חיבור סין גרז (זכר נקבה)

Yoel1304

New member
חיבור סין גרז (זכר נקבה)

שלום לכולם.
אני מעוניין לבנות שולחן עם חיבור של זכר נקבה.
יש ברשו ברשותי תי מכונת נגרות חמישיה.
רוצה לקבל הצעות איך לעשות את חיבור הזכר באמצעות המסור.
או תוכנית לבניית דיג.
מבקש את עזרתכם.

milch

New member
שין וגרז

יש לך חמישיה, אין צורך בג'יגים.
קודם מכינים את הנקבה על המקדחה האופקית, קודם יוצרים קדחים סמוכים ואז זזים הצידה.
את הזכר מתאימים לנקבה בעיקר מבחינת העובי. אורך הזכר צריך להיות 1-2 מ"מ קצר מעומק הנקבה.
על המסור חורצים מסביב את קצה החלק בהתאם לאורך הרצוי. על הפרייזר מורידים את העודף באופן הדרגתי עד להתאמה לנקבה.
אפשר לעשות את הזכר מותאם לאורך של הנקבה ואז צריך לעגל את הקצוות עם מפסלת באופן ידני. אפשר לעשות את רוחב הזכר קצר במידת קוטר הכלי שבו בוצעה הנקבה ואז אין צורך לעגל.

Yoel1304

New member
דין וגרז

תודה
האם אפשר לעשות את הזכר ע"י מסור בלבד?

milch

New member
כן ולא

לא הייתי ניגש לזה בידיים חופשיות כי זה מסוכן מאד. אם אכן יש לך פרייזר בחמישיה, אל תתעצל, עבודות נגרות מסוכנות בחלקן אם לא עושים אותן נכון ונקיטת כל אמצעי הזהירות.
כדי לבצע עם מסור בלבד, קיימים ג'יגים מאד משוכללים שמותאמים בעיקר למסורים אמריקאיים - Cabinet Saw. יש ברשת גם תוכניות לבניה עצמית של אמצעי עזר כאלה.
זכור! לא לחפף ולא לזלזל!
אחרי 29 שנים במיקצוע, כמעט הורדתי אגודל יד ימין מחוסר זהירות ותנועה מיותרת. נגמר בחיתוך גיד ועצב, ניתוח והחלמה של כ-3 חודשים, היום בכל בסדר כמעט 100%.
אם תרצה הדרכה לשימוש במכונות נגרות, צור קשר בפרטי, אצלי זה ללא תשלום.

Yoel1304

New member
שין וגרז

תודה לך.
אני יודע שעבודה עם פרייזר הוא מסוכן יחסית בחמישיה ולכן חשבתי ללכת ולבצע עם נמסור.
החמישיה היא חדשה אצלי יחסית וכל עבודה אתה מלווה החשד קל.
אשמח לקבל ממך רעיונות לעבוד עם חמישה.

milch

New member
לא הבנת אותי

פרייזר אחד המכונות המסוכנות ללא קשר להיותו חלק מחמישיה.
יחד עם זאת, לבצע שין מלא עם המסור בלבד, מסוכן יותר.
כשמגדירים מידת מסוכנות של מכונה, לא רק מכונת נגרות, זה מתורגם ישירות למידת המחשבה והזהירות הנדרשים לפני ביצוע פעולה עם אותה מכונה.
אין לי רעיונות לעבודה עם חמישיה, אלה אותן מכונות בודדות שמחוברות לבסיס משותף.
אני יכול להדריך אותך ביעוד ובשימוש בכל מכונה.

למעלה