חידון רוק

Grimble Grumble

New member
חידון רוק

היי, מעכשיו פעם בשבוע/שבועיים אני אפרסם פה חידון רוק קצר (10 שאלות בערך) שיהיה קשור כמובן לאגדות הרוק השונות, אם תהיה היענות אמשיך עם זה, אם לא אז זה יהיה הראשון והאחרון... השאלות: 1. פארוק בולסארה היה הסולן של איזו להקה גדולה? 2. מה מקור השם של הלהקה "לד זפלין"? 3. השיר Smoke On The Water מספר על שריפה שפרצה באולפן הקלטות - למי היה שייך האולפן הזה? באיזו מדינה היתה השריפה הזאת? 4. מי כונה "מלך הלטאות" (The Lizard King) 5. כשהביטלס היו בשיאם, הם החליטו שרינגו סטאר חייב לשיר שיר אחד, השיר הזה הפך לאחד הלהיטים הכי מפורסמים שלהם, מה שם השיר? 6. בני כמה היו ג´ימי הנדריקס, קורט קוביין וג´ניס ז´ופלין במותם (כולם היו באותו גיל)? 7. באיזה שם היה מוכר ג´וני ליידון הסולן של הסקס פיסטולס? 8. כשההיפים והפסיכדליה היו בשיאם, הוציא פראנק זאפה אלבום שקוטל את כל תרבות ההיפים ובעיקר את הביטלס, מה היה שם האלבום המפורסם הזה? 9. על מי נכתב האלבום Wish You Were Here של פינק פלויד? 10. מי מגלם את תפקידו של ישו באופרת הרוק המפורסמת "ישו כוכב עליון"? הוא הסולן של איזו להקה? (אני מדבר על האופרה שהוקלטה בסטודיו, לא הפסקול או כל אלבום אחר של קטעים נבחרים) תשובות מחר בערב או שבוע הבא כבר (צבא...)

מממ..מעט תשובות,

1 פרדי מרקורי כמובן. 2 "צפלין עופרת" על שם כלי הרכב האווירי שהתרומם העזרת מימן,בתחילת המאה ה20 בגרמניה (?) 6 27? 7 ג´וני רוטן, בגלל שיניו הרקובות... טוב...בקשר לשאר אני לא ממש יודעת /: :)

Johnny the Doe

New member
אוסיף לגבי לד זפלין

בהתחלה הם נקראו the yardbirds אבל חברי להקת the who זילזלו בכישרון שלהם ואמרו שהם יפלו כמו lead zeppelin, כלומר צפלין מעופרת ומכאן בא השם. אם אני לא טועה הלהקה שינתה את השם שנה אחרי שנוצרה.

זופו

New member
אממממ לא בדיוק...

הyardbirds לא היו הזפלינים, רק ג´ימי פייג´ היה נוכח בהרכב הזה שהשתנה בכל שני וחמישי. וכן קית´ מון מתופף the who אמר שהם בטח יפלו כמו צפלין מעופרת. צפלין זה הדבר הזה שמתעופף לו באויר ואם זה יהיה עשוי מעופרת זה יפול.... בכל אופן אני מודה לה´ כל יום על זה שהוא טעה :)))))

גם אצלך הצדק לא מלא...

רוברט פלנט וג´ימי פייג´, היו ביחד בדה *ניו* יארדבירדס, לאחר היארדבירדס המקוריים של ג´ימי. ואני גם חושב שזה היה המתופף של קרים, ולא של דה הו, אבל אני לא סגור.

ראיתי פעם בתוכנית על קלפטון

שאמרו שהיראד בירדס היו הלהקה הראשונה שלו (עוד לפני קרים) אבל לא ידעתי שפייג ופלנט היו שם?

DUDE5

New member
טוב אז אני מוסיף קצת...

5. או קיי אני כמעט בטוח שאתה מתכוון לשיר WITH ALITTLE HELP FROM MY FREINDS מסרג´נט פפר. הלהיט השני היחידי שהוא שר (הוא שר עוד כמה שירים אבל אני מדבר על להיטים) הוא צוללת צהובה. אני כמעט בטוח שהתכוונת לשיר הראשון. 6. 27 סופי. ודרך אגב באיזה גיל מת ג´ים מוריסון?? 8. WE R ONLY IN IT FOR THE MONEY הוא הסתלבט שם על סרג´נט פפר של הביטלס או משהו כזה

ג´ים מוריסון מת בגיל 28, כמה

כמה חדשים אחרי שיצא האלבום הנהדר LA WOMAN (שבעיני הוא הטוב ביותר שלהם, והיחיד שנשאר אהוב עלי עד היום..)

