חלום על הסוף

curdit

New member
שלום, אשמח לסיוע בפיענוח חלום מאוד סוער שחלמתי.
רק: בת 34 נשואה+ 2. לא מסופקת מחיי הנישואים ומצד שני נמצאת במקום מאוד נוח.

החלום: אני נמצאת בתוך מעגל של אנשים מוכרים וזרים. ישנו דיבור על זה שתכף סוף העולם מגיע וכולנו נטבע . הטיימר החל לפעול וכולנו סופקים את הדקות והשניות, ברגע שהזנן הסתיים לפתע הראשים של כולנו הסתובבו 360 מעלות סביב עצמם כשהם מחוברים לגוף, היתה תחושה מאוד חזקה של איפוס וריסטארט. לאחר מכן, פתאום התחלנו להודות ולהוכיר את הטוב אחד כלפי השני,היתה תחושת אושר גדולה, התחבקנו ונדהמנו מזה שאנחנו נשארנו בחיים על אף הכל.
זה החלום.

אשמח מאוד לסיוע בפרשנות.
תודה.

אלישבע777

Well-known member
שלום, אשמח לסיוע בפיענוח חלום מאוד סוער שחלמתי.
רק: בת 34 נשואה+ 2. לא מסופקת מחיי הנישואים ומצד שני נמצאת במקום מאוד נוח.

החלום: אני נמצאת בתוך מעגל של אנשים מוכרים וזרים. ישנו דיבור על זה שתכף סוף העולם מגיע וכולנו נטבע . הטיימר החל לפעול וכולנו סופקים את הדקות והשניות, ברגע שהזנן הסתיים לפתע הראשים של כולנו הסתובבו 360 מעלות סביב עצמם כשהם מחוברים לגוף, היתה תחושה מאוד חזקה של איפוס וריסטארט. לאחר מכן, פתאום התחלנו להודות ולהוכיר את הטוב אחד כלפי השני,היתה תחושת אושר גדולה, התחבקנו ונדהמנו מזה שאנחנו נשארנו בחיים על אף הכל.
זה החלום.

אשמח מאוד לסיוע בפרשנות.
תודה.
שלום קורדית/כורדית וברוך בואך לפורום!

חסר לי קצת יותר רקע, לעניינים הקודמים לחלום ועוררו אותו. את צריכה לשלוח רקע יותר מפורט על עצמך. החלום אכן מאוד סוער ובלתי שגרתי בתחושותיו, אבל אינו מתאים לרקע שאת נמצאת במקום נוח. אנא כתבי בנוסף לחוות דעת על הפרוש – יותר רגע כפי שכתוב בהוראות הכניסה לפורום החלומות. הרקע הנוסף – יעזור לי גם בחלומות הבאים. מאחר שאת חדשה בפורום, אין לי שום רקע קודם או חלומות קודמים – להסתמך עליהם בפרשנות שלי. כל פרוש לחלום – הוא פרוש התפור לחולם האלמוני, כפי שאני מכירה אותו מחלומותיו הקודמים ומכל הרקע הקודם שהוא מסר ( אני קוראת אותם לפני שאני מפרשת, כדי להיכנס לדמות).

אנא כתבי בנוסף להוראות – מה שתבחרי מהרשימה הבאה שיכלו לעורר חלום כה סוער: מה מעסיק אותך בימים אלו? וגם שאיפות, מטרות, אירועים מסעירים או חשובים שקדמו לחלום, הצלחות, אכזבות, דילמות, וכל מה שרלבנטי לדעתך לחלום ואפשר לפרסם בפורום.

יש לי רעיון לפרוש ועקרונית יכולתי לכתוב פרוש כהבנתי על פי הסמלים בחלום, אבל אני מעדיפה שהפרוש יהיה מדוייק יותר עבורך ולא משהו שמתאים לכולם.

curdit

New member
היי, אז ככה.
כנראה שפספסתי את ההוראות בהתחלה..
אפשר לפנות אליי כמיטל, לא זכור לי מהיכן הכינוי שמצוין בשם משתמש שלי.
בעבר הייתי מעורה יותר בפורום ומשתפת.
3. מצב משפחתי- נשואה 5 שנים+2
4. מצב תעסוקתי- עובדת במשרד החינול כמורה בחנ"מ מזה 8 שנים.
5. מה עבר עליכם בתקופה האחרונה.מחשבות, תהיות, מעשים יוצאי דופן מהימים האחרונים.
אציין שילדתי את בני השני לפני 8 חודשים. הייתי בחופשת לידה חצי שנה ושבתי למקום עבודתי לפני כחודשיים וחצי. החלטה שאני מאוד שלמה איתה. במהלך החופשת לידה הייתי כל כולי עבור הילד והמשפחה. בחודשיים וחצי האחרונים, מאז שבתי לעבודה, אני מרגישה מאוד סוערת מבפנים. לא משהו שבהכרח מקרינה כלפי חוץ. הציעו לי קידום בעבודה, ןדחיתי על הסף משום שאני מעוניינת להמשיך לתואר שני.שקלתי לעבור למקום עבודה אחר שקרוב יותר לבית, עדיין בתחום החינוך, אך לבסוף החלטתי להישאר שנה נוספת. עם חששות שאני לקראת שחיקה מסויימת במקום עבודתי. בפן הזוגי, מזה לא מעט זמן שאיני מצליחה לקיים זוגיות של ממש, אלא יותר חיה בשותפות עם בעלי. אוהבת אותו מאוד,הוא מדהים ומאזן אות, אך מאז הלידה השנייה, משהו אחר התעורר בי. רצון לחופש, להרפקתנות, לריגושים. זה מתעתע בי כל יום מחדש. אציין שלפני הנישואים, לא הייתי בזוגיות. יחד עם זאת,לעולם לא אגיב בחוסר נאמנות. נמצאת במחשבות ובלבול רב. מעין רצון פנימי לשינויים, אבליחד עם זאת לא מוכנה לסכן את היציבות שלי.
6. מה יחסכם אל הדמויות אשר הופיעו בחלומכם.
הדמויות לאו דווקא היו קשורות למישור הזןגי, אלא יותר ממעגל משפחתי רחוק יותר- דודה, גיסה, אחות וכל השאר אנשים שאיני זוכרת.

אלישבע777

Well-known member
הי מיטל,

תודה על הרקע המצויין שנתת לי על המקום! הוא עזר לי מאוד. תמיד תכתבי את הרקע לכל חלום, מה שכתבת כבר – אין צורך לחזור שנית, רק מה שחדש וקשור לחלום ולאירועים שלפני החלום.

הקדמה:

החלום משקף בהקצנה את מה שעובר עלייך בתוכך. עם כל רצונך ביציבות ובשמירה על המקום הנוח שלך בבית ונאמנות בזוגיות - בשנה האחרונה עברת מעגל של תהפוכות 360 מעלות! גם לידה של ילד שני ( וטיפול בשניים), גם חזרת לעבודה, את שלמה עם החזרה לעבודה ולא ממש – את רוצה להמשיך ללמוד, לעבוד במקום יותר קרוב, אבל נשארת במקום הרחוק, יש לך חשש משחיקה במקום עבודתך. את רוצה לצאת ללמוד, את רוצה חופש וריגושים.

כרווקה לא היתה לך זוגיות וכשמצאת את האחד – הקשר היה מושלם עד הלידה השניה. כיום את חשה שאת שותפה לדירה עם בעלך האהוב , למרות שהוא העוגן היציב בחייך. כל מה שעברת – אכן טלטלות גדולות בעיקר פנימיות. אני מניחה שאינך משתפת איש, כי הרצונות שלך – אינם מגובשים עדיין, הם מתבשלים.

לגבי מה רציתי לפרש לפני שקיבלתי את הרקע המלא שלך -ראי בסוף יש פרוש נוסף.

פרוש מעמיק יותר של החלום לפי הרקע החדש:

החלום נפתח במעגל של אנשים מוכרים וזרים ובמחשבות על סוף העולם וטביעה. זו אינה התחושה שלך במציאות, כי את במקום נוח. אבל אם אני קושרת את הטלטלות שלך לטלטלות העוברות על המדינה שלנו בימים אלה, כבר חצי שנה וטלטלות מאוד קשות, גם במדינות רבות בעולם – החלום שלך – משקף את המצב הכללי כפי שהרבה אנשים בארץ ( בוודאי בכל העולם) חשים. חרדה מפני הקץ! טביעה בתהום. החלום משקף את הרצון ליציבות, במצב שעומד להיות בלתי יציב בעליל. אכן הטיימר מתחיל לפעול ואתם סופרים דקות ושניות עד לקץ הקרוב! החלום מקצין קצת את ההרגשה שלך, כי כך אופיים של החלומות – הם קצת מגזימים... ולכן אנו זוכרים אותם. החלומות שאנו זוכרים הם בעלי מסר מעצמנו לעצמנו – אני רק מפרשת את סימליות החלום, בשפה מובנת. החלום אומר לך שאת במצב של ספירת דקות לקץ הנורא. אבל יש תפנית בהמשך.

בחלק השני- ראשיכם הסתובבו על ציריהם כמו כדור הארץ (העולם) או כמו סביבונים! אבל... הפלא ופלא - התחושה לא היתה תחושת קץ העולם ומוות!! אלא איפוס, חזרה להתחלה מחדש, חיים חדשים!!! הטיימר נעצר? לא בטוח, בכלל אבל הוא עוד מעט יתחיל מחדשץ היתה טלטלה עזה, אבל היא הסתיימה בהקלה גדולה, ואפילו הסתיימה טוב ממה שהיה קודם!

