חייבת אתכם..

חייבת אתכם..

שלום, לפני כמעט 4 שנים יצאתי מהארון בפניי הוריי וסיפרתי להם שיש לי בת זוג..הוריי כמובן היו בהלם הידיעה אך החיים נמשכו כרגיל בלי יותר מידי שיחות בנושא..מפה לשם ,הקשר שלי עם הבת זוג התחזק והוריי עדיין אינם מכירים אותה, יותר מכך , לא מוכנים שתבוא אליי הביתה..בעצם לכל חיי וסביבתי ,היא אינה שותפה ממשית..כמובן שניסיתי באינספור שיחות, רצון לעזרה מקצועית אך תמיד יש התחמקות מצד הוריי ואת המשפט של "זה עדיין כואב לנו..", אני מבינה את הוריי ואת ההלם הכבד שנפל עליהם אך עברו כבר כמעט 4 שנים והם עדיין אינם מוכנים לעזרה..במהלך הזמן גם אחי כבר ידע , כמה דודים וסבא וסבתא- שלהם סיפרתי לא מזמן.. לאחרונה עברתי לגור בדירת בת זוגתי (היא בצפון ואני במרכז), ומאז בעצם לא הגעתי לבקר בבית (כמעט חודש), אני מרגישה לא טוב כשאני בבית..כאילו חייה בשני עולמות נפרדים וחצויים..משפחתה של בת זוגתי מקבלת אותי ואותנו בידיים פתוחות, ואילו משפחתי בכלל לא מכירים אותה.. אני לא יודעת למה בעצם אין לי שום חשק לחזור לבקר בבית הוריי, אך הדבר גרם לריחוק בנינו וקצת נתק מכל סביבתי.. אני לא יודעת מה עליי לעשות..האם אני פועלת נכון? האם זה לגיטימי מצד הוריי שיתחמקו מכל הצעת עזרה? מלהכיר את בת זוגתי? תודה לעזורים והקוראים.

את לא לבד

השם שבחרת והרצון האמיתי שלך לא להישאר לבד ... ההורים השאירו אותך לבד כבר ארבע שנים... ולא רק לאחרונה כשעברת לגור עם זוגתך. הבחירה שלהם בהכחשה ובהימנעות היא באמת כמו שכתבת התחמקות. הם לא באמת רוצים , להתמודד ולהכיר את עולמך. רוצה לשאול האם בתקופה (כמעט חודש) כשאת לא מבקרת בבית מתקיים קשר טלפוני? הריחוק שקורה היום הוא לא רק בגלל המעבר מהמרכז לצפון , המעבר הג"ג רק משקף את הריחוק המהותי שנוצר ביחסים. איך תדעי אם את פועלת נכון? האם המטרה שלך היא להחזיר את הקשר עם ההורים - תוך כדי התמודדות אמיתית עם הידיעה? נראה לי שעכשיו גם ההורים מבינים שנוצר מרחק. אולי מתוך המרחק אפשר לבנות מחדש את הקרבה. לשקף להם מחדש את הצורך שלך לקבלה, להציע להם מחדש להתמודד ביחד עם הידיעה. בהרבה מקרים יש סוג של חילופי תפקידים , הילד יוזם ולוקח את ההורים 'לגן' - לעזרה מקצועית. אפשר כצעד ראשון להציע להם ללכת יחד למפגש של קבוצת הורי תהלה... אחרי זה ההורים כבר נשארים לבד... חשוב שהם יכירו וילמדו לקבל את עולמך ומכאן בצעד נוסף להכרות עם בת הזוג. בהצלחה מוזמנת לשתף ... ממני יעל הרפז

למעלה