חלום חריג על שיניים שבורות, נופלות ותותבות שהתמשך למציאות

taltul2255

New member
1. גיל: 33
2. מין: זכר
3. מצב משפחתי: רווק
4. מצב תעסוקתי: מובטל בעקבות הקורונה (ללא מצב כלכלי קשה)
5. מה עבר עליכם בתקופה האחרונה.מחשבות, תהיות, מעשים יוצאי דופן מהימים האחרונים: סכסוך משפחתי
6. מה יחסכם אל הדמויות אשר הופיעו בחלומכם: מפורט בתיאור החלום.

חלום חריג על שיניים שבורות, נופלות ותותבות שהתמשך למציאות

שלום חברים,
חלמתי חלום עם כמה סימנים (סמלים), בינהן גם שיניים תותבות (פלטה) אני לא יודע אם זה העיקר והיו עוד סימנים. אך החלום היה חלום מאוד חריג עבורי ועוצמתי שהתגלגל ונמשך למציאות:

ראשית, אני רווק בן 33.
החלום הוא לא היה חלום צלול, זאת אומרת שבזמן החלום לא ידעתי שאני נמצא בחלום.
המקרה בחלום היה בבית של הוריי שאני גר איתם (המיקום התבהר ונודע לי רק באמצע החלום) .
במציאות אני כבר לא גר איתם כ-6 שנים.
---
לפני החלום שכנראה לא קשור לחלום המדובר, חלמתי שאני יושב ורואה טלויזיה בסלון עם סבא וסבתא שלי שניהם ז"ל.
---
החלום עליו שואל:

חלמתי שפגשתי מכרה רחוקה יחסית (אתיופית), דיברנו כמה מילים ואז התנשקתי איתה ואז פתאום אני מרגיש עצמים לא ברורים בפה. אז אני הולך לכיור בשביל לירוק את העצמים האלו שהן שלה וממנה, שמתברר שזה שיניים שחלקן שבורות, חלקן לא, יחד עם הכתרים/ סתימות בצבע כסוף, אז יורק אותן יחד עם דימום תוך כדי שאני עם הפה פתוח לכיור יורד גם מלא רוק. אני חושב שאלו השיניים של הבחורה.

לאט לאט אני מגלה שהשיניים שיצאו הן שלי,
חלק מהשיניים נשברו ונפלו מעצמן וחלק מהן היו שלמות אך לא "יושבות טוב" על החניכיים אז הוצאתי בעדינות שן שן בערך בסך הכל כולל אלו שנפלו מעצמן כ- 5 שיניים.

רק בשלב הזה מתבהר לי שאני נמצא בבית הורי, לפני כן אני לא יודע איפה הייתי.

תוך כדי שאני ממשיך לדמם ונוזל רוק מעל הכיור, מישהו שאני לא מכיר (אתיופי) אבל הוא כביכול חבר של המשפחה שלי ובא לטפל בי, אני רואה דרך הראי שמעל הכיור שולף לי בעדינות את פלטת השיניים העליונות מהפה שלי כמו שמוציאים פלטת שיניים תותתבות, ואז הדימום והרוק מפסיקים.

לאחר כמה דקות, אמא שלי שואלת אותי "מחר אקח אותך לרופא שיניים"?

ומיד לאחר מכן במציאות:
התעוררתי עם הרבה רוק על השפתיים ועל הכרית, ומרוב שהיה הרבה רוק עליי הייתי צריך לנגב עם נייר טישו.
------
בחלום, לא הבנתי מדוע הבחור בא לנסות ולטפל בי בכך שהוא מוציא לי את השיניים, ולכן הופתעתי לגלות שיש לי שיניים תותבות (במציאות אין לי).
יש לציין שלא חשקתי אף פעם באותה המכרה הרחוקה, ולא חשבתי להיות איתה או משהו כזה. אבל ככל הנראה היא לא היתה הנושא העיקרי של החלום.
-----
אשמח להסבר של מה החלום הזה אומר?

