חידת פיגועים: בחן את עצמך !

מצב
הנושא נעול.

1. מהו הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז ומעולם בארצנו ? 2. מהו הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז 1948 ? האם זה אותו פיגוע עליו חשבתם בשאלה 1 ? 3. מהו העשור בו היו הכי הרבה פיגועים כנגד אוטובוסים ? 4. מדוע לא החלו פיגועי מתאבדים לפני 1985 ?

וחידה שניה:

1. מהו הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז ומעולם בארצנו ? 2. מהו הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז 1948 ? האם זה אותו פיגוע עליו חשבתם בשאלה 1 ? 3. מהו העשור בו היו הכי הרבה פיגועים כנגד אוטובוסים ? 4. מדוע לא החלו פיגועי מתאבדים לפני 1985 ?
וחידה שניה:
1. כיצד קשור התקליטון עם שיר שראה אור ביום 14.02.1978 לתחום שלנו ??? 2. בפיגוע באוטובוס מסויים היה נהג שאח"כ ... הפך לחבר-כנסת !! מי הוא הנהג-ח"כ ועל איזה פיגוע מדובר ??

mister K

New member
מנסה לענות

מנסה לענות
1. הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז ומעולם בארצנו היה פיגוע שיירת הדסה כנגד שני אוטובוסים של "המקשר" שאירע ב-1947 (13 באפריל?). 2. הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז שנת 1948 הוא פיגוע אוטובוס הדמים בכביש החוף שאירע ב-11 במרץ 1978. בפיגוע זה שאירע כנגד אוטובוס "אגד" מדגם סקאניה בעל מרכב ישראלי שמספרו 88-191, נהרגו 35 בני אדם. 3. העשור שבו אירעו הכי הרבה פיגועים כנגד אוטובוסים הוא אולי שנות ה-80? 4. אין לי מושג.

יופי: חלק נכון:

מנסה לענות
1. הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז ומעולם בארצנו היה פיגוע שיירת הדסה כנגד שני אוטובוסים של "המקשר" שאירע ב-1947 (13 באפריל?). 2. הפיגוע הגדול ביותר שהיה כנגד אוטובוס מאז שנת 1948 הוא פיגוע אוטובוס הדמים בכביש החוף שאירע ב-11 במרץ 1978. בפיגוע זה שאירע כנגד אוטובוס "אגד" מדגם סקאניה בעל מרכב ישראלי שמספרו 88-191, נהרגו 35 בני אדם. 3. העשור שבו אירעו הכי הרבה פיגועים כנגד אוטובוסים הוא אולי שנות ה-80? 4. אין לי מושג.
יופי: חלק נכון:
1. אכן- פיגוע שיירת הדסה הוא הגדול מכולם ! הוא התרחש ביום ד' בניסן תש"ח - 13.04.1948 (ולא 1947) ונהרגו בו 79 נוסעים (ולא 78 כמקובל לחשוב). בזכות פיגוע זה קיבלתי את התואר ד"ר בשנת 2000. 2. תשובה מדוייקת ללא עוררין ! אתה תותח 122 מ"מ אחי ! 3. העשור בו היו הכי הרבה פיגועים כנגד אוטובוסים הוא שנות ה- 70 כמובן- וללא עוררין ! 4. רמז: קשור לסרט מתח אמריקאי אלים שהופץ במיוחד בארצות ערב אך נחל הצלחה אדירה גם בכל העולם ! גם אצלנו הוא הוצג. קשור לזיוף כסף ! מה שמו של הסרט משנת 1985 ומדוע הוא גרם למחבלים להתאבד ???

אוהד11

New member
כביש החוף

כביש החוף
אביתר, האם כוונתך לפיגוע בכביש החוף ב- 1978 ? היכן אתה כולל ב"היסטוריה" הזו את הפיגוע במעלה העקרבית ב- 1954 ?

