חזרנו... ואצאפ עוד פעם מבקשת להסכים לתנאים

frankthe2

Active member
שלום
היום פתחתי ואצאפ והנה עוד פעם ההודעה שעוררה דיונים נוקבים בעבר וכתוב - אנו מעדכנים את התנאים ואת מדיניות הפרטיות שלנו. הקש לעיון
היקשתי לעיון ועכשיו התברר לי שצריך ללחוץ הרבה ועמוק כדי להגיע להסברים האמיתיים והמלאים. עדיין לא קראתי אותם ואני מתחיל בהתייעצות אם אסכים לתנאים החדשים
שאלות
- האם מישהו קרא את התנאים החדשים?
- האם לאחר המחאה שהייתה בינואר תחילת פברואר השתנו התנאים או שנשארו אותו דבר רק שעכשיו במקום לקבל את התמצית באופן מיידי אנו נדרשים לחפור בעוד ועוד קישורים?
- האם אתם חתמתם/תחתמו או שתעברו אפליקציה? לאיזה אפליקציה תעברו? (הערה: אצלי במשפחה הרוב כבר חתמו בלי לחשוב בכלל ולא מוכנים לעבור אפ.)

לוייםLEVIM

Well-known member

וואטסאפ מתעקשת: ממשיכה ביוזמה לשיתוף המידע שלכם עם פייסבוק​

הנטישה ההמונית של משתמשי ווטסאפ לטלגרם וסיגנל, שנגרמה עקב התוכנית לשיתוף מידע עם פייסבוק לא מרתיעה את וואטסאפ​

בפוסט חדש שהעלתה האפליקציה היא מדגישה כי לא תיסוג מתוכניתה​

אך מבהירה כי שיתוף המידע לא יכלול הודעות תוכן של קבוצות או יומני שיחות​

וואטסאפ ממשיכה ביוזמה שלה לשתף חלק מנתוני משתמשיה עם החברה האם פייסבוק
בפוסט שפרסמה היא מסבירה שמדובר בבעיית הבנה של הודעתה ושכעת היא רוצה "לשקף" את הנושא בצורה יותר ברורה: "היינו יכולים להסביר את השינוי הקרב טוב יותר" נכתב בפוסט, ואכן תוכן הדברים שפרסמה בתחילה הביא למסקנה שנתוני המשתמשים ישותפו באופן סיטונאי עם פייסבוק

אך לא כך הדבר טוענים בוואטסאפ, למעשה לא הרבה ישתנה וכמעט כל המשתמשים הסכימו כבר לשיתוף נתוניהם עם פייסבוק, החברה מתכננת להציג למשתמשים באנר באפליקציה שיסביר את זה

זהו חלק ממהלך שמיועד לעודד את המשתמשים לקרוא את ההסכם ולהבין מה ישתנה בפועל ומה לא או כבר קיים, החברה גם תציג עדכון למשתמשים ברגע שהשינוי יכנס לתוקף, זאת החל מה15 במאי הקרוב

ווטסאפ אומרת שהמידע שהיא משתפת עם פייסבוק לא כולל הודעות תוכן של קבוצות או יומני שיחות, השינוי מיועד לאפשר למשתמשים לתקשר עם עסקים במסגרת ווטסאפ לעסקים, שירות הצ'ט המסחרי אותו וואטסאפ מוכרת לעסקים כדי לאפשר להם לשמור על קשר עם הלקוחות ואף להציע להם רכישות, פיילוט של שירות מעין זה כבר רץ כשנה בהודו והוכיח את עצמו מספיק כדי שאמזון תחוש מאוימת שם

אז מה וואטסאפ כן משתפת?
כיום היא מעבירה לה את כתובת הIP שלכם, מידע על המכשיר שלכם, כמו גם רכישות שביצעתם דרכה
אך מידע זה אינו מועבר באירופה ובריטניה, שם התושבים נהנים מהגנה של חוקי פרטיות דרקוניים במיוחד
עם זאת מומחי פרטיות הסבירו לBBC שהדאגה הציבורית מראה עד כמה המשתמשים לא מודעים להיקף הנתונים שלהם שמשותפים בין ווטסאפ ופייסבוק אך גם עם גוגל מיקרוסופט ואפל

