חילופי הדברים אתמול בין שרון למופז

amitbarak

New member
חילופי הדברים אתמול בין שרון למופז

ככה זה היה במהלך שישי-שבת משגר שרון הצעה מפתה ונדיבה למופז מתוך הסחורה השופעת של ''קדימה'' (שעדיין לא קיבלה אשראי אמיתי מציבור הבוחרים, אבל נניח). אלא שמופז המודאג שואל את שרון: ''איך יתקבל המהלך הזה בציבור, הרי רק אתמול הצהרתי על נאמנות מוחלטת לליכוד''... כאן מתגלגל שרון מצחוק, ובין פרצי הצחוק המשתנק משרבב משפטים מקוטעים למופז המודאג: ''תגיד לי, שאולי... יש מישהו שזיגזג יותר ממני בפוליטיקה הישראלית... ותראה כמה מנדטים יש לי בכיס... המממ... המממ... המממ... " "והציבור..." - בשלב זה שרון כבר ממש מתפקע מצחוק... - ''הציבור... המממ, המממ, המממ... יש לו זיכרון יותר קצר מהכבשים שלי בחווה... יאללה בחייך, תעזוב שטויות, תחרבש משהו על הפייגלינים, והכל יסתדר, סמוך עליי... '' בשנת 1972, יום אחד לפני ששרון השתחרר מצה''ל, הוא התקשר לשמואל תמיר ז''ל שהקים באותה תקופה את מפלגת ''המרכז החופשי'' וביקש להצטרף. תמיר הזמין את שרון לפגישה, שבה סיכמו שניהם על הצטרפותו של שרון למפלגה. בתום הפגישה, ביקש שרון מתמיר את מסמך קוי היסוד של המפלגה החדשה לשם עיון ושניהם קבעו, שתוך יומיים יקיימו מסיבת עיתונאים, בה יודיע שרון על הצטרפותו ל''מרכז החופשי''. בדיוק יומיים לאחר מכן, ביום ששניהם היו אמורים לקיים מסיבת עיתונאים, זימן שרון לבדו מסיבת עיתונאים והודיע על הקמת מפלגה חדשה בשם ''שלומציון''. מצע מפלגת שלומציון, היה זהה מילה במילה למצע ''המרכז החופשי'' אותו קיבל משמואל תמיר ז''ל. שבועיים לאחר מכן, התקשר שרון לתמיר ושאל אותו: ''אתה כועס עלי?'' ''אני נדהם'' ענה לו תמיר. ''אני מתפלא עליך'' ענה לו שרון. ''כל צה''ל יודע שאני נבלה ואתה לא ידעת?''.

tali_le

New member
ומה התשובה שלכם?

להמשיך ולתמוך באחת המפלגות? הרי כולןם בדיוק כאלה שרון אולי שבר את השיאיםן אבל הוא למד מאנשים לפניו ומלמד את אלה שיבואו אחריו כיצד מתנהגים בפוליטיקה הישראלית רק שבירת כוחה של המערכת הפרלמנטרית תפתור את הבעיה טלי

amitbarak

New member
אני תומך באלו שהאידיאולוגיה

היא שמניעה אותם. והיום זה אומר האיחוד הלאומי. אני חילוני אבל מצדיע להם על דבקותם בדרך והם יקבלו את הקול שלי ואת כל עזרתי

ilil4444

New member
למה?

האם תתן את קולך לכל מי שדבק בדרכו גם אם הדרך לא מייצגת אותך או משקפת את האידיאולוגיה שלך בשום צורה????

amitbarak

New member
הם דבקו בדרך

ודרכם משקפת את דרכי גם אם אין לי כיפה על הראש. הם מבחנתי המייצגים והדוגמה לעם ישראל איתן, מחובר, מושרש, ערכי וחלוצי

למעלה