../images/Emo6.gif אתה מצחיקול - COOL ../images/Emo6.gif - שים לב

כביש החוף
אביתר, האם כוונתך לפיגוע בכביש החוף ב- 1978 ? היכן אתה כולל ב"היסטוריה" הזו את הפיגוע במעלה העקרבית ב- 1954 ?
אתה מצחיקול - COOL
- שים לב
הפיגוע בכביש החוף בשבת 11.03.1978 הוא הגדול ביותר מאז 1948. ולמה אתה מצחיקולקול ? אתה כותב "עקרבית". היתה לי באמת חברה עקרבית אך פה מדובר במעלה-עקרבים ביום 17.03.1954. זהו פיגוע די קטן מבחינת סדר הגודל שלו. רק "12" הרוגים.

אוהד11

New member
אכן התכוונתי למעלה עקרבים

אתה מצחיקול - COOL
- שים לב
הפיגוע בכביש החוף בשבת 11.03.1978 הוא הגדול ביותר מאז 1948. ולמה אתה מצחיקולקול ? אתה כותב "עקרבית". היתה לי באמת חברה עקרבית אך פה מדובר במעלה-עקרבים ביום 17.03.1954. זהו פיגוע די קטן מבחינת סדר הגודל שלו. רק "12" הרוגים.
אכן התכוונתי למעלה עקרבים

omer landau

New member
נצל"ש - שאלה +++

נצל"ש - שאלה +++
איך השביתה בנמלים משפיעה על תנועת רכבות הנוסעים עקב כך שנוסעות על המסילות קצת פחות רכבות משא ? משפיעה כנראה לטובה-אני חושב _____________________________________________ רציתי להגיד לכם שיש לי גלריה חדשה בפורום
_____________________________________________ ============================================= ובדיחה שקראתי היום שקשורה קצת קצת לתחבורה ציבורית : מי שרוצה(גסה קצת) לאמא אחת היו שלוש בנות בתולות שעמדו להתחתן. האם השביעה את בנותיה לשלוח לה גלויות מירח הדבש שלהן, לאחר החתונה, ולספר לה איך הן מסתדרות עם הסקס בחיי הנישואין. הבת הראשונה התחתנה ושלחה גלויה שבה היה כתוב: "קפה מקסוול". האם הלכה למטבח והוציאה את קופסת הקפה של מקסוול מהארון. על העטיפה היה כתוב: "טוב עד הטיפה האחרונה". אמא הסמיקה אבל שמחה בשביל בתה. הבת השנייה שלחה לאחר נישואיה גלויה שבה היה כתוב: "סיגרים הוואנה". האם הלכה לקופסת הסיגרים של בעלה וראתה שכתוב שם: "ארוכים במיוחד, עבים במיוחד". שוב חשה מבוכה, אך שמחה כי ביתה נהנית. הבת השלישית התחתנה, נסעה לירח דבש ולא שלחה גלויה במשך השבוע הראשון. האם דאגה. עבר עוד שבוע ועדיין לא הגיע דבר. לאחר חודש ימים הגיעה גלויה שבה היה כתוב: "נתיבי אוויר בריטיש איירווייס". האם דיפדפה בעיתון וחיפשה את הפרסומת של בריטיש איירווייס. כשמצאה, כמעט התעלפה. היה כתוב שם: "שלוש פעמים ביום, שבעה ימים בשבוע, בכל הכיוונים".

שי חלצי

New member
חולני!

חולני!

זה בגלל שאתה לא מכיר את הלכי הרוח

אני מוצא את ה"חידון" הזה
נוראי ומזעזע ביותר...
זה בגלל שאתה לא מכיר את הלכי הרוח
בפורום הזה. אני חוקר טרור במקצוע והמטרה שלי הינה במניעת הפיגועים באוטובוסים. אני מתעד הכל וחוקר את הנושא עשרות שנים. מדי פעם שואלים אנשים שאלות על פיגועים שהיו ואני מספק להם את התשובות בנושא כאוב זה. תמיד אני מקווה שלא יהיו עוד פיגועים באוטובוסים אך לצערי יהיו עוד ואפילו בקרוב. זה מאוד קשה להתמודד עם נושא כזה במחקר אך עלינו להתמודד עם החומר ולעשות הכל למנוע כמה שיותר פיגועים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה