חלום על המשפחה

אור_30

Active member
חלום:
חלמתי שעברנו דירה
(היינו: אני, בת הזוג, אמא, אחותי, גיסי)
גיסי רצה לישון איתי ועם בת הזוג (היה בינינו) הייתי בעיקר מופתעת
לקחתי חופש מהעבודה
אמא אספה אותי לשכונת הילדות, לסבתא ז"ל (מצד אבא)
כאבו לי הרגליים, לא הזיז לה
ביקשתי שתוריד אותי איפה שהבית
היא התרחקה בכוונה!!! לגרום לי לסבול!!
אמרתי לה "אין לך חמלה"
יצאתי מהרכב
היא צעקה מתוך הרכב (אין לי מושג אפילו מה) ופשוט יצאתי מהרכב! צעקתי לעצמי/לה "מטומטת מפגרת" וכאלה, כדי לחסום לאטום אוזניי מהטמטום שלה.

רקע:
*גיסי – הערצתי אותו עד לפני כמה שנים. מפנק, קונה, עוזר, טוב לב.. אבל פרימטיבי
מתחילה להתעורר גם לגביו. יחסית לאחותי הוא עדין מאוד. כל הכבוד לו שנפתח לאט ומקבל את בת הזוג שלי (כשהיינו בחגים אצלם). אמא שלו אמרה "ברור שהיא תבוא!!" הוא מושפע מאוד מהוריו ומחפש אישור. ילד קטן שמתבגר לאיטו.

*סבתא מצד אבא – מייצגת לי חמלה. הייתה שומרת עליי, הייתי מאוד שובבה, הייתה מוותרת לי. לא ידעה טוב עברית. נפטרה כשהייתי בת 12. היא גרה אז בשכונת הילדות, שגרתי עד גיל 5.5.
הייתי מציקה לה, והיא הייתה כ"כ חומלת. סליחה סבתוש (היה חלום מדהים עליה לפני כמה זמן, מאוד מרגש, שהיא הבינה הרבה יותר משחשבתי, זלזלתי בה...)
פירשתי את החמלה שלה שהיא לא מבינה, שאפשר לעשות מה שרוצים. פשוט כאב לה עליי.
תודה לה.

* אמא – אין הרבה להוסיף. מפתיע אותי כל מה שאני מגלה עליה, כואב מאוד להתעורר בעוד ועוד רבדים. הבנתי שהיא תזיק לעצמה ולאחרים עד שתמות. היא מאוד מאוד "חולה" רגשית, רוחנית.
סבתא (אמא שלה) בחלום ההוא ("הלא מיסטי" – בעיניי הכי רוחני בעולם ונתן לי מלא כוח) אישרה לי וחתמה לי שהיא משוגעת. עובדת על זה שפחות להיות מושפעת מזה, יותר להשפיע. לבוא גדולה, סמכות, לא הילדה הנזקקת והמופחדת.
בריחוק ממנה כרגע, לא יכולה להכיל את הטריגר שהיה בחג.. בהלם כמה חוסר שפיות
מגנה על הילדה והנערה הפנימיות שלי כרגע.
מאחלת שתהיה לה זוגיות, שיהיה לה טוב ושתעזוב אותי בשקט, שמישהו אחר יישא את הדבר הזה. משחררת לאלוהים, לפחות מנסה, כואב מאוד.

*כאבי רגליים- בילדות מלא. היום כשאני מתקדמת רגשית גם כואבות לי הרגליים ישר! אבא היה מרים וחומל, אמא הייתה מתעצבנת "מה אתה מרים אותה? שתלך תלבד" היא אפעם לא הרימה אותי, אולי רק כתינוקת. אי לי זיכרון אחד שמרימה אותי.
הייתה מקנאה שהוא מרים אותי, אני בהלם.