אך הבהלה הזו גם הביאה לזינוק חד במשתמשים של המתחרות סיגנל וטלגרם
אך בוואטסאפ מזכירים שלמרות שהראשונה מוצפנת השנייה פחות, ושההצפנה שלה לא מופעלת כברירת מחדל כמו אצל וואטסאפ נגיד

יש לציין שיש בסיס לטיעון הזה, טלגרם אכן זכתה למעמד של אפליקציה מוצפנת למרות שבפועל היא לא מספקת אותה למי שלא הפעיל את ההגדרה מראש, טלגרם גם חברה פרטית עם מטה שפועל מדובאי והסכם עם הקרמלין שמאפשר לממשלה הרוסית לקבל מידע מהחברה

סיגנל מאידך מסבירים בוואטסאפ אולי לא מקבלת מידע אבל היא גם מעניקה חוויית שימוש נחותה יותר עקב כך, עם הטיעון האחרון אפשר להתווכח ואף די בקלות

עוד טיעון של וואטסאפ שמנסה להסביר את מהלך שיתוף המידע הוא שמירת השימוש החופשי באפליקציה, לדבריה עסקים משלמים על הזכות להשתמש בה וזו אחת הדרכים שמאפשרת להשאיר את השימוש בה חינם עבור שאר המשתמשים
הטון של הודעת וואטסאפ נשמע מפייס ומתנצל
לא הסברנו את עצמנו נכון ועכשיו אנחנו רוצים להבהיר את כוונתנו כך משתמע מתוך הדברים
אבל בסופו של דבר מדובר במהלך שאינו משקף היטב למשתמש הממוצע את מה שקורה עם המידע שלו

לוייםLEVIM

Well-known member

שינוי המדיניות של וואטסאפ יכנס לתוקף ב15 במאי עם הגבלות חדשות על סרבנים:​

סערת שינוי מדיניות הפרטיות של וואטסאפ (Whatsapp) לא נעלמה אלא רק נדחתה

כאשר עכשיו יש תאריך חדש לכניסת השינויים לתוקף ה15 במאי

בניגוד לשינוי המקורי שפורסם בינואר ונדחה עקב ה"ביקורת" העולמית, הפעם משתמשים שלא יאשרו את שינוי המדיניות החדש לא ינעלו מחוץ לוואטסאפ לחלוטין, אלא רק יוגבלו לצפיה בהודעות מבלי היכולת לענות עליהן

ההודעה של וואטסאפ על שינוי המדיניות של החברה בתחילת ינואר ושיתוף המידע עם פייסבוק הוביל לתגובה חריפה מצד משתמשים ברחבי העולם, דבר שהוביל לעליית השימוש באפליקציות הטלגרם וסיגנל האלטרנטיביות, כאשר טלגרם אף שחררה עדכון שאפשר למשתמשי וואטסאפ לעבור בקלות עם היסטוריית ההודעות שלהם מוואטסאפ לטלגרם

עם זאת שינוי המדיניות לא נעלם אלא רק נדחה

בעוד ששינוי המדיניות המקורי מינואר הציב בפני המשתמשים עובדה פשוטה הסכימו למדיניות או הפסיקו להשתמש באפליקציה

בשינוי שיכנס לתוקף ב15 במאי וואטסאפ "מרככת" את המכה נגד המשתמשים, ובמידה ואחרי ה15.5 הם לא יסכימו לאשר את מדיניות הפרטיות החדשה השימוש שלהם באפליקציה יוגבל באופן חד צצדי

משתמשים שלא יאשרו את המדיניות החדשה יוכלו להמשיך לצפות ולקבל הודעות בוואטסאפ אך לא להגיב אליהן, כאשר לאחר 120 יום מבלי להגיב להודעות, החשבון שלהם יוגדר למעשה כלא פעיל וימחק לנצח