תודה,

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member
שלום טלתול,

הפרוש לי לחלומך על השיניים שנפלו

לא כתבת רקע מספיק על הסכסוך המשפחתי וכן על מחשבות ותהיות שזה תיאור כללי מדי, אימא מופיעה בחלום, גם כן חסר מידע על טיב היחסים ביניכם. יתכן מאוד שהם קשורים לחלום . כדי לפרש היטב, צריך רקע טוב, כי החלומות קשורים לחולם ולעולמו בעיקר לעולם בהווה. לכן אפרש כהבנתי. לא היה לי קל לפרש את סימליות החלום בהעדר רקע חשוב. החלום שלך מורכב ומתפתח תוך כדי חלימה ואף גולש להתעוררות והוא די פתלתל וכל חלק בו הוא כמעט חלום בפני עצמו. הפרוש שלי הוא די ירייה באפלה....

השיניים הן החלק החזק בגוף, הן איתנו מינקות ועד זיקנה, והן חלק מן הפנים ומהאסתטיקה שלהן. הן כמובן נועדו לנגיסה וללעיסת מזון אבל לא רק, לפעמים השיניים מסמלות נשיכה כהגנה או כתקיפה.

חלק א

החלום נפתח בשורה כאילו מתוך סרט, נשיקה עם בחורה. שורה אחת טובה ומבטיחה המשך רומנטי, אבל ההמשך הוא איום ונורא... אתה חש את שיניה שנפלו לך לתוך הפה ואתה יורק אותן לכיור, עם המון דם ורוק ושיניים איומות למראה, שבורות, עם סתימות וכתרים.

הנשיקה הסתיימה בדם ורוק ובשיניים שנפלו, הרי זה כמו שהשמים נפלו ! סצנה מאד לא נעימה ופתאומית. הבחורה הזאת שבאה בטוב, איבדה את שיניה בגלל הנשיקה.

אני מעלה על דעתי, שאולי זה מסמל חשש לפגוע בבת זוג אפשרית, או שמערכת היחסים עם בת זוג ( קיימת היום או היתה בעבר, או עתידית, או מי שאתה רוצה בקרבתה) , תעלה על שירטון ותסתיים במפח נפש גמור, עד כדי תעוב ( יריקה, רוק, דם, שיניים רעות למראה).

אפשרות נוספת - יתכן שבחורה מסויימת פגעה בך אנושות? או עלולה לפגוע בך ? שהרי בחלום שיניה נושרות לתוך פיך, יתכן שמישהי אמרה דברים קשים מנשוא, כמו יריקה בפרצוף?

חלק ב'

בהמשך אתה מגלה שאלה לא השיניים שלה בכלל, אלא שלך! ועכשו זה לא "יריקה בפרצוף " אלא בוקס בפרצוף"! אולי בחורה פגעה בך בעבר , או אולי מישהי עלולה לפגוע בך בעתיד אם יהיה ביניכם קשר רומנטי . ( זו אינה נבואה, אלא שיקוף המחשבות שלך, אם אני מפרשת נכון את סימליות החלום).

מה שמעניין שאחרי הגילוי הזה - הבחורה כבר נעלמה. החלום מקבל תפנית אחרת - אולי לא בקשר הזוגי, אלא בנושא הסכסוך המשפחתי ( בהמשך מופיעה אימך, שהיא חלק מהמשפחה, גם אם אינה צד בסכסוך, היא אם המשפחה ואתה גר עדיין בבית הוריך).

אפשרות 1 - בחלום אתה מגלה שהשיניים שלא נשרו, תלויות על בלימה. אתה שולף אותן ומסלק אותן ממך. כאן אתה מנסה לעזור לעצמך, ולשלוף את הבעיות (בזו אחר זו), המפריעות לך במערכות יחסים בחיים בכלל ( זוגית, משפחתית, בעבודה, או עם חברים) . עדיף ללא שיניים בכלל, משיניים מתנדנדות או עקומות.

אפשרות 2 - הריב המשפחתי או הזוגי, גורם לך לאבד את שיניך. כלומר את כוחך. אתה מאבד את יכולת ההגנה ( נשיכה) בדיבור או במעשה ( השיניים שנשרו) אתה מסיר שיניים רעועות בעצמך, כי אתה מרגיש אשם בסכסוך (?), או לא מספיק החלטי ( השיניים אינן מספיק חזקות ויציבות ואם לא תוציא אותן הן ינשרו ממילא). הסכסוך הזה מכוער ואתה חש חסר אונים ( חסר שיניים). הוא אינו פתיר כרגע , מה שתגיד או תעשה, יהיה לשווא. כאן צריך .... טיפול שורש. וזה בחלק הבא ג.

