חילוק

תיור

New member
חילוק

יש מאמר שמסביר איך אני אוכל ללמד את בני חילוק.

כדי לענות לך אני זקוקה לגיל הילד ולשיטה

באיזו כיתה הילד? באיזו שיטה הוא לומד? מה בדיוק מפריע לו? חסרים לי נתונים כדי לסייע לך ישירות. עד שתענה על שאלותי, כדאי שתיכנס לאתר: www.ifma.org.il ותקרא שם את המאמרים על החילוק ובמיוחד את המאמר על הא-סימטרייה של הכפל. ייתכן שתמצא במאמרים מענה מספק. אם הם לא יעזרו לך די הצורך, אשמח להוסיף לך הנחיות. בהצלחה

תיור

New member
אני אסתכל באתר

בני בכיתה ב, עדיין לומד חיבור וחיסור עד 100, אך הוא טוב בחשבון, ולצערי הרב לומד עם החוברות של שבילים. אני מלמדת אותו חילוק בבית, אחרי שהוא הוכיח שליטה טובה בכפל. בכיתה המורה נותנת לו תרגילים מאתגרים, אך לא מלמדים אותו איך לפתור, ואני עושה זאת.

הבעיה אינה מה מלמדים אלא איך מלמדים

מאחר שבנך הוא כבר בב', תוכלי ללמדו לפי ספרי מתמטיקה יסודית (שיטת סינגפור), בתנאי שתתחילי בחומר ובחוברות של כיתה א' ולא תוותרי על אף שלב. מה שחשוב זה לבנות לו את כל שלבי החשיבה, להבחין בין 6 הסוגים של החיסור, להבין שהכפל אינו סימטרי, ורק אז לעבור לחילוק לחלקים ולחילוק להכלה. מדוע חשוב שהבן הוא בב'? - כי עכשיו ניתן ללמדו הכל מ ה ת ח ל ה מבלי שיתבלבל בין שתי הגישות השונות כל כך: שיטת סינגפור ושבילים.אסור ללמד את השיטות במקביל. צריך ללמד מהספרים ולא לוותר על המדריך למורה , המסביר כיצד ללמד וגם את עקרונות המתמטיקה. כל זה לאחר שתקראי את המאמרים שהצעתי לך. בהצלחה

תיור

New member
הוא לא יסכים....

לחזור לחלק הקל. אעיין במדריך למורה קודם, איפה ניתן להשיגו?

לא צריך לחזור לקל צריך ללמד הכל אחרת

את המדריך למורה אפשר להבין רק עם החוברות, כי הוא מתייחס לעמודים מסויימים. את המדריך למורה ניתן לרכוש דרך "מדע" בטלפון 8491862 - 04 . את לא אומרת שאתם לומדים אחורה, אלא מבקשת סיפורים חשבוניים מהעמוד של הפינגווינים. את יכולה להציע שמהסיפורים החשבוניים האלה תיצרו ספר , שהוא יכתוב אותו. ללא הסיפורים החשבוניים וללא ההבחנה בין סוגי החיסור והחילוק, אין חשיבה מתמטית. קראי את המאמרים באתר : www.ifma.org.il גם אלה שנמצאים תחת הכותרת: עקרונות להוראת מתמטיקה. וגם תחת הכותרת: ספרי מתמטיקה יסודית. אז תביני שלמעשה את מלמדת הכל מ ה ת ח ל ה אבל אחרת. הילד לא ירגיש שזו חזרה. זה יהיה חדש לו. בהצלחה

תיור

New member
אם כבר, יש חוגים מתמתטיקה/חשיבה

בשיטת סינגפור או משהו כזה? או שחושבים לעשות?

אין לנו חוגים כאלה

בשביל זה יצרנו את האתר שלנו. הוא ידידותי וניתן ללמוד מתוכו את עקרונות השיטה. את הביצוע אפשר ללמוד מהספרים ומהמדריכים.

למעלה