Johnny the Doe

New member
עוד כמה תשובות

2.האולפן היה "מונטרו קזינו" בעיר מונטרו שבשוויץ. בזמן השריפה הופיע פראנק זאפה באותו בנין. 6. לא זוכר אם אנו על זה אבל כולם היו בני 28.

תשובות

2. שכחתי מי זה היה מקרים אמר עליהם שהם יכולים לעוף כמו צפלין מעופרת, ג´ימי ורוברט נזכרו בהערה הזאת אחרי שנה, ושינו ללד זפלין, עם עיוות קל (השמיטו את הA). 3.פרנק זאפה, ומשהו באירופה, שוויץ אולי? או שסתם נדמה לי. 27.6 9.סיד בארט, הגיטריסט הקודם שלהם לפני גילמור, שהשתגע מלקיחת יותר מדי ל.ס.ד

Grimble Grumble

New member
התשובות!!!

1. נוריקו צדקה, פארוק בולסרה זהו שמו המקורי של פרדי מרקורי, סולן להקת קווין כמובן 2. כמו שאמרתם, המקור הוא אמירתו של קית´ מון המתופף של להקת THE WHO שאמר שהלהקה תיפול יותר מהר מצפלין מעופרת 3. האולפן של פראנק זאפה במונטריי שעל שפת אגם ז´נווה שבשווייץ (נמצא לא רחוק מהאולפן המפורסם של קווין, שמצולם באלבום Made In Heaven) 4. הופתעתי שאת זה לא ידעתם - התשובה היא ג´ים מוריסון, מי שמכיר את הקטע המפורסם של הדורס מהופעות "The Celebration Of The Lizard King" הרבה פעמים בטריפים גרועים שלו חשב ג´ים שהוא לטאה, ומכאן הכינוי. 5. דווקא התכוונתי לצוללת הצהובה, הלהיט הראשון שהוא שר... (ליטל הלפ בא אחר כך) 6. 27 זאת התשובה 7. ג´וני רוטן זה נכון 8. פה גם לא עניתם.. התשובה היא We´re Only In It For The Money זה שם האלבום, שעטיפתו היא פרודיה אדירה על העטיפה של סרג´נט פפר... 9. סיד בארט זה נכון, אבל הוא לא היה הגיטריסט לפני גילמור, אלא הסולן לפני רוג´ר ווטרס... 10. פה אף אחד לא ניסה, התשובה היא איאן גילאן - סולן להקת דיפ פרפל ששר בצורה מדהימה את תפקידו של ישו באופרת הרוק...

DUDE5

New member
אני דווקא עניתי על 8../images/Emo4.gif

תסתכל טוב... אני דורש התנצלות בכתב!

ganooov

New member
מממ... יש לך טעות אחת: ../images/Emo13.gif

ההרכב הראשוני של פינק פלויד הוא: סיד בארט - גיטרה ראשונה וגיטרה מובילה. רוג´ר ווטרס - בס. מייסון - תופים. רייט - קלידים. בשלב מסוים, לא הרבה אחרי שהם התחילו, הציע ווטרס לבארט להוסיף את חבר שלו - דייויד גילמור - ללהקה, ובארט הסכים. ואז התחילו הקטעים עם בארט: הוא התחיל להשתמש יותר מדי בLSD, ובהופעה אחת הוא עמד על הבמה וסירב לשיר, אז גילמור נאלץ לשיר במקומו. בהופעה אחרת הוא היה כל כך חלש עד כדי כך שהוא לא היה יכול לנגן. לאחר שהוא השתגע סופית, ווטרס השתלט על הלהקה ופתח את תור הזהב שלה. לאט לאט הוא התחיל להסתכסך עם שאר חברי הלהקה, ורייט פרש. האלבום האחרון שלהם ביחד היה The Final Cut - אלבום ראקוויאם לאבא של ווטרס. ווטרס עצמו אמר על האלבום הזה שהקטעים שיש בו הם רצועות שלא היו מספיק טובות כדי להכנס לThe Wall. הם התפרקו אחרי האלבום הזה בטענה שווטרס משתלט יותר מדי על הלהקה. ואגב, האלבום לא נכתב על בארט, אלא רק הרצועות Shine On You Crazy Daymond. ביי!

למעלה