אפשרות 3 - סילוק השיניים הרופפות, מסתיר את הפגיעה בך. כי שיניים רופפות הן עדות לפגיעה פיזית פתאומית. אינך רוצה להיראות פגוע וגם לא להרגיש את השיניים הרופפות היוצרות אי נוחות כל הזמן ומזכירות לך מה קרה

חלק ג

מישהו בא לעזרתך איזה חבר רחוק, אתה בכלל אינך מבין מדוע הוא עוזר לך. (מיהו החבר לא יכולתי לנחש, כי אין רקע על כך, אבל תוכל לחשוב אם יש כזה אדם או היית רוצה שיהיה כזה אדם).

הוא מרפא אותך בשליפה של ... שיניים תותבות והדימום נפסק! המטפל בעצם מוציא ממך שיניים מלאכותיות אבל תקינות... בדיוק הפוך ממה שהיה צריך להיות במציאות. כידוע, מי שמאבד את שיניו, צריך להרכיב שיניים תותבות. בחלום הריפוי שלך היה על ידי הוצאת השיניים התותבות... ( שאין לך במציאות) . השיניים התותבות הן גוף זר בפה. בחלום הן מציינות בעיה ולא תיקון.

אני הייתי מפרשת, שאם חשבת לטפל בבעיה כל שהיא או בסכסוך המשפחתי, או בכיוון חדש בחיים, הפתרון שחשבת עליו ( השיניים התותבות) הוא בעייתי. צריך פתרון אחר ( סילוק השיניים התותבות). הפתרון האחר, דורש טיפול עדין וזהיר, ( כפי שנהג החבר שהוציא את הפלטה בעדינות) - אז הדימום ייפסק. וגם זה לא מספיק. החבר ההוא - נתן לך רק עזרה ראשונה.

אימא מבינה את הבעיה. היא יודעת שעזרה ראשונה היא זמנית. היא מנסה לעזור בכך שהיא מציעה לך, לקחת אותך לרופא שיניים "לטיפול שורש". מישהו מומחה לטיפול בר קיימא במשברים, סכסוכים ובעיות קשות לפתרון.

החלום אכן קשה והוא היה כה חזק, שהיית צריך למחות את הרוק בטישיו אחרי שהתעוררת. זה אכן קורה לפעמים בחלומות עמוקים וחזקים.

מקווה שהצלחתי לפרש את החלום. היה די קשה, חייבת לציין. עבדתי עליו שעות. אבל אם הפרושים אינם מתאימים, תנסה אתה לפרש את חלומך הזה בעצמך. הפתרון של החולם בעצמו - הוא הפתרון הנכון. או תיתן לי רקע נוסף ואנסה לתקן.
מצפה לתגובה על הפרושים השונים. מה התאים ומה לא התאים. יתכן שהכל מתאים ויתכן ששום דבר אינו מתאים.

taltul2255

New member
ואוו!
ראשית - תודה על התגובה המושקעת.
שנית - הוסיף פרטים:
מדובר בסכסוך משפחתי על רקע הפליות וקיפוחים בין האחים (שרובן קשורים בכסף). ומכאן אני ממשיך לשאלתך , התקשורת שלי עם אמא שלי היא לא טובה בכלל . ישנם כעסים רבים על ההפליות שמבחינתי היא עושה. לדעתי היא מודעת אליהם אבל מעדיפה שלא לדבר עליהן.
ואני בהחלט מרגיש שהשמיים נופלים עליי כפי שרשמת.

לגבי מה שרשמת לעניין הבת זוג - המערכות יחסים לא נגמרו בכל כך רוע. היתי אפילו אומר שהסתיימו יפה.
ולא, בחורה שהייתי איתה לא פגעה בי אנושות, וגם לא קצת פגעה.

חלק ב' -
אני לא חושש שבת זוג תפגע בי.
וכן, הריב המשפחתי בהחלט גורם לי לאבד את כוחי עד כדי ייאוש וחוסר עונים.
לא, אני לא מרגיש אשם בסכסוך. כשנה אני מנסה לפתור את הסכסוך אבל אני מרגיש ש"אין עם מי לדבר", וכל מה שאני עושה לא עוזר.
אכן סכסוך מכוער.

בהחלט אפשרות 2 היא המצב.

חלק ג'
מה זה אומר שבחלום מצויינת בעיה ולא תיקון?
הכוונה היא שבחלום אין לי פתרון של איך לתקן את הבעיה במציאות?