*אני מאוד שמחה שבחלום אני מקללת אותה. היא הייתה משפילה אותי, מקללת, מרביצה, אוסרת עליי לבכות, מתעללת והמון דברים קשים, נהנית מהסבל שלי!!!!!!! מ"הניצחון" שלה על ילדה בת 4!! איזה משוגעת היא, לגמרי וזה עצוב
היא הייתה מקללת אותי בכוונה!!! ונהנית מזה שלי "אסור" זה כ"כ כואב ומדמם להבין את זה.
האמת? מגיע לה, תודה לתת המודע על הפנמה הדרגתית.

אלישבע777

Well-known member
שלום אור,

חלומך מתחלק לשני חלומות נפרדים.

חלום א – על גיסך

גיסך הוא הדמות החיובית במשפחה הקיימת. הוא היחיד שלא רק שלא פגע בך, אלא קיבל אותך כפי שאת עם חברתך. בוודאי פחות פרימיטיבי מהרבה אנשים אחרים. החלק הזה שהוא רוצה לישון בינך לבין אחותך הוא כמובן דימוי, סמליות. גיסך מתווך או מחבר או מגשר בין אחותך לבינך. הוא נמצא ביניכן – גם מפריד וגם מאחד!! גם הוא מפשר וגם מציב גבולות ( למשל מקבל את זוגתך ומציב גבול להתנגדות לה!)

את מופתעת בחלום וזה מסמל שבעצם את מופתעת איך אדם ( פרימיטיבי בעיניך) – עושה בשקט ובלי עניינים ובלי להרגיש כמעט – את התפקיד ( שהוא נטל על עצמו!) שלו – להיות טוב לכולם! ה"פרימיטיבי הזה " הוא מבין עניין, הרבה יותר מאשתו ובוודאי מאימא שלכם וזה מה שמפתיע וזה מסביר מדוע הופתעת בחלום.

חלום ב - על אימא

בחלום את עדיין ילדה עם כאבי רגליים. אימך כרגיל לא רק חסרת חמלה, אלא רעה ממש, כפי שאת זוכרת אותה. היא מורידה אותך רחוק מבית סבתא כדי שתאלצי ללכת לסבול מכאבי רגלים. בחלום אימא היא אותה אימא, אבל את כבר שונה!! את מגנה אותה בקול רם אבל גם מגינה על עצמך מפני הטמטום שלה ואני מרחיבה – מגינה על עצמך מהרוע שלה! בחלום את עדין קטנה וזקוקה לאימא, אבל את מתחילה להשתחרר ממנה. את כבר מבינה שהיא לא לגמרי שפויה. החלום הזה, בא להציף את העבר אבל גם.... לתקן אותו! את נכנסת לעבר אבל גם יוצרת עתיד... את היום מבינה שהזרעים לעצמאותך – נזרעו כבר בילדות, כבר בימים שהיו לך לא רק כאבי רגלים, אלא גם כאבי לב קשים מאוד. כאבי הרגלים הללו, לא מנעו ממך להתקדם בחיים, והסבל שעברת הראה לך שאת יכולה לשרוד - אם תאזרי אומץ לצעוק וגם תתגברי על כאבי הרגלים ותלכי למקום טוב יותר ( בחלום – בית סבתא) וזה מה שקרה בעצם – גדלת וויתרת על שרות ההסעות המשפיל של אימך, נעשית עצמאית! את – תיקנת את העבר שלך בעצמך. אומנם ההווה עם אימא, אינו מלבב, אבל כיום זה פחות פוגעני ואולי זה שהיא פוחדת ממך...זה סוג של נקמה.

אשמח לחוות דעת מה התאים ומה לא.

אור_30

Active member
תודה רבה.

