חזרתי לרגע...טריגר

לוליטי1

New member
בשנתיים האחרונות ניסיתי לבנות יציבות. בטח אף אחד לא זוכר אותי, הייתי פעילה כאן, היה לי קשה. בסוף הגעתי לאישפוז, ורק אחרי האישפוז הארוך מדי התחלתי לטפל בעצמי.
בערך.
ניסיתי.
ואז הכל השתנה
=דלקת חריפה בכתף
=קורונה
=אופנוען מתרסק ומת לי מול העיניים
=חברה טובה רבה איתי והלכה לתמיד.
=המדריכה כל הזמן מבריזה לי-נמאס לי ואמרתי למתאמת טיפול. היא אמרה שיביאו לי מדריכה חדשה...מתישהו.
=הפסיכולוג של אשנב בנאדם מוזר יותר ממני, הוא אמור להיות איש מקצוע, יצא איתי ממש לא בסדר. בגללו לא התחלתי ללמוד.
=נפרדתי מהחבר הכי טוב שלי 17 שנים.
=המתאמת טיפול גם מעצבנת, מבריזה, לא עוזרת, שוכחת מה היא מבטיחה. בעצת חברים פניתי למנהלת שלה. אחרי כמה זמן עשו לנו שיחת זום משותפת של הסנית מנהלת של הארגון, המתאמת טיפול ואני. אחת השיחות הנוראיות שהיו לי בחיים. שתיהן היו לא רגישות ואפילו אגרסיביות. ביקשתי לסיים את השיחה מספר פעמים, הן משכו אותי ומשכו וכל רגע שהייתי בשיחה היה נדמה לי שהן רק מורידות אותי יותר ויותר...נמוך. בכיתי שבוע.
=הפסיכיאטר שלי עוזב את המרפאות. הביאו לי מישהו במקומו, אנחנו לא מסתדרים בכלל, הוא אפילו מדבר אליי בחוסר רגישות. הוא ממהר להוסיף אבחנות לא קשורות כי הוא חשב שהוא הבין אותי. רק אחרי שהתפרצתי עליו ואמרתי לו כמה שהוא טועה ולא מבין ולא יודע לדבר-הוא הבין שטעה. ואז לא הוציא לי מרשם בגלל תקלה. ואז שכח לשלוח לי. ואז שכח שוב. אחרי שבוע התקשרתי, הוא דיבר אליי לא יפה כי היה באמצע שיחה. (מאיפה אני אמורה לדעת??). בסוף חזר אליי ושלח את המרשם. אז שבוע הייתי בלי הכדור המאזן שלי. מאז אני לא רגועה, בהתקפי חרדה, מלאת ניתוקים.
=כלב גדול תקף את הכלב שלי ואז אותי. לראשונה בחיי אני מפחדת מכלבים. זאת האהבה הכי גדולה שלי, פצאום כל כלב מעלה בי חרדה עצומה ופחד תהומי. אני מפחדת שזה רק יחמיר. אני כן רוצה לאהוב כלבים, לא הגיוני שפתאום אני אפחד מהם. אילפתי כמה, תמיד היה לי כלב. זה לא בסדר ואף אחד לא עוזר לי.
=יומולדת
=התקף של המעי הרגיז, נמשך למעלה משבוע.

ניסיתי לדבר עם אמא שלי. אמרתי שאני לא מסתדרת עם הפסיכיאטר החדש. היא לא עזרה לי ורק הלחיצה אותי. גם כשבכיתי היא לא ששאלה למה. המשפחה שלי לא מבינה רגשות, לא מקבלת שיש לי הפרעות, ככה זה תמיד היה ולא יכול להשתנות. אז הם לא שותפים. אני איתם כשאני יכולה. כשאני מעשנת מספיק בשביל לספוג.
ניסיתי לדבר עם החברים שנותרו לי-כל אחד עסוק בעצמו, לעולם יש צרות רבות ואין מקום למישהו אחר. התקשרתי לשפוך ויצא שהייתי הפסיכולוגית. וזה קרה שלוש פעמים עם אנשים שונים.

