חלום מתוק-מריר ובעיקר מוזר

LSDreams

New member
שלום לכולם,
אני בת 37, רווקה, ללא ילדים (מבחירה. פשוט לא מתחברת).
לא משכילה - 12 שנות לימוד ובגרות מלאה, וזהו. נמצאת כבר מעל שנתיים בהליך משפטי מאוד משמעותי שכנראה יחרוץ את עתידי.
עובדת כמזכירה של עו"ד.
והחלום:
חלמתי שאני מודיעה לקבוצת אנשים (כולם מוכרים לי בחיים האמיתיים) על כך שהזמנתי טיסה לחו"ל. בדרך הביתה לארוז, מקבלת הודעה שהתינוק שלי בסכנת חטיפה ע"י ידיד (בחלום הוא האבא של התינוק הזה) וחברה שלו. אני נוסעת לבניין (לא מוכר לי, אבל שם הם גרים בחלום) ופוגשת את אותה חברה של הידיד. בחורה מאוד יפה ובחיים האמיתיים אני לא מכירה אותה. אמא שלי איתי, רומזת לי להעסיק את הבחורה הזו. אני ממשיכה לפטפט איתה ובזמן הזה אמא שלי נעלמת לאיזו מרפסת ולוקחת את התינוק. היא מביאה אותו אלי, אני מחזיקה אותו חזק אך בזהירות ואומרת לו שהכל בסדר והוא מוגן. בחלום התינוק מאוד קטן, יותר מתינוק אמיתי בן יומו. אני מסתובבת איתו בבניין הזה, כל הזמן הוא על הידיים שלי ואני מרגישה קרבה אדירה אליו וצורך להגן עליו, למרות שבחלום לא זכור לי שילדתי אותו בכלל. הידיד הזה שלי מנסה לשכנע אותי שיהיה לתינוק טוב יותר איתו ועם חברה שלו והיא כל הזמן טוענת שהוא שלה ומנסה לקחת אותו ממני. הידיד הזה הוא אדם שאני מכירה במציאות ויש בינינו מערכת יחסים מורכבת מאוד. הוא לא תוקפני בחלום, רק מנסה לשכנע למסור לו את התינוק. במציאות הוא קשור לעניין המשפטי שעליו סיפרתי. החלום הסתיים בכך שאני מחליפה לתינוק חיתול ואמא שלי עוזרת לי כי מעולם לא טיפלתי בתינוק קודם ואני לא יודעת איך מחליפים. לא יודעת אם זה חשוב אבל לאורך כל החלום אני מסתכלת על האף של התינוק והוא נראה קטן ומוזר, כמו אף של דמות מצויירת וזה ממש מטריד אותי לאורך החלום...
אודה לעזרה בפיענוח, לפחות חלקי...

אלישבע777

Well-known member
הי LSD
הפרוש שלי מן הסתם יהיה חלקי כי חסרים לי עוד פרטים. הקשר לבחור בחלום, הקשר לאימך וקצת על הדיון המשפטי. אבל מאחר שאין לי פרטים, אנסה בכל זאת לפרש ואת תשלימי את החסר בתגובתך לפרוש.