מדייקת:
לגבי גיסי - כתבתי וחלמתי שהוא היה ביני לבין בת הזוג!! לא ביני לבת אחותי.. הפירוש בכלל מדבר על אחותי..
מעניין אם זה מעיד אם בכלל שעוד יילמד מאיתנו על גישה לחיים, על זוגיות בריאה, לדעתי אנחנו ממש דוגמה אישית. לדעתי אנחנו אור עצום שם. שזה כ"כ מסנוור אותם ומעדיפים להמשיך לישון. תודה שאני מתחילה לראות אותי באור חיובי אחרי ששוכנעתי מאמא בילדות שאני היצור הכי נוראי שנברא. תודה על המון החלמה
הוא מאוד פרמטיבי!!! שלא נדבר על דעותיו הפוליטיות.
מחפש מאבא שלו אישור, אבא שלו ראש הכת! בלתי נסבל! מרצה דברי תורה שלא מעניינים אפחד, ולא עושה שום עבודה רוחנית! דיקטטור! איכס, באלי להקיא.
כוחני, שתלטן, טיפוס דוחה
בת הזוג הוזמנה בזכות אמא של גיסי (אני מתה עליה!!!!) האמא אמרה "מזתומרת? ברור שהיא מוזמנת" לאחותי
אחותי רצה לגיסי לבקש אישור שזה בסדר (מי יישמע איזה חטא, שיקסע)
גיסי סה"כ ציית לאמא שלו/לאחותי "הילד הטוב ירושלים"
הזוי לי כל השבטיות ההזויה הזו שלהם
זה מגוחך בעיניי
אין אדם בפני עצמו, אינדיבידואל, זה כאילו פשע!!! להיות בפני עצמך

מה שכן נכון והזוי הוא באמת לא פגע בי מדי (מלבד דברים של אבא שלו ההזוי, אמא שלו תמכה בי)
בהתחלה.. כשהערצתי אותו זה היה נכון
גיסך מתווך או מחבר או מגשר בין אחותך לבינך. הוא נמצא ביניכן – גם מפריד וגם מאחד!! גם הוא מפשר וגם מציב גבולות
היום הוא לא פחות גרוע מבחינתי, הקשר ה"חדש" עוד בהתהוות. יכול להיות שהוא כן מעט מתווך עדיין. אבל זה ממש השתנה.
התעוררתי לגביו חשבתי שהוא אור, והוא לא חסר לו חושך. (הוא כן מצחיק ומקסים אבל פרימטיבי מאוד מאוד מאוד)

אני סיימתי להיות הקטנה השקופה, מתפוצצת כבר.
גיליתי כמה אני הרבה יותר חכמה מהם (סליחה, אבל אני באמת חושבת ככה)
יש עוד המון מבוכה איתם
דווקא אני מרגישה מבוכה שלהם ממני!
הם לא יודעים איך לאכול אותי
ואני ככ שמחה על זה.
כל החיים ניסיתי למצוא חן
מה קיבלתי? זלזול
זה מאוד מעליב, והכעס עולה (תודה לנערה הפנימית שהתעוררה לחיים ולמודעות הפנימית)

את מופתעת בחלום וזה מסמל שבעצם את מופתעת איך אדם ( פרימיטיבי בעיניך) – עושה בשקט ובלי עניינים ובלי להרגיש כמעט – את התפקיד ( שהוא נטל על עצמו!) שלו – להיות טוב לכולם! ה"פרימיטיבי הזה " הוא מבין עניין, הרבה יותר מאשתו ובוודאי מאימא שלכם וזה מה שמפתיע וזה מסביר מדוע הופתעת בחלום.
יש בזה משהו, תודה

