חידה!

smailie

New member
חידה!

שמה הפרטי של היוצרת, מופיע בשם השיר שהלחינה. מהו השיר ומי המלחינה?

pinky82

New member
../images/Emo207.gifעצומה

backstreet boys
תחתמו

68reut

New member
קצת חופר, אבל...

אולי התכוונת ל"נורית" של רונית שחר?..

smailie

New member
לא

זאת "רונית" ושם השיר הוא "נורית". הכוונה שלי היא לאותו שם עצמו. רמז: את השיר מבצעת זמרת אחרת (לא אותה אחת שהלחינה וששמה הפרטי הוא כשם השיר) ואת המילים כתבה פיזמונאית, שכבר לא חיה (ליתר דיוק, הטקסט נתגלה שנים רבות אחרי מותה. השיר הולחן שלא בחייה). אה, רגע... עכשיו שמתי לב למשהו מעניין: תישארו בכיוון של פרחים.

smailie

New member
בגלל השושנה וה"כלניות"?

לא. זו איננה התשובה. המלחינה של השיר והזמרת שמבצעת אותו הן מדור אחר, צעיר יותר. שתיהן עדיין בחיים (לעומת הפיזמונאית, שהלכה לעולמה לפני 30 שנה). אבל הדוגמא של "כלניות" מובילה אותנו עוד שלב לקראת הפתרון: הרמז קשור בכותב המילים של השיר "כלניות", נתן אלתרמן. אזכיר שוב: שמה הפרטי של המלחינה של השיר מופיעה בשם השיר ומדובר בשם של פרח.

E l S i

New member
שוטטתי בפורום וראיתי את השאלה הזאת

אז חיפשתי בשירונט (קצת "רמאות..) וראיתי שאת השיר "אל תקנה לי ורד" בביצוע יעל לוי <שאותו אני לא מכירה> הלחינה ורד קלפטר. לזה התכוונת? {גם אם לא - התשובה מאימה} אולי אני אחזור לפה.

smailie

New member
לקח הרבה מאוד זמן, אבל

נכון. זאת התשובה! לזה בדיוק התכוונתי! ורד קלפטר הלחינה את השיר "אל תקנה לי ורד". מישהו הציע כאן בעבר את "כלניות" (הסתמך, מן הסתם, על הרמז של הפרחים) ורמזתי כי יש מכנה משותף גם בין שני השירים: כותבת המילים של "אל תקנה לי ורד", תרצה אתר, היא בתו של מחבר הטקסט של "כלניות", נתן אלתרמן. רק חבל שהפורום לא פעיל קצת יותר...

למעלה