חיפוי קיר מטבח למניעת התזות מטיגונים

lipskya

New member
הי,

מתלבט לגבי חיפוי קיר מטבח מאחורי הכיריים כיוון שהקיר מתלכלך בזמן בישול.
חשבנו להתקין זכוכית בצבע הקיר (OW221P) מאחורי הכיריים, מסוף גובה חיפוי השיש ועד גובה תחתית הקלפה.
להתחיל מהפינה הימנית ולהמשיך שמאלה עד להתחלת הקלפה.

מתלבטים:
1. לגבי מידות החיפוי שרשמתי
2. האם להתקין חיפוי דומה גם על הקיר שמימין לכיריים שגם מתלכך (אמנם פחות) או שמספיק רק מאחור...

מצורפות תמונות

תודה מראש,
אלון

קבצים מצורפים

• תמונה 1.jpg
    תמונה 1.jpg
    3.2 MB · צפיות: 9
  • תמונה 2.jpg
    תמונה 2.jpg
    3 MB · צפיות: 9
נערך לאחרונה ב:

GoldenEyes

Well-known member
הי,

מתלבט לגבי חיפוי קיר מטבח מאחורי הכיריים כיוון שהקיר מתלכלך בזמן בישול.
חשבנו להתקין זכוכית בצבע הקיר (OW221P) מאחורי הכיריים, מסוף גובה חיפוי השיש ועד גובה תחתית הקלפה.
להתחיל מהפינה הימנית ולהמשיך שמאלה עד להתחלת הקלפה.

מתלבטים:
1. לגבי מידות החיפוי שרשמתי
2. האם להתקין חיפוי דומה גם על הקיר שמימין לכיריים שגם מתלכך (אמנם פחות) או שמספיק רק מאחור...

מצורפות תמונות

תודה מראש,
אלון
אני גם עשיתי דבר כזה אצל ההורים , משני הצדדים דהיינו ימין שלך ומאחורי הכיריים

ממליץ לך מאד לאטום מסביב לזכוכית עם סיליקון שקוף , ככלות הכל החרקים והפרפרונים הקטנים נכנסים שם ברווח בין הזכוכית לקיר וזה מעצבן לראות אותם ולא להוציא אותם

lipskya

New member
אני גם עשיתי דבר כזה אצל ההורים , משני הצדדים דהיינו ימין שלך ומאחורי הכיריים

ממליץ לך מאד לאטום מסביב לזכוכית עם סיליקון שקוף , ככלות הכל החרקים והפרפרונים הקטנים נכנסים שם ברווח בין הזכוכית לקיר וזה מעצבן לראות אותם ולא להוציא אותם
אודה לך מאוד אם תוכל לשלוח תמונה כדי לקבל תחושה איך ייראה.
לגבי הפרפרונים, הרעיון שהזכוכית לבנה (בצבע הקיר), לא שקופה. לדעתך עדיין ייראו אם ייכנסו חרקים איכשהו מאחורה ?

GoldenEyes

Well-known member
אודה לך מאוד אם תוכל לשלוח תמונה כדי לקבל תחושה איך ייראה.
לגבי הפרפרונים, הרעיון שהזכוכית לבנה (בצבע הקיר), לא שקופה. לדעתך עדיין ייראו אם ייכנסו חרקים איכשהו מאחורה ?
אשמח לצלם , אבל אחרי הסגר ועד שאסע להורים...
לגבי צבע הזכוכית , אני עשיתי שקוף , אתה יודע , נשים יש להן שגעונות ופתאום רוצות צבע אחר במטבח ואז לא יתאים ...
לגבי נקיון , מסיר שומנים עושה יופי של עבודה

levrob

Active member
לי יש שיש מעל הכיריים באותו צבע. היתרון שהוא חלק וקל לנקות צבע על הקיר טוב אם רוצים כל כמה זמן לצבוע

אבח"י

Well-known member
חשוב שתמצא משהו שקל לנקות, שהשמן הניתז לא נדבק אליו וקשה לנקותו, שלא צריך חומרים כימיים שמסריחים את המטבח אח"כ. בהצלחה.

lipskya

New member
תודה על כל התגובות..
אני עדיין מתלבט לגבי המידה של חיפוי הזכוכית.
כפי שכתבתי, חשבנו על חיפוי מהקיר הימני שמאלה עד תחילת הקלפה ומבחינת גובה, מסוף חיפוי השיש לעלות עד תחילת גובה הקלפה.
רק מבחינת נראות, האם ייראה יפה יותר לעלות גבוה יותר - אמצע או סוף גובה הקלפה ?