היתה אמורה להיות לי פגישה ביום חמישי ע הפסיכיאטר. לא הייתי מסוגלת בכלל, ביטלתי, במילא לא הרגשתי ככ טוב.
אני לא רוצה לחזור אליו, אין לי כוחות לדאוג לעצמי וללכת ולעשות מה שצריך. וכל התהליך, והבירוקטיות, והאנשים שצריך לדבר איתם.
אני לא מסוגלת
אני בהתקף חרדה מתמשך כבר כמה שעות, ממש שוקלת ללכת למיון, אבל אני לא רוצה, אולי אני רק אתקשר.
אני מפחדת לצאת החוצה
אני יוצאת לפעמים, אני כן עושה מה שצריך, תמיד עשיתי מה שצריך. זה לא משנה ולא קשור למה שאני מרגישה. אז הכל יותר מעמיס לי.
אוף

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
לוליטי1 יקרה,
קראתי את הדברים שכתבת וההרגשה היא שכל חומות ההגנה שהיו סביבך נסדקות, שאין משהו להיאחז בו..
אנשים שעוזבים, אנשים שלא מבינים.. פתאום צריכה להתמודד עם הרבה דברים בעת ובעונה האחת..
מה שאולי משאיר אותך באפיסת כוחות ובתחושת חוסר אונים..
יכולה רק לתאר לעצמי כמה זה מתסכל שהפסיכיאטר, (מי שאמור להכיל אותך, להקשיב לך), לא מבין אותך
ובמקום לעזור רק עושה את המצב רע יותר..
כמה את אולי בודדה כשהאנשים הקרובים אלייך לא רואים את המצוקה שלך..
לא נמצאים שם עבורך כשאת כל כך זקוקה למישהו להישען עליו..
ויחד עם זאת מצאת את הכוחות לחזור אלינו ולשתף בכל מה שמציף.. זה ממש לא ברור מאליו..
במידה ותרגישי שזה נכון לך, מזמינה אותך אלינו לצ'ט אישי ואנונימי עם אחד המתנדבים,
בו תוכלי לפרוק ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת.. הצ'ט פעיל בימים א-ה בין 16:00 לחצות,
ובמוצ"ש בין 21:00 לחצות..
שולחת לך חיבוק סהרי ((((((((((((((((לוליטי1 שלא מוותרת וממשיכה להילחם)))))))))))))))))))))))))))))))))
שלך,
מתנדבת סה"ר

שירה כמים 1959

Well-known member
היי היי
אני מבינה אותך מאוד.
את מספרת על אירועים טראומטיים של הזמן האחרון
רק הקורונה בפני עצמה היא אירוע טראומטי, בטח כל מה שהתווסף לך לא הוסיף.
זאת תקופת הישרדות.
חוסר האונים מול המערכת, האטימות שלה,הבירוקרטיה שלה.
העובדה שגם אנשים שברגיל יציבים ואולי מהווים לי כתף עכשיו שפוכים ושבורים בעצמם
תקופה כל כך קשה.
אני בימים הכי הכי קשים כל הזמן ניסיתי להגיד לעצמי: גם זה יעבור!!!
כי זה פשוט יעבור, ויגיעו ימים יותר טובים.
ככה זה בחיים.
אני מנסה להיות הכי טובה לעצמי שיכולה בתקופה הזאת, וגם לאתגר את עצמי.
רק איך אני יכולה לעזור לעצמי ולתת לעצמי ולעטוף את עצמי בעזרה ובטיפולים ובאנשים תומכים.
וגם לתמוך, כשאני יכולה ויש לי כוחות.

אני גיליתי שבתקופה הזאת במיוחד נורא חשוב לי הגוף והנפש גם ברמה הרוחנית. נורא חשוב לי להרגיע. אני מתרגלת צ'י קונג מדי יום, עושה הליכות כמה פעמים בשבוע, מדיטציות, קצת בודהיזם, כל מה שיכול לעזור, כל מה שיכול ללמד אותי כלים לעזור לעצמי.
ולראות כמה אני חזקה שאני כן שורדת
ולראות איך אחרים מתפרקים וכמה קשה לכולם לכולם
ולדעת לנסות להיות הכי טובה אל עצמי שאפשר
ולפתוח את הלב עד כמה שיכולה

סיפרתי בעצם על ההתמודדויות שלי. אני מקווה שתוכלי לקחת מזה אולי איזה קצה חוט לעצמך.
מחזיקה אצבעות

למעלה