אכן חשבתי לטפל בבעיה בדרך מסויימת, אך אני כמעט יודע בוודאות שאין טעם וזה בהחלט לשווא . ואכן כן היא מציעה ללכת לטיפול אצל איש מקצוע.
אבל אני מתאר לעצמי שהדבר מיותר (היינו כבר אצל 2 מטפלים שונים).

שוב תודה רבה לך.

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member
ואוו!
ראשית - תודה על התגובה המושקעת.
שנית - הוסיף פרטים:
מדובר בסכסוך משפחתי על רקע הפליות וקיפוחים בין האחים (שרובן קשורים בכסף). ומכאן אני ממשיך לשאלתך , התקשורת שלי עם אמא שלי היא לא טובה בכלל . ישנם כעסים רבים על ההפליות שמבחינתי היא עושה. לדעתי היא מודעת אליהם אבל מעדיפה שלא לדבר עליהן.
ואני בהחלט מרגיש שהשמיים נופלים עליי כפי שרשמת.

לגבי מה שרשמת לעניין הבת זוג - המערכות יחסים לא נגמרו בכל כך רוע. היתי אפילו אומר שהסתיימו יפה.
ולא, בחורה שהייתי איתה לא פגעה בי אנושות, וגם לא קצת פגעה.

חלק ב' -
אני לא חושש שבת זוג תפגע בי.
וכן, הריב המשפחתי בהחלט גורם לי לאבד את כוחי עד כדי ייאוש וחוסר עונים.
לא, אני לא מרגיש אשם בסכסוך. כשנה אני מנסה לפתור את הסכסוך אבל אני מרגיש ש"אין עם מי לדבר", וכל מה שאני עושה לא עוזר.
אכן סכסוך מכוער.

בהחלט אפשרות 2 היא המצב.

חלק ג'
מה זה אומר שבחלום מצויינת בעיה ולא תיקון?
הכוונה היא שבחלום אין לי פתרון של איך לתקן את הבעיה במציאות?

אכן חשבתי לטפל בבעיה בדרך מסויימת, אך אני כמעט יודע בוודאות שאין טעם וזה בהחלט לשווא . ואכן כן היא מציעה ללכת לטיפול אצל איש מקצוע.
אבל אני מתאר לעצמי שהדבר מיותר (היינו כבר אצל 2 מטפלים שונים).

שוב תודה רבה לך.
תודה על התגובה, שמחתי שמשהו התאים! החלום אינו נבואה. הוא משקף את מחשבותיך באופן סמלי ובשפת סתרים סמלית שאותה צריך לתרגם לשפת יום יום. אני מציעה שתחשוב על החלקים שבהם הפרוש שלי לא התאים, ותחשוב לעצמך - מה כן יתאים. אם תרצה לשתף את פרושך בפרום יהיה נפלא, אך אין חובה. מה מסמלת הבחורה שמופיעה במפתיע ונעלמת אבל מותירה את שיניה בפיך שאחר כך מסתבר שהיא לא עשתה זאת בכלל. אולי הבחורה היא בכלל הסיטואציה. התחילה טוב והמשיכה רק ( הסכסוך או איזו בעיה אחרת). אפשרות נוספת הבחורה היא בחורה עתידית, שמעמידה בספק את רצונך להכיר אחת כזאת שתפגע בך. כלומר, קצת חוסר אמונה שתכיר בעתיד בחורה לא פוגענית.

לגבי שאלתך בחלק ג - חלמת שהחבר הוציא מפיך פלטה של שיניים תותבות. כפי שרשום בהמשך - שיניים תותבות הן פתרון לחוסר שיניים, אבל כאן הן מהוות בעיה! החבר מוציא אותן מפיך, ואז הדימום הפסיק. הוא נתן לך עזרה ראשונה, אך לא פתרון קבע. הסכסוך או בעיה נוספת שרק אתה יכול לשער, כנראה צריך פתרון של איש מקצוע ולא עזרה ראשונה. הפלטה של השיניים התותבות היא סמלית - לחוסר שיניים יש לך פלטה, אבל היא בעצמה בעיה! אולי הפתרון שהציעו לך, או הפתרון שחשבת בעצמך הוא פתרון זמני וגם ... בעיה בעצמו. כדי לפתור את הבעיה, צריך לפנות לבעל מקצוע. בחלום הוא רופא שיניים. צריך "טיפול שורש". במציאות הוא אינו חייב להיות דווקא רופא, אולי עורך דין? אולי מגשר? אולי פסיכולוג ארגוני?
החלום הוא מורכב מאוד ופתלתל. כמו המצב במציאות. תחשוב עליו ואולי תגיע תוך כדי חשיבה, למסקנות שניתן ליישמן במציאות. ואם אין פתרון, אולי צריך לשקול השלמה עם המצב, בלי להרגיש רע ( ואולי לא תרגיש שהשמיים נפלו ) עם זה ובלי לירוק דם. אולי המאמץ לפתרון, אינו שווה ועדיף להשלים. שוב, זה אינו חלום נבואי, הוא משקף את מחשבותיך.