החלק השני מדויק ברמות, מאוד כואב. קלעת בול!!!! תודה ענקית על זה.
חלום ב - על אימא
בחלום את עדיין ילדה עם כאבי רגליים. אימך כרגיל לא רק חסרת חמלה, אלא רעה ממש, כפי שאת זוכרת אותה. היא מורידה אותך רחוק מבית סבתא כדי שתאלצי ללכת לסבול מכאבי רגלים. בחלום אימא היא אותה אימא, אבל את כבר שונה!! את מגנה אותה בקול רם אבל גם מגינה על עצמך מפני הטמטום שלה ואני מרחיבה – מגינה על עצמך מהרוע שלה! בחלום את עדין קטנה וזקוקה לאימא, אבל את מתחילה להשתחרר ממנה. את כבר מבינה שהיא לא לגמרי שפויה. החלום הזה, בא להציף את העבר אבל גם.... לתקן אותו! את נכנסת לעבר אבל גם יוצרת עתיד... את היום מבינה שהזרעים לעצמאותך – נזרעו כבר בילדות, כבר בימים שהיו לך לא רק כאבי רגלים, אלא גם כאבי לב קשים מאוד. כאבי הרגלים הללו, לא מנעו ממך להתקדם בחיים, והסבל שעברת הראה לך שאת יכולה לשרוד - אם תאזרי אומץ לצעוק וגם תתגברי על כאבי הרגלים ותלכי למקום טוב יותר ( בחלום – בית סבתא) וזה מה שקרה בעצם – גדלת וויתרת על שרות ההסעות המשפיל של אימך, נעשית עצמאית! את – תיקנת את העבר שלך בעצמך. אומנם ההווה עם אימא, אינו מלבב, אבל כיום זה פחות פוגעני ואולי זה שהיא פוחדת ממך...זה סוג של נקמה.

אלישבע777

Well-known member
תודה רבה.

מדייקת:
לגבי גיסי - כתבתי וחלמתי שהוא היה ביני לבין בת הזוג!! לא ביני לבת אחותי.. הפירוש בכלל מדבר על אחותי..
מעניין אם זה מעיד אם בכלל שעוד יילמד מאיתנו על גישה לחיים, על זוגיות בריאה, לדעתי אנחנו ממש דוגמה אישית. לדעתי אנחנו אור עצום שם. שזה כ"כ מסנוור אותם ומעדיפים להמשיך לישון. תודה שאני מתחילה לראות אותי באור חיובי אחרי ששוכנעתי מאמא בילדות שאני היצור הכי נוראי שנברא. תודה על המון החלמה
הוא מאוד פרמטיבי!!! שלא נדבר על דעותיו הפוליטיות.
מחפש מאבא שלו אישור, אבא שלו ראש הכת! בלתי נסבל! מרצה דברי תורה שלא מעניינים אפחד, ולא עושה שום עבודה רוחנית! דיקטטור! איכס, באלי להקיא.
כוחני, שתלטן, טיפוס דוחה
בת הזוג הוזמנה בזכות אמא של גיסי (אני מתה עליה!!!!) האמא אמרה "מזתומרת? ברור שהיא מוזמנת" לאחותי
אחותי רצה לגיסי לבקש אישור שזה בסדר (מי יישמע איזה חטא, שיקסע)
גיסי סה"כ ציית לאמא שלו/לאחותי "הילד הטוב ירושלים"
הזוי לי כל השבטיות ההזויה הזו שלהם
זה מגוחך בעיניי
אין אדם בפני עצמו, אינדיבידואל, זה כאילו פשע!!! להיות בפני עצמך

מה שכן נכון והזוי הוא באמת לא פגע בי מדי (מלבד דברים של אבא שלו ההזוי, אמא שלו תמכה בי)
בהתחלה.. כשהערצתי אותו זה היה נכון
גיסך מתווך או מחבר או מגשר בין אחותך לבינך. הוא נמצא ביניכן – גם מפריד וגם מאחד!! גם הוא מפשר וגם מציב גבולות
היום הוא לא פחות גרוע מבחינתי, הקשר ה"חדש" עוד בהתהוות. יכול להיות שהוא כן מעט מתווך עדיין. אבל זה ממש השתנה.
התעוררתי לגביו חשבתי שהוא אור, והוא לא חסר לו חושך. (הוא כן מצחיק ומקסים אבל פרימטיבי מאוד מאוד מאוד)

אני סיימתי להיות הקטנה השקופה, מתפוצצת כבר.
גיליתי כמה אני הרבה יותר חכמה מהם (סליחה, אבל אני באמת חושבת ככה)
יש עוד המון מבוכה איתם
דווקא אני מרגישה מבוכה שלהם ממני!
הם לא יודעים איך לאכול אותי
ואני ככ שמחה על זה.
כל החיים ניסיתי למצוא חן
מה קיבלתי? זלזול
זה מאוד מעליב, והכעס עולה (תודה לנערה הפנימית שהתעוררה לחיים ולמודעות הפנימית)

