לך להניק גם בלילה אחרי בקבוקים ולשאוב בלילה כמו ביום, כל 2-3 שעות.
לנצל את שעות לפנות בוקר שהשדיים קצת יותר מלאים.
לתת לכל אחת מהן מהחלב השאוב שאת מצליחה להוציא, מה שיוצא זה טוב וזאת מתנה אדירה בשבילן, גם אם מדובר באחוז קטן מהארוחות ביום.
להמשיך לתת תמל בקבוקים, - מהן הכמויות שהן מקבלות עכשיו בתמל כל ארוחה?
עד שתתגבר לך האספקה, לתת את התמל זה בהאכלה איטית וכמויות מדודות. האכלה איטית הכוונה שהתינוקת זקופה והבקבוק מאוזן ואת נותנת כמה שלוקים ועושה הפסקה,
מאפשרת להן לבלוע, להרגיע את הנשימה, ואז להמשיך, לעשות הפסקות לגרפסים. תינוקות תמיד יירצו עוד ועוד תמל אם לא יאכילו אותם בצורה איטית, לאפשר להם להגיע לשובע, בעיקר כדי שתוכלי לחזור לחלב אם ולהגביר את החלב שלך.
דבר נוסף: אחרי מנת בקבוק, גם אם לא נרגעות, לא לתת עוד בקבוק אלא לשים עלייך על השד, במגע עור לעור - הכוונה שהחלק העליון של החזה שלהן נוגע בשלך, את יכולה לעשותאת זה עם כל אחת בנפרד או עם שתיהן יחד.
****לנסות להניק אחרי כל בקבוק, מה שיוצא יוצא.
לשאוב אחרי ההנקות הלאה.
בהמשך אם יש התקדמות, אך בקרוב, הייתי מאוד מציעה לך להיפגש עם אשת מקצוע, יועצת/מדריכת הנקה ולנסות לקדם את העניינים מקרוב, תכנית עבודה, מישהי שתבוא אלייך אולי תעשה שקילת נסיון, תראו כמה הן לוקחות כל
הנקה וקח תקבלי מדד לגבי כמויות ויכולת היניקה שלהן.

מדובר בתהליך, אם תתגבר לך האספקה, הם יינקו ממך חלב ויתקדמו.

מחכה לשמוע מה דעתך על התכנית ומקווה שנתתי קצת תקווה

הדסגולן

New member
תודה על העזרה והתמיכה

החלטתי לקחת יועצת הנקה דרך כלכלית. היא היתה אצלי לפני יומיים ובנינו תכנית מסודרת. השכרתי את משאבת מדלה סימפוני,לפחות לחודש ואז כנראה אחליף לקטינה. בידיוק עכשיו הביאו לי אותה. הזמנתי גם תוספי מזון שהיועצת המליצה לקחת . צריכה לקבל אותם היום-מחר ואז אתחיל ליישם את התכנית. הדעה של היועצת שניתן בהחלט להחזיר את החלב והכמות תלויה בכמה מאמצים אני אוכל להשקיע .ועוד הפעם תודה רבה על העידוד ונכונות לעזור.

שמחה מאוד לשמוע שיש תכנית עבודה!!

זה מאוד חשוב, שתהיה מישהי שתלווה אותך ושתדעי שזה אפשרי .
אכן הכמות תלויה במאמצים שלך וגם בכוח שלך ומה שתגלי בהמשך הדרך תוך כדי "עבודה"...
אל תשכחי לעדכון ותוכלי תמיד לבוא לכן לקבל עוד עידוד....

בהצלחה רבה

למעלה