בחלום יש שני אנשים שרוצים לעזור - החבר האלמוני שעושה מעשה ואימא שלך שמביעה נכונות לעזור. תחשוב על זה. האם הנכונות שלה לעזור היא המשאלה שלך ? או היא מציעה עזרה סתמית ולא ממשית או אפילו הצעה טיפשית ( מגעילה? אתה מתעורר מייד שטוף רוק אמיתי !! שהיית צריך לנגב), או אולי אימא שלך באמת רוצה לעזור ואתה לא מתייחס לכך - בחלום אינך עונה לה, אתה מתעורר !

taltul2255

New member
אלישבע, שוב תודה על תגובתך.

אני לא חושב שאצליח לתרגם את "שפת הסתרים" של החלום, וזאת כי הוא בהחלט מבלבל ומורכב, אולי של חלק ממנו, וגם אז לא בוודאות.

כפי שרשמת, ייתכן שהבחורה היא רק חלק מהסיטואציה , שהיא רק התחילה טוב, כמו המפגשים אצל האנשי מקצוע.

בהחלט אימי מראה נכונות לעזור. אני לא יודע אם לקרוא לזה המשאלה שלי, אבל כפי שרשמת אני מרגיש שהעזרה הסתמית הזאת בהחלט טיפשית, גם אם היא באמת תעזור, וזאת לאחר שהרגשתי ממנה נבגד.
כפי שרשמתי , היינו כבר אצל 2 אנשי מקצוע שונים, והם לא הצליחו לסייע. להפך, ראיתי שבמקום שיהיה שיפור - היתה החמרה בפעולותיה.
לפני מספר שנים, הוריה (סבא וסבתא שלי) הלכו לעולמם, ומאז היא התקרבה לדת, והתחילה לשמור שבת וכו' ואני חילוני לחלוטין.
אז היא הלכה לרב בשביל להתייעץ איתו, והרב (שהוא גם סוג של איש מקצוע) הביא לה עצות על סמך שמיעה של צד אחד (שלה).
אני לא מעוניין ללכת איתה לרב בין היתר ובטענה שהוא לא אובייקטיבי וגם שהוא כבר "שטוף מוח" על הנושא הזה, וגם לאור העובדה שעלול לקבל החלטות על סמך ההלכה ולא על סמך המציאות הנכונה.

האם יש הסבר כלשהו שבחלום היה קטע של רוק יוצא מהפה ושזה גם קרה במציאות כאשר התעוררתי?

אלישבע777

Well-known member
אלישבע, שוב תודה על תגובתך.

אני לא חושב שאצליח לתרגם את "שפת הסתרים" של החלום, וזאת כי הוא בהחלט מבלבל ומורכב, אולי של חלק ממנו, וגם אז לא בוודאות.

כפי שרשמת, ייתכן שהבחורה היא רק חלק מהסיטואציה , שהיא רק התחילה טוב, כמו המפגשים אצל האנשי מקצוע.

