חיסון שפעת לעשות או לא?

רינת4861

New member
חיסון שפעת לעשות או לא?

הי בנות,,
שבוע 15... כולם בפאניקה מהשפעת ומלחיצים גם אותי לעשות..
אני מפחדת שהחיסון מזיק .. לא יודעת למה..
טפו טפו אני לא נוטה להיות חולה בחורפים.
יש לי שתי בנות בנות 6 ו-7 שאותן כנראה אני כן אחסן.
מה אתן עושות?

secondtime82

New member
השפעת מפחידה ומסוכנת יותר

בוודאי להתחסן. לא נראה לי שאת רוצה למצוא את עצמך חס וחלילה עם שפעת שהסתבכה. המשך הריון תקין ורק בריאות!

trilliane

Well-known member
מנהל
כן, ברור! אני וכל משפחתי מתחסנים בכל שנה כבר שנים רבות

בבריאות ובבטיחות אנחנו לא משחקים. חגורת בטיחות את חוגרת ברכב? גם אם את יודעת שלא יתפוס אותך שוטר? או חושבת לעצמך בכל פעם "טפו טפו טפו אני לא נוטה להיות מעורבת בתאונות דרכים, אז אולי כדאי לוותר"?
&nbsp
אז למה לא להתחסן? לא צריך בכל נסיעה, מספיקה רק פעם אחת בשנה
. החיסון ניתן בחינם, הוא בטוח, מדובר בחיסון מנגיפים מומתים. לכן אי אפשר לחלות ואין בעיה לתת אותו גם בהיריון ולאוכלוסיות סיכון, להפך – לאוכלוסיות רגישות יותר מומלץ להתחסן בהקדם כי המחלה עלולה להסתבך.
&nbsp
החיסון מומלץ מטעם כל גופי הבריאות בעולם, ואין מה להפסיד, רק להרוויח. אם תתחסני, במקרה הכי גרוע לא יועיל, אבל לפחות תדעי שעשית את הכול כדי להגן על עצמך ועל העובר. לעומת זאת במקרה שאת לא מתחסנת, המקרה הכי גרוע יכול להיות מאוד מאוד גרוע. נשים הרות נפטרות משפעת בכל העולם, גם בישראל היו מקרים (גוגל ימצא לך בשנייה), או מגיעות לאשפוז (אף פעם לא כדאי, קל וחומר בהיריון) או "סתם" חולות מאוד, סובלות מאוד ומסכנות את עצמן ואת העובר...
http://midaat.org.il/2017/11/14/nava-influenza-during-preg/

haych

New member
דוגמאות מהסביבה הקרובה

1. אחותי חלתה בשפעת בסוף ההריון והתאומות שלה נולדו חולות. את באמת רוצה להדביק את העובר בשפעת?

2. מישהי מהקומונה של התל"מ שלי - אחותה חלתה בשפעת עם חום של 40-41 שלא הגיב למשככי כאבים. הגיעה למיון. במיון זיהו ירידות דופק ויילדו אותה בשבוע 36. היא בבידוד והתינוקת בבידוד. מזל שבשבוע כזה התינוקת כבר די "בשלה".

אין סכנה בחיסון שפעת. לנשים בהריון אסור לקבל נגיף מוחלש. בזה יש סכנה ולכן אוסרים על זה. הנגיף השנה (לכולם) מומת. נגיף מומת מותר ואף רצוי.

זה שאין לך נטיה להיות חולה לא אומר כלום. בהריון המערכת החיסונית שלך פגיעה יותר. השנה השפעת אגרסיבית יותר.
את לא מגינה פה על עצמך, את מגינה גם על העובר שלך וכמו שאת מתכוונת לחסן את הילדים האחרים כדי להגן עליהם, כך רצוי שתגני על העובר.

אני התחסנתי לפני יותר מחודש. העובר חי ובועט (תרתי משמע).

Caitriona

New member
ברור שלהתחסן- על אחת כמה וכמה בהריון

כמו שכתבו מעלי- הסיכון להסתבכות של שפעת גדול וריאלי הרבה יותר מסיכון (שאין) בחיסונים.
אני והילדים מתחסנים תמיד- בשגרה ובטח שבהריון, וגם ישר כשמגיעים החיסונים.
לא צריך לקחת סיכון סתם

למעלה