תודה

רשר

Well-known member
מנהל
תודה על כל התגובות..
כפי שכתבתי, חשבנו על חיפוי מהקיר הימני שמאלה עד תחילת הקלפה ומבחינת גובה, מסוף חיפוי השיש לעלות עד תחילת גובה הקלפה.

תודה
כשיותקן קולט אדים תדע/י את הגובה (50-70 ס"מ מעל לכירה)

רשר

Well-known member
מנהל
לא יותקן קולט אדים.
לאיזה גובה אתה ממליץ לעלות עם החיפוי ?
חזותית עד גובה העליון של הקלפה,
אבל אחרי שתתקין ותראה מה אדים וטיפות עושים להמשך תרצה להתקין קולט אדים,
וזה כבר הרבה יותר מדי גבוה וצריך חזק, כבד, ומוציא החוצה (יקר מאוד) והאדים יאכלו גם את הקלפה,
אם חתיכת השיש עדיין אצלך הדבק אותה עם סיליקון נטראלי רק באזור הקצה שניתן להגיע אליו עם סכין ולהוריד אותה,
ואחרי התקנת קולט אדים מעליה תראה שכל ההתלבטות מיותרת,

GoldenEyes

Well-known member
תודה על כל התגובות..

תודה
ענין של טעם ...
בעיני מסוף חיפוי השיש לעלות עד תחילת גובה הקלפה , לא ניתן להבין מהתמונה מה גובה הקלפה ,

lipskya

New member
ענין של טעם ...
בעיני מסוף חיפוי השיש לעלות עד תחילת גובה הקלפה , לא ניתן להבין מהתמונה מה גובה הקלפה ,
גובה חיפוי שיש 19 ס"מ
גובה מסוף חיפוי שיש עד תחתית קלפה 35 ס"מ
גובה מתחתית הקלפה עד חלקה העליון 50 ס"מ
גובה תקרה (אם משנה) 3 מ'

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בד"כ ארון עליון או קולט אדים באים בגובה של "סביב" 60 ס"מ. אצלך זה הרבה פחות.
וכאשר הארון מתחיל ב-60, מגיעים עם הקרמיקה עד לתחתית הארון. אצלך הקלפה צפה והיא לא חלק מארון המשכי.
לדעתי, לא יפה להגיע לאמצע. או להתחלה (שזה נמוך מדי), או לסוף הגובה. ואפשר גם להמשיך ולהניח זכוכית עד סוף השיש,
כלומר, גם מתחת לארון הקלפה.
ככל שתסתפק בחיפוי הקיר עד לגובה תחילת הקלפה, קיים סיכוי סביר שהמשך הקיר לגובהו ימשיך ויספוג שומנים. חבל.
בכל מקרה, הייתי שוקל אולי להיפטר מפס השיש האנכי ולהניח זכוכית ממש מסוף משטח השיש. ה"טלאי" לא ייראה יפה.

lipskya

New member
רק כדי לסבר את האוזן והעין, מצורפות תמונות של חתיכות שיש שהבאתי, הרעיון בהתחלה היה להמשיך עם חיפוי שיש אבל לא מצא חן בעינינו אז לא התקנו.
אני מאוד אוהב את פס השיש העדין שיש כרגע ומבין מה אתה אומר לגבי "טלאי", ועדיין, בהינתן מצב שאני משאיר אותו והולך על זכוכית רק מאחורי הכיריים ובצד ימין, שצבועה באותו גוון של הקיר, האם יהיה כל-כך בולט לעין ?
אגב לגבי הגובה מסכים שעד תחתית הקלפה לא ייראה טוב ואולי כבר למשוך עד סוף הקלפה

קבצים מצורפים

• תמונה 1.jpg
    תמונה 1.jpg
    KB 142.9 · צפיות: 10
  • תמונה 2.jpg
    תמונה 2.jpg
    KB 185.8 · צפיות: 10

GoldenEyes

Well-known member
רק כדי לסבר את האוזן והעין, מצורפות תמונות של חתיכות שיש שהבאתי, הרעיון בהתחלה היה להמשיך עם חיפוי שיש אבל לא מצא חן בעינינו אז לא התקנו.
אני מאוד אוהב את פס השיש העדין שיש כרגע ומבין מה אתה אומר לגבי "טלאי", ועדיין, בהינתן מצב שאני משאיר אותו והולך על זכוכית רק מאחורי הכיריים ובצד ימין, שצבועה באותו גוון של הקיר, האם יהיה כל-כך בולט לעין ?
אגב לגבי הגובה מסכים שעד תחתית הקלפה לא ייראה טוב ואולי כבר למשוך עד סוף הקלפה
שוב , ענין של טעם
אני לא הייתי עושה חצי חצי , לא מסתדר לי בעין , הייתי עושה זכוכית גם מימין וגם מאחורי הכיריים.

למעלה