בהחלט אימי מראה נכונות לעזור. אני לא יודע אם לקרוא לזה המשאלה שלי, אבל כפי שרשמת אני מרגיש שהעזרה הסתמית הזאת בהחלט טיפשית, גם אם היא באמת תעזור, וזאת לאחר שהרגשתי ממנה נבגד.
כפי שרשמתי , היינו כבר אצל 2 אנשי מקצוע שונים, והם לא הצליחו לסייע. להפך, ראיתי שבמקום שיהיה שיפור - היתה החמרה בפעולותיה.
לפני מספר שנים, הוריה (סבא וסבתא שלי) הלכו לעולמם, ומאז היא התקרבה לדת, והתחילה לשמור שבת וכו' ואני חילוני לחלוטין.
אז היא הלכה לרב בשביל להתייעץ איתו, והרב (שהוא גם סוג של איש מקצוע) הביא לה עצות על סמך שמיעה של צד אחד (שלה).
אני לא מעוניין ללכת איתה לרב בין היתר ובטענה שהוא לא אובייקטיבי וגם שהוא כבר "שטוף מוח" על הנושא הזה, וגם לאור העובדה שעלול לקבל החלטות על סמך ההלכה ולא על סמך המציאות הנכונה.

האם יש הסבר כלשהו שבחלום היה קטע של רוק יוצא מהפה ושזה גם קרה במציאות כאשר התעוררתי?
הי טלתול,

הרעיון שהבחורה מסמלת איך שהוא מפגש עם אנשי מקצוע, שמתחיל טוב ונמשך רע, הוא רעיון מעניין וסביר (אני לא הייתי עולה על רעיון כזה). תחשוב אם זה מתאים לך. רק אתה יכול להרגיש מה מתאים ומה לא ואם תחשוב, תוכל אפילו למצוא עוד פרושים נוספים. תתפלא שזה אפשרי.

אכן התייעצות עם רב, שהוא איש מקצוע בענייני הלכה ודת, ולא בעניינים אחרים, היא לפעמים בעייתית , בעיקר לחילוניים. אולי החלום אומר לך, שאתה הוא המטפל של עצמך? הרי הדימום והרוק נפסקו בחלום ובעצם, הכל הסתיים בסדר, כמעט. אתה "נשארת חסר שיניים" אבל חוץ מזה הכל נגמר. כלומר, יש פגיעה – יש הפסד ( נפשי או כספי וגם כוחותיך עזבו אותך, ולכן נמאס לך לריב ולעסוק בעניין הזה) , אבל הרע כבר מאחוריך.

הופעת רוק על הכרית תוך כדי חלום, קרתה פעם גם לי. חלמתי שאכלתי שוקולד והתעוררתי שטופת רוק וכרית רטובה. החלומות לפעמים מאוד עמוקים וסוערים ויש להם השלכות גופניות. לפעמים זה מתבטא באופן גופני: דמעות, זיעה, שתן, צמרמורת קור וכדומה.

taltul2255

New member
אני "חושש" שהפרשונים שלי אל עצמי אלו יהיו "הסיפורים שאני מספר לעצמי" ובכך לא יהיו נכונים.

אני לא חושב שאני המטפל של עצמי.
שאת אומרת שיש הפסד, אז ההפסד הוא לא סופי והוא עדיין נתון לשינוי, ככה שלמרות שנמאס לי לעסוק בנושא הזה, אני מרגיש שאני כל הזמן נשאב לשם.
כי זה לא מצב של תם/נשלם/נחתם.
עדיין דברים יכולים להשתנות.
לפי מה שרשמת, שהרע מאחוריי, אולי זה נכון, אבל ככל הנראה הרע עדיין לא נגמר, ואולי רק חלקו מאחוריי ולא כולו. ככה שיש צפי להמשכיות הרע.

האם בזמן החלום כאשר ירקתי רוק לכיור , באותו הזמן גם נזילת הרוק על הכרית היתה ? אני מנסה להבין את החיבור בין החלום למציאות, והמשמעות של זה, חוץ מזה שזה היה חלום חזק מאוד (עבורי בכל אופן) שאני לא זוכר מתי היה לי חלום יותר חזק מזה.

(יש לציין שאני זוכר את החלום כל כך טוב בפרטי פרטים כי מיד שהתעוררתי כתבתי בפלאפון את מה שהיה בחלום, תוך כדי שכיבה וזאת בשביל לא לשכוח פרטים, כי ידעתי שאם אני לא אכתוב אז אשכח, מניסיון של שכיחת חלומות בפעמים קודמות).
החלטתי לרשום אותו בגלל שהוא לא היה "עוד חלום", והוא היה חלום מאוד חזק.

אלישבע777

Well-known member
אני "חושש" שהפרשונים שלי אל עצמי אלו יהיו "הסיפורים שאני מספר לעצמי" ובכך לא יהיו נכונים.