תינוק הוא סמל לפרוייקט חשוב ויקר, משימה חשובה, מפעל חיים, חבר לחיים או אהוב, וגם אולי המשכיות לעתיד, מה שיישאר אחרי מאה ועשרים. התינוק הוא מאוד קטן, את מרגישה קרבה אליו אותו ומגנה עליו, כלומר אחריות. התינוק עדיין זקוק לטיפול ( החלפת חיתולים) ואת בעצם לא יודעת איך לטפל בו וזקוקה לעזרת אימך, המנוסה בעניינים אלה. את צריכה לחשוב מה בחייך הוא תינוק בחיתוליו ומי המומחה שיכול לעזור לך לטפל בו. התינוק או הפרוייקט, קטן , בחיתוליו ודורש טיפול, ( החלפת חיתול) אינך סולדת מהטיפול הזה שיכול להיות לא הכי נעים בעולם. זה לא מפריע לך. מה שמפריע לך זה אפו של התינוק שהוא אף יוצא דופן. הפרוייקט שלך נראה בעינייך קצת מוזר וקצת לא ממשי. (אף מצוייר) אף על פי כן, הוא הפרוייקט שלך והוא... נחטף ממך מתחת לאפך ! החוטפים הם ידידך (שהוא אביו של התינוק) שהקשר שלך איתו מסובך והוא מעורב בהליך המשפטי שלך וחברתו היפהפיה שלא קיימת במציאות, אבל מסמלת מישהו קיים בוודאי. האם לך ולידידך סכסוך על פרוייקט משותף, המצאה, רעיון, קידום בעבודה, קשר רומנטי שנגמר לא טוב? הוא מנסה לחטוף ממך משהו מאוד חשוב לך, ואת רוצה להגן על התינוק הזה מפניו. בחלום הוא וחברתו מבצעים את זממם, ומי שמחלץ אותך היא אימך, שהיא גם בעלת רעיונות מצויינים וגם תושיה מעולה, או פיה טובה שעושה איזה קסם ומוציאה שפן מהכובע ( מחלצת תינוק מאיזו מרפסת (שם הוסתר או הזוג שמר עליו איך שהוא, נסי למצוא סמליות בעניין הזה). מאחר שהתינוק בידך, והחטיפה נכשלה, הם מנסים לשכנע אותך לוותר עליו מרצונך. אם קודם הלכו בדרך הרעה, עכשו הם הולכים בדרך טובה יותר, אולי תוותרי על התינוק והוא יגדל אצלם לטובתו כמובן, אצל אביו אבל לא אצל אימו ותהיה לו אם חורגת, שאת אפילו לא מכירה.

מה שחסר לי בחלום זה רגשות. אין בחלום פחד ואין בהלה גם לא דאגה, את די מעשית ודי קרת רוח (אולי קצת אדישה?). החלום נפתח ב- בום טראח, במקום לנסוע לארוז לפני טיסת נופש, את צריכה לחפש את תינוקך החטוף ואת... לא נלחצת!! בעצת אימך את מפטפטת עם החוטפת ומעסיקה אותה, באומץ, ללא סימני דאגה ופחד. את קשורה לתינוק אבל אינך מביעה את אהבתך אליו ואינך כועסת על ההצעה האיומה שאביו של התינוק ובחורה זרה לך, יאמצו אותו! אולי ההצעה הזו, אינה כל כך איומה? אולי יש כאן מקום לפשרה? אלו הלבטים שלך כמובן. יתכן שהחלום אומר לך, שיש אפשרות פשרה. בחלום אינך נרעשת מן ההצעה של החוטפים אבל גם לא מגיבה על הרעיון הזה כלל. מדוע? אולי תוכלי לתת לזה הסבר.

החלום שהתחיל במעשה נורא ללא תגובה מרעישה מצידך מסתיים בלי להסביר, איך זה שהתינוק נשאר בידך ועכשו צריך לטפל בו. אבל מה שפריע לך , זה הפגם שפניו, האף המוזר הזה שלו. כנראה שהחלום אומר לך, יש אפשרות לתת את הפרויקט (או המשימה) למישהו אחר, כי הוא קצת מוזר, קצת פגום וגם דורש טיפול שאת תצטרכי ללמוד. אולי מישהו אחר
( הורים מאמצים, לאו דווקא חורגים!) יקלו עלייך את החיים?

מה את אומרת? אם את מחברת למה שנאמר או לא, אשמח אם תכתבי. אם יעלו לך רעיונות מה הם אימך , החברה והידיד בחלום, אולי תוכלי להגיע לפרוש בעצמך. הם אינם בהכרח מייצגים את עצמם, הם יכולים להיות סמל לאנשים אחרים בכלל.