יש בזה משהו, תודה

החלק השני מדויק ברמות, מאוד כואב. קלעת בול!!!! תודה ענקית על זה.
חלום ב - על אימא
ניסיון לפרש את החלק הראשון לאור ההערות

בחלק א אתם כולכם אחרי מעבר דירה. אתם שתי משפחות ואימא ( אחותך ובעלה - משפחה ואת וזוגתך – משפחה) כולכם יחד עברם לדירה אחרת ועכשו אתם משפחה אחת. ובעצם הכל בסדר! שקט ושלווה. משנה מקום משנה מזל. יש כאן תיקון העבר. תמיד רצית משפחה מלוכדת נורמלית ומעבר לבית חדש מאפשר איחוד למען שלווה ורעות. הבית שהיה בית ילדותך – הוא מקום שבו סבלת קשות. בבית החדש - אימך לא תתעמר בך. יש לך סוג של הגנה - גם הרבה אנשים מסביב וגם זוגתך וגיסך - עשויים להיות סוג של בלמים עבורה. יש כאן גם תיקון ההווה. עצם העובדה שאתם יכולים לעבור למקום יחד, הוא מראה על יחסים תקינים. גיסך וזוגתך מתקבלים למשפחה הגרעינית שלך, ואין בעיות! אבל מייד הדברים מקבלים תפנית.

גיסך רוצה לישון בינך ובין חברתך! ולך זה מוזר.

אפשר לפרש שהוא רוצה להפריד בינכן, (אבל במציאות הוא דווקא מקבל את זוגתך!). אולי הקטע מראה שאינך בוטחת בו. שהוא עשוי להפוך את עורו. פעם הערצת אותו והיום – כבר לא. היחס שלך אליו השתנה, עם הזמן. את גילית שהוא חשוך ופרימיטיבי ואנשים מסוגו, עלולים לעשות דברים טיפשיים ( מוזרים). למרות זאת אינך כועסת, לא נוזפת לא מסלקת. למה? כי הוא אינו עושה מעשה מכעיס ובוטה, אולי אפילו כוונתו טובה אבל המעשה אינו מקובל. כנראה שכך הוא גם בחיים. עושה מעשים מוזרים או אולי מתבטא באופן מוזר, לא מרוע לב, אלא מתוך חוסר הבנה.

החלק הזה של החלום מראה – שאיחוד המשפחה דורש גם תחזוקה או אולי הכנה מוקדמת. לא די לכנס את המשפחה כולה תחת קורת גג אחד ולאמין שהכל יסתדר. אי אפשר לתקן את העבר או את העתיד בהינף יד. צריך לפעול למען איחוד, כי אם לא יהיה איחוד - תהיה הפרדה! בחלום הגיס שלך מצד אחד רוצה בקרבת שתיכן ( איחוד משולש) אבל... יוצר הפרדה כפולה: מפריד ביניכן ומפריד בינו לבין אשתו (שהיא כלל לא בסצנה). יתכן שיש כאן רמז להתכנסות משפחתית בחגים איחוד שגורם להפרדה (מתחים, עלבונות).

אשמח לשמוע את תגובתך מה התאים ומה לא בפרוש הזה.

אור_30

Active member
הדברים שציינת ממש מעניינים!!!! תודה רבהההההה
מעבר דירה - ממש מתחברת למה שכתבת.
לגבי גיסי - חחח בחלום הוא היה קצת כמו ילד, רצה להיות בינינו, להיות איתנו - זה הצחיק וגם הפתיע אותי. אולי זה מעיד על התבגרות שלי, אני קולטת שהם כולם ילדים!!!! מ"הקטנה של הבית" אני פתאום גדולה.