אני לא חושב שאני המטפל של עצמי.
שאת אומרת שיש הפסד, אז ההפסד הוא לא סופי והוא עדיין נתון לשינוי, ככה שלמרות שנמאס לי לעסוק בנושא הזה, אני מרגיש שאני כל הזמן נשאב לשם.
כי זה לא מצב של תם/נשלם/נחתם.
עדיין דברים יכולים להשתנות.
לפי מה שרשמת, שהרע מאחוריי, אולי זה נכון, אבל ככל הנראה הרע עדיין לא נגמר, ואולי רק חלקו מאחוריי ולא כולו. ככה שיש צפי להמשכיות הרע.

האם בזמן החלום כאשר ירקתי רוק לכיור , באותו הזמן גם נזילת הרוק על הכרית היתה ? אני מנסה להבין את החיבור בין החלום למציאות, והמשמעות של זה, חוץ מזה שזה היה חלום חזק מאוד (עבורי בכל אופן) שאני לא זוכר מתי היה לי חלום יותר חזק מזה.

(יש לציין שאני זוכר את החלום כל כך טוב בפרטי פרטים כי מיד שהתעוררתי כתבתי בפלאפון את מה שהיה בחלום, תוך כדי שכיבה וזאת בשביל לא לשכוח פרטים, כי ידעתי שאם אני לא אכתוב אז אשכח, מניסיון של שכיחת חלומות בפעמים קודמות).
החלטתי לרשום אותו בגלל שהוא לא היה "עוד חלום", והוא היה חלום מאוד חזק.
אכן זה אחד החלומות החזקים שקראתי בפורום ועצם העובדה שהוא גלש למציאות מעידה על כך. טוב שהקלדת מייד, זה חשוב לאותנטיות של הסיפור. כי אחר כך שוכחים ומשלימים קצת שונה. אני חושבת בכל זאת, שהאדם הוא המטפל הטוב ביותר של עצמו. גם החלומות עוזרים לנו להבהיר דברים ולחשוב עליהם. כל חלום הוא טוב רק לשעתו. מאחר שהחלומות אינם נבואיים, אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד, אלא אם האדם מתכנן את העתיד ( וגם אז, דברים יכולים להשתנות). מצד שני, החלום כן מסמל ריפוי מסויים או תיקון חלקי או זמני. תחשוב על העניין הזה. אולי תמצא מהו ותוכל לחשוב על תיכנון תיקון לטווח רחוק. יתכן שהחלום רומז לך, שעלית על דרך המלך. ואם לא, מה שהיה הוא שיהיה- כנראה שעכשו זו רק הפוגה והדימום ורוק ( או היריקות בין המסוכסכים?) יתחדשו. הרוק מסמל גם דרך לשטיפת הפה. ירקת את הדברים הרעים החוצה, לא בלעת אותם. כלומר, יש לך אפשרות להיפטר מהם ולא לבלוע ( לקחת ללב יותר מדי). נסה לראות נקודות אור בחלום הקשה הזה. אם אין כאלה - תזמין חלום אופטימי!! לפעמים זה אפשרי, אם כי לא תמיד קורה מייד. יהיה מעניין להשוות בין החלומות.

taltul2255

New member
אלישבע,
בהחלט "...החלום כן מסמל ריפוי מסויים או תיקון חלקי או זמני...".
כי כעת אני במצב של ניסיון השלמה עם המצב, וזאת לאחר ייאוש גדול, הכנעה, ו"אין מה לעשות, זה המצב".
לכן אני חושב שהוא סוג של ריפוי, אפילו אם הוא זמני.
אם זה טוב או לא, אני לא יודע. הזמן יעשה את שלו ויגיד זאת

איך מזמינים חלום אופטימי?

וראיתי שמספר פעמים רשמת שחלומות אינם נבואיים.
אני מתאר לעצמי שבתחום פתרון/פרשון/ייעוץ החלומות יש כל מיני גישות, ולא כל אחד מהם מסכים עם הגישה האחרת.
יש כאלו שיגידו שהם נבואיים, יש כאלה שלא, יש כאלה שיחלמו על נפטר וידברו איתו, ובפרשון יהיו בטוחים שזה מסר מעולם אחר ע"י כוחות על טבעיים, ויש כאלה שיגידו שהמוח שלהם סתם מתעתע בהם והכל שטויות, ואפילו אין לזה חשיבות, ויש כאלו שיגדו שיש הרבה חשיבות.
זה כבר דיון פילוסופי שאני לא יודע עד כמה הוא קשור לכאן, אבל צריך לזכור שיש גם גישות כאלו.... מה דעתך?

