חיבור פטיפון

eitaas

New member
שלום,

יש ברשותי פטיפון SONY ישן שעבד בעבד עם מערכת סטריאו שאינ קיימת עוד.
היית מעוניין להפעיל אותו שוב עם ה- SOUNDBAR המודרני בסלון.
מה הדרך הכי טובה / מומלצת ? האם קיים מתאם כלשהו ?
בזמנו אני זוכר שהעוצמה שלו היתה יחסית נמוכה ורק בכניסה מיוחדת ברסיבר לפטיפון ניתן היה לשמוע טוב.

תודה לעוזרים.
עמי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אכן... במרבית המגברים החדשים אין כניסת "פונו", שמתאימה לאות שמייצר לקטן הפטיפון.
כדי להתגבר על כך, קיים צורך להיעזר בקדם מגבר.
קיימת כמובן האפשרות לבחור בין מוצרים ברמות מחיר שונות ו"השמיים הם הגבול".
קבל...
או:

מוישה חזרתי לוניל . זה בשלבי התקנה . אבל כבר מנגן . פטיפון טורנס TD150 . כרגע רואש פשוט . ביגלל שלרסיבר שלי את כניסה פונו. הזמנתי קדם מגבר מייביי . ניראה משהוא טוב . כרגע חיברתי מרסיבר ישן לרסיבר המרכזי . מיתמש בו כרגע בתור קדם . אבל הצליל שונה לגמרי לטובה . יש לי תקליטים מונו ,מהתקופה שהידביקו על תקלים . בולי הכנסה "מס מותרות " עוד מ שנות ה60 שהייתי רווק

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מוישה חזרתי לוניל . זה בשלבי התקנה . אבל כבר מנגן . פטיפון טורנס TD150 . כרגע רואש פשוט . ביגלל שלרסיבר שלי את כניסה פונו. הזמנתי קדם מגבר מייביי . ניראה משהוא טוב . כרגע חיברתי מרסיבר ישן לרסיבר המרכזי . מיתמש בו כרגע בתור קדם . אבל הצליל שונה לגמרי לטובה . יש לי תקליטים מונו ,מהתקופה שהידביקו על תקלים . בולי הכנסה "מס מותרות " עוד מ שנות ה60 שהייתי רווק
חחח היסטוריה... תקליטים של פעם עם טעם של פעם ועם חריקות שהצטברו במהלך השנים. כן. ללא ספק, מדובר בהתעסקות מרגיעה ובעיקר בנוסטלגיה.
כמובן שניתן להשיג קדם מגברים מאיכות נחותה, בסביבות 250 ש"ח ויש כאלה שעולים מעל ל-20,000...
סביר שהאוזן שלנו כבר לא תבחין בהבדלים ולכן די לנו במוצרים של אי ביי או אפילו עלי אקספרס הסיני... מקווה שתיהנה, וגם הרעיון להשתמש במגבר ישן כקדם הוא רעיון לגמרי לא רע. בכיף.

מוישה . זה הדגם של הקדם https://www.ebay.com/itm/MM-MC-Phon...and=Douk+Audio&_trksid=p2060778.c100290.m3507 . בישראל בטח עולה כ700 ש"ח . כל הטקליטים חדשים . אין רעשים של חריקות. פו ושם שןמעים מידיי פעם איזה קליק . בשנת 1962 התחלתי לאסוף תקליטים . שהם עד היום איתי . כאילו קניתי היום אותם . והאזנתי שעות להם .
אחרי כ20 שנה חזרתי לוניל. אני שעות בבית יושב . פנסיונר . שנה טובה ביי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מוישה . יש לי ראש שור לפטיפון . נישברה לי המחט . זה מחיר המחט החדשה https://www.myneedlestore.com/produit/shure-v15-type-iv-v15-type-4-replacement-stylus?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=1001 [DPA] [RETAG] All Products - 31/07/2019&utm_content=All_Products_Carousel_MNS&utm_term=View_ATC_No_PU_opt_IC&fbclid=IwAR2yGOTzLgqVeHXFhmNbLznw9-XiBNkgEWejDTq38ZsD-gl49FDwnpTe2uw יגיע מחול . יעלה עוד 200 ש"ח שיחרור מהמכס . יש בת"א תחליף. לפני שנים קניתי שם . ברחוב החשמונאים. היום נסיע לת"א זה כמו נסיע לחו"ל
בנאדם עם סטייל. V-15... הטופ של הטופ בשנות ה-80. אבל זה באמת היה אחלה. ואיזה חנות יש בחשמונאים? אלקטרון צ'ילג או מישהו אחר?

החנות אדר . ברחוב החשמונאים . קניתי 2 מחטים אחת לשור . השניה לרואש אדיו טכניק . לפחות ליפני כ15 שנה או יותר . נסעתי ברכבת. והלכתי ברגל לחנות . לא רחוק אז. היום אולי נסע במונית מהרכבת. אני מאזין לכול התקליטים שיש לי מהאוסף. כבר יומיים ברצף . שומעים צליל רך כזה . לא חד כמו בתקליטור

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
החנות אדר . ברחוב החשמונאים . קניתי 2 מחטים אחת לשור . השניה לרואש אדיו טכניק . לפחות ליפני כ15 שנה או יותר . נסעתי ברכבת. והלכתי ברגל לחנות . לא רחוק אז. היום אולי נסע במונית מהרכבת. אני מאזין לכול התקליטים שיש לי מהאוסף. כבר יומיים ברצף . שומעים צליל רך כזה . לא חד כמו בתקליטור
אתה לא תאמין... בפעם הראשונה שחבר נתן לי להאזין לתקליטור (בתחילת שנות ה-80), הוא שאל אותי: "נו, איך הצליל?" והשבתי לו שזה עושה לי סוג של קוצים באוזניים. אז הנה... גם אתה חושב כך. ועד היום, אני מתרשם מה"שקט" של התקליטור אבל אני לא נהנה יותר מדי מהצליל.

צודק . כבר אולי 15 שעות אני מאזין ביומים. גם ברגע זה . הצליל שקט . כניראה אני מרגיש את כול התדרים שיוצרים את ההקלטה של התקליטור . אני עובר על כול תקופת חיי במשך ה55 שנים שיש לי בתקליטים . מתקליטים מונו עים בול מס מותרות . . אגב גם על נעליים . היו מדביקים בולים כאלה . על הסוליה . הייה בעל חנות שהייה עם סכין גילוח מוריד את הבולים אחרי המכירה . ומדביק ע לנעלים אחרות .

למעלה