למרות שהיכולת לקבל הודעות במשך 120 יום לאחר סירוב קבלת מדיניות הפרטיות היא פתרון "טוב יותר" מאשר נעילה של המשתמשים מחוץ לאפליקציה במקרה והם מסרבים לאשר את שינוי המדיניות החדש, עדיין מדובר בפעולת עונשין מול משתמשי אפליקציית המסרים שלא לא מעט מאיתנו, במיוחד בישראל עושים בה את השימוש העיקרי להעברת הודעות מזה לזה

בעוד שסיגנל ראתה עליה בשימוש וטלגרם מתחזקת באופן קבוע, הרוב הגורף של המשתמשים ממשיכים את השימוש בוואטסאפ כאפליקציית ההודעות שלהם

כל מה שנותר עכשיו הוא לחכות לחודש מאי הקרוב ולראות האם הפעם החברה תכניס את השינוי במדיניות לתוקף

Critical Thinking

Well-known member
מי ש- WhatsApp היא ה"חמצן" שלו ואינו יכול בלעדיה - יֵאלץ להשפיל ראשו, לבלוע כבודו, להשלים עם החרפה שבכניעה לעריץ וללכת שבי.

אני מתעתד להשליך את WA ברגע שיוצג אולטימטום סופי.
יש לי חיים גם בלי WA...

האמת, מתקשה להבין את המרמורים וההתלבטויות. חברה פרטית מעניקה לנו אפשרות להחליף מסרים מידיים ולנהל שיחות. זכותה לעשות הכול (במסגרת החוק) עם המידע שהיא אוספת עלינו. משתמש מצוי הוא לא אח"מ, לא ח"כ ולא סוכן המוסד, אין לו ממה לחשוש. אם יוצף בספאם, אעבור למסנג'ר אחר. די פשוט, לא?

לוייםLEVIM

Well-known member
האמת, מתקשה להבין את המרמורים וההתלבטויות. חברה פרטית מעניקה לנו אפשרות להחליף מסרים מידיים ולנהל שיחות. זכותה לעשות הכול (במסגרת החוק) עם המידע שהיא אוספת עלינו. משתמש מצוי הוא לא אח"מ, לא ח"כ ולא סוכן המוסד, אין לו ממה לחשוש. אם יוצף בספאם, אעבור למסנג'ר אחר. די פשוט, לא?

אני מבין שמבחינתך החרם של גוגל על וואווי לא מוצדק?

ראשית, זה חרם של ארצות הברית, לא של גוגל ספציפית. שנית, טראמפ הטיל חרם על וואווי בגלל הציוד הסלולרי שלה שכביכול הכיל רוגלות. שלישית, מה הקשר בין כל זה לוואטסאפ (שהיא כרגע חברת הבת של פייסבוק ורוצה לשתף איתו מידע על המשתמשים בצורה די הוגנת שלא חורגת מגבולות החוק והטעם הטוב)?

חוץ מזה, אני מייחל לרגע שבו כולם ישתמשו בפרוטוקול אחד ויחיד להחלפת מסרים, ואז לא נהיה תלויי מסנג'רים ספיציפי, כמו במקרה של דוא"ל שלא מצריך שימוש דווקא בג'מייל או בהוטמייל.

trilliane

Well-known member
מנהל
מכל ההסברים וההתצלויות לא הבנתי מה בתכלס ישותף עם פייסבוק... ואיך זה יתבצע (בהנחה שאין לי חשבון פייסבוק למשל, או שיש לי ומעולם לא הזנתי בו מספר טלפון).

אגב, הלכלוכים על סיגנל מיותרים; אני משתמשת בה כבר לפחות 4 שנים (עוד לפני שנאלצתי להתקין ווטסאפ לצורכי עבודה) ומאז נוספו לה לא מעט תכונות חדשות. אומנם יש עדיין פונקציות שאין בה, אבל יש אחרות שיש בה (וגם ווטסאפ התחילה להטמיע בעצמה) ובסופו של דבר לא יכולה לומר שחסר לי בה משהו מהותי (למעט גרסת WEB. גרסת שולחן העבודה שלה לא עובדת בחלונות 32 ביט וזו המערכת שמותקנת לי במחשב קצת ישן).

למעלה