חידה

חידה

החידה של אינשטיין ברחוב אחד חמישה בתים,, צבועים בחמישה צבעים שונים, בכל בית גר אדם בעל אזרחות שונה, ושותה משקה שונה, מעשן סיגריה שונה, ומגדל חיה שונה איזה מהם מגדל דגים? 1. הבריטי גר בבית האדום 2. לשוודי יש כלב 3. הדני שותה תה 4. הבית הירוק נמצא לשמאל לבית הלבן 5. בעל הבית הירוק שותה קפה 6. לאדם שמעשן PALMAL יש ציפור 7. בעל הבית הצהוב מעשן DUNHILL 8. בעל הבית האמצעי שותה חלב 9. הנורווגי גר בבית הראשון (מימין) 10. האדם שמעשן BLEND גר ליד מי שיש לו חתול 11. זה שיש לו סוס גר ליד זה שמעשן DUNHILL 12. זה שמעשן BLUEMASTER שותה בירה 13. הגרמני מעשן PRINCE 14. הנורווגי גר ליד הבית הכחול 15. לזה שמעשן BLEND יש שכן ששותה מים רמז: אין דרך מסויימת לפתור את החידה, כל אחד צריך לפתור אותה לפי ההיגיון שלו, ולפי הדרך האישית שלו... אני פתרתי את החידה יחד עם חברה (מישה הפינגווין.), והגענו לפתרון הנכון. מה גם, שבהתחלה הגעתי למקנה כלשהי מהקריאה של החידה והתברר שאין שום דרך שיכולתי לאמת את המסקנה הזו וזה עיצבן אותנו נורא, והתחלנו מהתחלה כי חשבנו שהכל מבוסס על טעות, ובסופו של דבר התברר שהמסקנה שאליה הגעתי נכונה
|גאון||התלהבות|

prefect

New member
מה שבאמת מעניין

זה שמשום מה כל מי שמספר את החידה מציין את הקשר בין החידה הזאת לבין אינשטיין, שכנראה נראה לו ברור מאליו. ומכאן, שתי שאלות: 1) למה אנשים מאמינים במה שאומרים להם, ומה אפשר לעשות עם זה? :) 2) נראה שהפרט של הקשר בין אינשטיין לחידה מסרב להיעלם כל פעם שמספרים את החידה מחדש, למרות שלכאורה הוא בכלל לא רלוונטי. כנראה שהקשר לאינשטיין כן חשוב, אבל למה בדיוק?

sleibtag

New member
גם שמעתי פעם את הקשר לאינשטיין

נאמר שהוא לא יכל לפתור אותה, אני חושב שזה מופרך מהיסוד

מתן4ל

New member
אז ככה:

1) זה שאתה מפרוורד (מעביר הלאה) שטויות לא אומר שאתה מאמין בהם. ז"א אני לא בטוח שמישהוא שמעביר @ שאפשר לטגן פופקורן לטמפ' של 100 מעלות בעזרת פלאפון אכן מסתובב ברחוב בתוך כלוב פאראדי כדי לא להיצלות מהקרינה. 2) כן ברור שהוא חשוב, יש כל מיני סיבות לפתור חידה (למשל: שהיא מעניינת, שמשעמם לך) בלי ליהיות פסיכולוג אני מנחש שאחת הסיבות היא לנצח מישהוא אחר (להוכיח שאתה חכם), כמובן שחשובים 2 דברים: שהמון אנשים/איש אחד חשוב לא הצליחו לפתור את החידה (לכן "תנצח" הרבה אנשים) שאתה כן תצליח. לכן חידה אופטימאלית שתפיץ את עצמה היטב ב@ היא חידה קלה מאוד *שכתוב עליה שאף אחד לא הצליח לפתור אותה*, (למשל: אם תפיץ את ה@ "יש בסל תפוח אחד בדיוק כמה תפוחים יש בסל?, אוניברסיטת אוקספורט הבטיחה פרס של מילארד דולר לפותר החידה. אף אדם עד היום לא הצליח לפתור אותה, ובנוסף ניוטון חשב על זה כל החיים שלו וגם לא הצליח" [התשובה היא 1, אגב
] ה@ הזה אמור לרוץ *ממש ממש* טוב) החידה בדוגמא בעייתית כי היא לא נשמעת אמינה. מסתבר (רטרואקטיווית אחרי שאני כבר יודע שהחידה רצה בצורה אופטימאלית עם 2% ואינשטיין) ש2% שהצליחו לפתור זה קצת יותר אמין, וחידה מורכבת שצריך להשקיע כמה דקות בשבילה יותר אמינה מחידה טריוואלית לגמרי, ושאם אתה טוען שה2% זה לא הנפצה אלא אינטיין חישב את זה זה נשמע עוד יותר אמין. --------------------------------------------------------------------------------------------------------- מתוך הבלוג http://www.dex.co.il/view.php?t=73636 "אלברט איינשטיין הרכיב חידה מאוד מסובכת שהוא בעצמו אמר ש98% מכלל האנשים בעולם לא יוכלו לפתור אותה. אלא נותרו רק 2%. האם אתם תצליחו לפתור את החידה "הכי קשה בעולם" ??? "

מתן4ל

New member
הסתבכתי קצת עם החתול,

גם אני הגעתי לזה שלנורווגי יש דגים, אבל אני לא 100% בטוח איך להראות שאין לו חתול (שאר החות זה יחסית קל). בכל מקרה, מה המסקנה שאת מדברת עליה? |סקרן|

Boldo

New member
הגרמני מגדל דגים

הנה הבנייה: (ככל שיורדים "הולכים" שמאלה יותר) בית צהוב- נורווגי, DUNHILL,מים, חתול בית כחול - דני, BLEND, תה ,סוס בית אדום - בריטי, PALMAL, חלב, ציפור בית לבן - שוודי,BLUE,בירה,כלב בית ירוק - גרמני,PRINCE,קפה ,דגים.

זה נראה הגיוני..

אבל אני לא בדיוק זוכרת איך פתרתי את זה אז אני לא יודעת מה הייתה הבעיה.. לא נורא
תשאלו עוד חידות אם יש לכם... זה נחמד לבדוק את עצמי!

Pr0bl3m

New member
גיליתי כמה פרטים קטנים:

הנורווגי גר בבית הצהוב ומעשן DUNHILL. לבעל הבית הכחול יש סוס.

למעלה