חישוב ריבית

Yermid

New member
חישוב ריבית

היי ברצוני לדעת איך אני מחשב ריבית של קרן לתקופה וחישוב נוסף ריבית דריבית לתקופה

האם אתה מתכוון לחשב לוח סילוקין?

כמו שמחושב למשל במשכנתא? בכל מקרה אם תתן יותר נתונים אוכל לעזור יותר.

Yermid

New member
חישובי ריבית

היי אני מתכוון לבדוק את הריבית שאני מקבל בפק"מ שבועי. אני מעונין ליצור לעצמי גליון אקסל שלתוכו אני אזין את הנתונים הבאים : סכום הקרן תאריך כניסה לפק"מ תאריך יציאה מהפק"מ ריבית שנתית באחוזים ואז אני רוצה לקבל את סכום הריבית לאותה תקופה, ואת הריבית דריבית לאותה תקופה בשדה נפרד ובגליון נוסף להכניס את הנתונים הבאים: סכום הקרן תאריך כניסה לפק"מ תאריך יציאה מהפק"מ ריבית לתקופה בש"ח ואז לקבל את הריבית השנתית באחוזים אני מקווה שאני קצת יותר ברור

Kiru

New member
ריביות

בבסיס זה אמור להיראות בערך ככה. שים לב שצריך להכניס תאריכים מדויקים (כלומר, שמספר הימים בתקופת ההפקדה אמור להיות מכפלה של מספר הימים לחידוש), אחרת התוצאה תצא קצת לא מדויקת. אין בנוסחה התחשבות במס ולא בקנסות על פירעון מוקדם, והיא יוצאת מתוך הנחה שהריבית מחושבת מחדש בכל הפקדה (גם אם היא אוטומטית). וכמובן: זה שירבוט של כמה דקות, אולי יש טעויות, לא לסמוך אלא רק להתייחס כבסיס.

amirpank

New member
חביב מאד ...

אולי אפשר לעשות קובץ יותר רציני עם תוספות ואז להכניסו לקבצים שיש לפורום להציע ...

גרי רשף

New member
אפשר להיעזר באקסל

באקסל יש פונקציות מתאימות לנושא, ויש לקחת בחשבון גם את ההצמדה למדד או לדולר. חוץ מזה- מזל טוב לפורום החדש ואשמח לכתוב כאן מידי פעם. האמת שחשבתי פעם להציע לפתוח פורום לסטודנטים ותלמידי כלכלה, ונראה לי שזה יוכל לשמש גם אותם.

למעלה