חזרה לעבודה

Bebe14

New member
חזרה לעבודה

שלום לכל האמהות, זו בוודאי סוגיה שהרבה מכן נתקלו בה או טרם חוו אותה. לפני חודשיים ילדתי את התינוק הראשון שלי וזה אומר שחופשת הלידה קרובה לסיומה. מבחינת סידור לתינוק הכל כבר מאורגן הבעיה היחידה שלי היא החששות של החזרה לעבודה. אני חוששת מכיצד זה יהיה? איך אתמודד עם העבודה ועם התינוק? איך אוכל להיות בלעדיו? האם אהיה עצובה כל הזמן? אני לא יודעת כ"כ מה אני רוצה בפן הזה ואני מתחילה להיות עצובה. אם יש אימהות שעברו זאת או שיש להם עצה טובה אני אשמח לקבל עצות טיפים או מילת עידוד. עליי לציין כי עבודתי אינה קרובה לליבי ומדובר בברירת מחדל, אולם במציאות הקיימת עליי לחזור לעבודה. כמו כן השכר יחסית טוב, לא בשמיים אבל אפשר להסתדר עם זה. תודה בנות!

נוריתA

New member
בהבה14, להלן תשובתי :)

גם אני הרגשתי כמוך, בכל פעם שחזרתי לעבודה לאחר לידה (יש לי 3 ילדים :), יכולה לספר לך עלי, זה לא אומר שתרגישי אותו הדבר. השבוע הראשון היה לי מאוד קשה, ביום הראשון בכיתי הרבה, וכל הזמן חשבתי על התינוקת שהשארתי בבית. אבל גם מאוד סמכתי על המטפלת שאיתה השארתי את ביתי. אחרי יומיים שלושה, התחלתי להנות קצת גם מלהיות שוב בחברת מבוגרים, ושאף תינוק לא על הידיים, וזה פתאום לא היה נורא כל כך. בקיצור, מתרגלים, לומדים להנות גם מהביחד - שלך והתינוק, וגם מהלחוד. קצת מתגעגעים, וגם אוגרים עוד קצת כח ואנרגיות, כי לפעמים בעבודה, באופן יחסי נחים (ושלא תביני, עבדתי בחברת הייטק באותה תקופה, עם אנשי מכירות ולקוחות, עבודה מאוד אינטנסיבית). אז שיהיה לך בהצלחה רבה מכל הלב, נורית

שלום לך

ראשית מזל טוב על לידת תינוקך שנית אין ספק שהחחשות קיימים זה אכן לא פשוט לסיים חופשת לידה ולחזור למקום עבודה במיוחד אם עבודתך כפי שציינת אינה קרובה לליבך יחד עם זאת אל תבני מציאות שתכתיב את עתיד החזרה תחיי את הרגע ותדמייני בכל ליבך שהכל יהיה בסדר ויעבור בקלות כי אם תחששי חששותיך יועברו לילדך והוא ירגיש בכך שלא לדבר שעליך זה יעמיס עוד יותר לכי בראייה אופטימית כמו כן אולי הגיע הזמן לעשות בדיקה עם עצמך לגבי מקום עבודתך ולנסות לבדוק שם רווח למול תועלת מקווה שעזרתי ובהצלחה אביטל

liatep

New member
חזרה לעבודה - לא לפחד

היי, ראשית מדובר ביותר מחודש ימים, זה ממש רחוק. מעבר לזה, החזרה לעבודה היא דבר מפחיד כאשר חושבים על זה. לחשיבה שלנו בנוגע לכל דבר יש משמעות גדולה מאד וכך גם בנושא זה. לכן, לטעמי חשוב כי תתמקדי בנקודות הבאות: לילד חשוב להיות בחברת אחרים - אם מטפלים אחרים חוץ מאמא וגם ילדים נוספים מסביבו הוא דבר חשוב. איני יודעת מהו הסידור שמצאת עבור ילדך, אולם, הדבר רק יכול לעשות לו טוב. הוא יכיר אווירה חדשה, מטפלים חדשים, מגע שונה - כל אלו חשובים לו כיוון שבשנה הראשונה יכול התינוק להכיל מגע, מרקם, ריח, תחושה חדשים. בנוסף, הפרידה ביניכם בבוקר תלמד אותו שאמא תמיד חוזרת ולוקחת אותו. אמא אוהבת אותו והיא באה לקחת אותו הביתה - הדבר יכול לתת לו הרבה בטחון. לגביך - אכן, הרגעים הראשונים קשים, אולם, אם תציפי את עצמך במחשבות חיוביות ותסמכי על מי שמטפל בבנך בזמן שהותך בעבודה, תקלי על עצמך. כמו כן, אני מאמינה שעם הגעתך לעבודה בשבוע-שבועיים הראשונים, מותר לבכות קצת, לשחרר מועקות הלב בשיחות עם עוד אימהות וגם להתקשר לבדוק שהכל בסדר. מקווה שהמעט הזה יוכל לסייע לך. שנה טובה ומוצלחת וחזרה קלה לעבודה.

למעלה