תודה!

אלישבע777

Well-known member
אלישבע,
בהחלט "...החלום כן מסמל ריפוי מסויים או תיקון חלקי או זמני...".
כי כעת אני במצב של ניסיון השלמה עם המצב, וזאת לאחר ייאוש גדול, הכנעה, ו"אין מה לעשות, זה המצב".
לכן אני חושב שהוא סוג של ריפוי, אפילו אם הוא זמני.
אם זה טוב או לא, אני לא יודע. הזמן יעשה את שלו ויגיד זאת

איך מזמינים חלום אופטימי?

וראיתי שמספר פעמים רשמת שחלומות אינם נבואיים.
אני מתאר לעצמי שבתחום פתרון/פרשון/ייעוץ החלומות יש כל מיני גישות, ולא כל אחד מהם מסכים עם הגישה האחרת.
יש כאלו שיגידו שהם נבואיים, יש כאלה שלא, יש כאלה שיחלמו על נפטר וידברו איתו, ובפרשון יהיו בטוחים שזה מסר מעולם אחר ע"י כוחות על טבעיים, ויש כאלה שיגידו שהמוח שלהם סתם מתעתע בהם והכל שטויות, ואפילו אין לזה חשיבות, ויש כאלו שיגדו שיש הרבה חשיבות.
זה כבר דיון פילוסופי שאני לא יודע עד כמה הוא קשור לכאן, אבל צריך לזכור שיש גם גישות כאלו.... מה דעתך?

תודה!
אנשי העולם העתיק האמינו בחלומות נבואיים שבהם נגלה לא רק העתיד, אלא גם האל או דברו. הם מוזכרים רבות בתנך ( לעומת הישארות הנפש , או גן עדן וגיהינום לאחר המוות שאינם מוזכרים ורבים מאמינים היום). החלומות יכולים להיות נבואיים, אם אנו עצמנו חוזים את העתיד. הם משקפים אותנו. חלומות נבואיים מפתיעים אותנו רק אחרי שהם מתגשמים, ולכן אנו זוכרים אותם יפה ונדמה לנו שהם די נפוצים. גם לי היו פה ושם חלומות שהתגשמו בצורה זו או אחרת, אבל רובם לא (את אלו שהתגשמו נוטים לזכור היטב לזמן רב). זה לא שכנע אותי שהם נבואיים, כי העתיד (שלנו )אינו ידוע מראש בבטחה. אני כן חושבת, שאם ננהג לפי חלום טוב וגם לפי השכל הישר, החלום עשוי להתגשם לטובה. אני חושבת שיש אנשים הפועלים לפי החלומות שלהם ולכן הם מתגשמים יותר מאשר אצל אחרים.
הזמנת חלום - עובד לפעמים - לבקש לפני השינה לחלום על נושא מסויים. קרה שהצלחתי בכך וקרה שלא הצלחתי. הבעיה העיקרית היא לזכור את החלום. אנו זוכרים חלומות שמתעוררים מהם, בעיקר את החלומות של הבוקר שלפני היקיצה.
ובאשר לחלומך, בחלום "חוסר שיניים", המצביע על חוסר אונים, אבל גם תיקון מסויים. לכן בהחלט, הזמן יעשה את שלו ויגיד. זו אולי הגישה הנכונה ביותר לעת עתה. עוד רעיון - השיניים התותבות אותן מתקין רופא השיניים, גרמו לבעיה. אולי הייעוץ שהיית בו פעמיים - אכן הפריע או קלקל. יתכן שצריך יועץ או מגשר או מומחה לעניין אחר ( "רופא שינים") אחר, עם גישה אחרת. ואם החלום הוא כן נבואי, אז אולי הוא קורא לך למצוא את "רופא השיניים" (המייעץ) הנכון, שיסיר את השיניים התותבות ויתקין לך שיניים קבועות.

taltul2255

New member
אז אני מבין בעצם:
תחשוב טוב = תחלום טוב = יהיה טוב
(ואז יוצא שאני מנבא, כי כמו שאומרים "מחשבה יוצרת מציאות).

אלישבע, תודה רבה אלופה!

למעלה