מאוד מדויק!!! לא בוטחת לא כי הוא לא ראוי, הוא מקסים. הוא פשוט במצב תודעה מאוד מאוד אחר משלי.. צייתן כזה, סוג של.. הכוונה שלו בהחלט טובה, פשוט מאוד פרימטיבי.
אולי הקטע מראה שאינך בוטחת בו. שהוא עשוי להפוך את עורו. פעם הערצת אותו והיום – כבר לא. היחס שלך אליו השתנה, עם הזמן. את גילית שהוא חשוך ופרימיטיבי ואנשים מסוגו, עלולים לעשות דברים טיפשיים ( מוזרים). למרות זאת אינך כועסת, לא נוזפת לא מסלקת. למה? כי הוא אינו עושה מעשה מכעיס ובוטה, אולי אפילו כוונתו טובה אבל המעשה אינו מקובל. כנראה שכך הוא גם בחיים. עושה מעשים מוזרים או אולי מתבטא באופן מוזר, לא מרוע לב, אלא מתוך חוסר הבנה.

לגבי הדירה מעניין - הם יגורו בהמשך בבית אחד ליד השני. אמא, אחותי וגיסי. תוך שנה, אמן שיהיה להם טוב ובמרחק בריא ממני.

מאוד מדויק

החלק הזה של החלום מראה – שאיחוד המשפחה דורש גם תחזוקה או אולי הכנה מוקדמת. לא די לכנס את המשפחה כולה תחת קורת גג אחד ולאמין שהכל יסתדר. אי אפשר לתקן את העבר או את העתיד בהינף יד. צריך לפעול למען איחוד, כי אם לא יהיה איחוד - תהיה הפרדה! בחלום הגיס שלך מצד אחד רוצה בקרבת שתיכן ( איחוד משולש) אבל... יוצר הפרדה כפולה: מפריד ביניכן ומפריד בינו לבין אשתו (שהיא כלל לא בסצנה). יתכן שיש כאן רמז להתכנסות משפחתית בחגים איחוד שגורם להפרדה (מתחים, עלבונות).

אלישבע777

Well-known member
הדברים שציינת ממש מעניינים!!!! תודה רבהההההה
מעבר דירה - ממש מתחברת למה שכתבת.
לגבי גיסי - חחח בחלום הוא היה קצת כמו ילד, רצה להיות בינינו, להיות איתנו - זה הצחיק וגם הפתיע אותי. אולי זה מעיד על התבגרות שלי, אני קולטת שהם כולם ילדים!!!! מ"הקטנה של הבית" אני פתאום גדולה.

מאוד מדויק!!! לא בוטחת לא כי הוא לא ראוי, הוא מקסים. הוא פשוט במצב תודעה מאוד מאוד אחר משלי.. צייתן כזה, סוג של.. הכוונה שלו בהחלט טובה, פשוט מאוד פרימטיבי.
אולי הקטע מראה שאינך בוטחת בו. שהוא עשוי להפוך את עורו. פעם הערצת אותו והיום – כבר לא. היחס שלך אליו השתנה, עם הזמן. את גילית שהוא חשוך ופרימיטיבי ואנשים מסוגו, עלולים לעשות דברים טיפשיים ( מוזרים). למרות זאת אינך כועסת, לא נוזפת לא מסלקת. למה? כי הוא אינו עושה מעשה מכעיס ובוטה, אולי אפילו כוונתו טובה אבל המעשה אינו מקובל. כנראה שכך הוא גם בחיים. עושה מעשים מוזרים או אולי מתבטא באופן מוזר, לא מרוע לב, אלא מתוך חוסר הבנה.

לגבי הדירה מעניין - הם יגורו בהמשך בבית אחד ליד השני. אמא, אחותי וגיסי. תוך שנה, אמן שיהיה להם טוב ובמרחק בריא ממני.

מאוד מדויק

יופי, תמיד תכתבי לי מה התאים ומה לא, זה יעזור לי גם הלאה.

למעלה