מה שעוד מעניין הוא השם שנתת לחלום. האם הוא חלום מתוק וגם מריר?

LSDreams

New member
וואו, הפירוש פשוט נפלא ומושקע! קודם כל - תודה מקרב לב. מתחברת מאוד, הפרשנות מתיישבת מצויין עם המציאות ונתת לי נקודות מבט שלא העלתי על דעתי בכלל אבל עכשיו עם מודעות אחרת הכל נראה הגיוני יותר. קראתי לחלום מתוק- מריר כי התינוק באמת הוציא ממני בחלום רגשות חמים ואוהבים שלרוב לא קיימים בי ביומיום (אדם קר ומחושב בד"כ), וגם רגש אמהי שמעולם לא התקיים בי. וזה גם החלק המריר, מהרגע שהתעוררתי מנקרים בי ספקות לגבי ההחלטה שלא ללדת, היה חיבור טוב כל כך עם התינוק מרגע שהונח בידיים שלי שזה ממש ליווה אותי כל היום, גם עכשיו שעות אחרי החלום. מעולם לא הרגשתי ככה. גם אם אתייחס לתינוק כפרוייקט או תוכנית גדולים ומשמעותיים, יש דבר כזה במציאות שלי ואותו ידיד אכן היה חלק מזה פעם עד שדרכינו התפצלו והוא לקח את זה לכיוון אחר. אמשיך לחשוב על כל הדברים לפי הפרשנות שלך כי נתת לי תובנות אדירות שניתנות ליישום בציאות. שוב תודה ענקית, אני חושבת שרעננת לי דברים שלא הסתכלתי עליהם בצורה נכונה ויש כאן הזדמנות לשנות מהלכים שהייתי תקועה ומקובעת איתם מאוד.

אלישבע777

Well-known member
וואו, הפירוש פשוט נפלא ומושקע! קודם כל - תודה מקרב לב. מתחברת מאוד, הפרשנות מתיישבת מצויין עם המציאות ונתת לי נקודות מבט שלא העלתי על דעתי בכלל אבל עכשיו עם מודעות אחרת הכל נראה הגיוני יותר. קראתי לחלום מתוק- מריר כי התינוק באמת הוציא ממני בחלום רגשות חמים ואוהבים שלרוב לא קיימים בי ביומיום (אדם קר ומחושב בד"כ), וגם רגש אמהי שמעולם לא התקיים בי. וזה גם החלק המריר, מהרגע שהתעוררתי מנקרים בי ספקות לגבי ההחלטה שלא ללדת, היה חיבור טוב כל כך עם התינוק מרגע שהונח בידיים שלי שזה ממש ליווה אותי כל היום, גם עכשיו שעות אחרי החלום. מעולם לא הרגשתי ככה. גם אם אתייחס לתינוק כפרוייקט או תוכנית גדולים ומשמעותיים, יש דבר כזה במציאות שלי ואותו ידיד אכן היה חלק מזה פעם עד שדרכינו התפצלו והוא לקח את זה לכיוון אחר. אמשיך לחשוב על כל הדברים לפי הפרשנות שלך כי נתת לי תובנות אדירות שניתנות ליישום בציאות. שוב תודה ענקית, אני חושבת שרעננת לי דברים שלא הסתכלתי עליהם בצורה נכונה ויש כאן הזדמנות לשנות מהלכים שהייתי תקועה ומקובעת איתם מאוד.
תודה על תגובתך! החלום הוא יצירת התת מודע של האדם, הוא מסופר בתמונות, החולם מספר במילים ואני מפרשת את הסמלים או יותר נכון מתרגמת את המחשבות שבתת מודע לשפת אנוש. יכול להיות שהחלומות שאנו זוכרים, נותנים לנו מסר, בתנאי שאנו חושבים עליהם ויודעים לתרגם אותם משפת חלום לשפת יום יום.

למעלה