חישוב וותק לצורך הודעה מוקדמת

• פותח הנושא טלי שאלה בדיני עבודה
  • פורסם בתאריך
ט

טלי שאלה בדיני עבודה

Guest
שלום רב,
רציתי לדעת מה משך תקופת ההודעה המוקדמת שאני צריכה לתת למעסיק שלי במקרה ש:

התחלתי לעבוד במרץ 2020 עבדתי שנה עד למרץ 2021 ועזבתי לחמישה חודשים, (ממרץ 2021 עד לאוגוסט 2021).

לאחר מכן חזרתי שוב, לאותו מקום עבודה, באוגוסט 2021 ועבדתי 8 חודשים נוספים עד לחודש יוני 2022 ואני מעוניינת להתפטר שוב.

האם החישוב של משך ההודעה המוקדמת שאני צריכה לתת הוא מהיום הראשון שהתחלתי לעבוד, (כלומר ממרץ 2020) או מהיום שחזרתי לעבוד לאחר ההפסקה הנ"ל של חמישה חודשים, (כלומר מאוגוסט 2021).

ובקיצור, האם הוותק שנחשב לעניין ההודעה המוקדמת נספר מהיום הראשון לעבודה, על אף ההפסקה של חמישה חודשים, (כמו בחוק פיצויי פיטורין) או שהוא מתאפס ומתחיל להיספר מחדש מאותו היום שהתחלתי לעבוד שוב באותו מקום (ועל כן אני צריכה לתת הודעה מוקדמת לפי וותק של שמונה חודשים בלבד).

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
רק עזיבה של מעל 6 חודשים קוטעת את רצף העסקה בין תקופות, כאמור בחוק פיצויי פיטורים.
לפיכך, אם עבדת החל ממרץ 2020, הרי שצברת את הותק בהתאם אף לעניין חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, אשר קובע תקופות הודעה מוקדמת כדלקמן:

הודעה מוקדמת לפיטורים לעובד במשכורת
3. עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, כמפורט להלן:
(1) במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
(2) במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה;
(3) לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.
הודעה מוקדמת לפיטורים לעובד בשכר
4. עובד בשכר זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, כמפורט להלן:
(1) במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
(2) במהלך שנת עבודתו השניה - של 14 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(3) במהלך שנת עבודתו השלישית - של 21 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(4) לאחר שנת עבודתו השלישית - של חודש ימים.

למעלה