החלק השני אומר – שאת עוברת חשבון נפש פנימי מטלטל, חזק, " עד מוות". את חשה שאת צריכה איפוס הטיימר שלך נעצר באזור הנוחות שלך ומכאן אחרי טלטלה – תתאפסי. מהי הטלטלה שאת צריכה? את עדיין אינך יודעת. היא עדיין לא הגיעה. הטלטלה אינה חוויה נעימה כלל וכלל. לאחת שאוהבת יציבות – זה מפחיד ביותר. אבל החלום אומר לך – אם תעשי שינוי – תחווי טלטלה אבל ייצא ממנה טוב, בסוף. החלום אינו נבואי ( איני חסידת הפרשנות הנבואית!! ) – אבל את יכולה לגרום לכך שהוא יהיה נבואי, אם תגשימי אותו. כלומר – תשני משהו בחייך, שינוי פנימי עמוק שיגרום לשינוי חיצוני, או אולי שינוי חיצוני שיגרום לשינוי פנימי – זה יגרום לך להתאפס. ולא סתם להתאפס! ראי להלן

החלק האחרון מראה, מה יקרה בסוף אם תגשימי את שאיפותייך ותעברי שינוי שחולל משהו בקוסמוס או הקוסמוס חולל בך, במילים שלך :

"התחלנו להודות ולהוקיר את הטוב אחד כלפי השני, היתה תחושת אושר גדולה, התחבקנו ונדהמנו מזה שאנחנו נשארנו בחיים על אף הכל"

הסערה שסובבה את כדור הארץ או ראשך – תגרום לך תחושת הודיה לקוסמוס וגם לאנשים מסביבך, על ההצלה, על החיים. אני קושרת את העניין הזה לזוגיות שלך – תחזרי להיות בת זוג אמיתית בלב ונפש של בעלך היקר, לא כמו פעם אלא הרבה יותר ממה שהיה פעם!

החלום הוא על התחלה חדשה עם חרדת מוות. אולי זה קשור ללידה האחרונה - שבגללה התחלת לחשוב על התקדמות והגשמת שאיפות לחופש. לידת ילד, זה אירוע מכונן וגם לא פעם מפנה דרך. תחשבי אם את מוכנה לחפש התחלה חדשה, ומתי. בחיים - שלא כמו בחלום - טלטלות יכולות להימשך חודשים ואף שנים, הן אינן מקום נוח ויציב, כלל וכלל. כרגע את במקום נוח, אבל קצת חשה בסוג של בית כלא. האם להמשיך כך, או לפרוץ גבולות ולהתקדם כרצונך? זו השאלה שאת צריכה למצוא את התשובה לה.

פרוש אחר שחשבתי עליו, לפני שקיבלתי את מלוא הרקע לחלום:

המצב בארץ ובעולם הוא מטלטל מאוד ואנו לפני קץ המדינה או קץ העולם. אבל זה מצב בלתי נסבל כמובן. אפילו לחלום על זה – קשה ביותר! החלום היטיב עימך בכך, שהוא הסתיים טוב. את אופטימית, למרות הכל! או רוצה להיות אופטימית. המצב המטלטל הוא זמני ויבואו ימים טובים. הרי יש לך ילדים רכים לגדל פה! אינך יכולה לחלום חלום על הסוף... מה יהיה עליהם? מה יהיה על קרובי משפחתך, על החברים, על השכנים וכלל הציבור? את חשה שהמצב קשה, אבל מאחלת שיהיה טוב, ולכן החלום מסתיים בטוב! את הפכת חלום נורא לחלום נפלא... החלום אומר לך :
יש לך לימון ? עשי ממנו לימונדה!

אודה לך על חוות דעת על כל אחד מהפרושים – מה התאים ומה לא התאים. יתכן ששניהם מתאימים ויתכן שאף אחד, בחלומות יש לא פעם פרושים שונים או אפילו סותרים והם מתאימים! חוות דעתך תלמד אותי הרבה עלייך וזה יעזור לי בפתרון החלומות הבאים כשיהיו. אני קוראת חלומות קודמים ורקע, לפני הפרוש של החלום הבא.

curdit

New member
וואוו, ראשית, תודה רבה על הפרשנות המפורטת והמדוייקת להפליא!
אכן עברתי מעגל של תהפוכות במישור האישי. לא שיתפתי אף אחד כי אלה לבטים פנימיים שעדיין לא התגבשו לידי מעשים או החלטות בשטח.
אני מאוד אמביוולנטית (מזל דגים), מצד אחד זקוקה ליציבות וקרקוע ומצד שני לפריצת תקרת הגבולות הפנימיים שלי, רצון לחופש ולריגוש.
בשנים האחרונות בחרתי להיות במקום היציב בהחלט, הנוח והקבוע.
ממש דייקת כשציינת לידה זהו אירוע מכונן ומפנה דרך. עבורי בכל אופן, אחרי הלידה השניה, הגלגל החל לנוע ולהסתובב והרצון והצורך לפרוץ ולצאת לחופש צץ לו בעוצמות שמתחזקות עם הזמן. ( אציין רק שעם הלידה הראשונה הרגשתי ההפך לגמריי, חיפשתי רק להתרפק על האמהות, נשארתי שנה בבית עם בתי).
ההרגשה של החרדה מן הקץ שמגיע בזיקה לכל מה שמתחולל במדינה, אכן מושפעת מהרוחות שמתחוללוץ בחוץ. אמנם אני לא מדברת את זה, אך גם זה מוסיף לחיזוק העוצמות מפני התחושה הפנימית של טלטלה מתקרבת.
אני בהחלט עוברת חשבון נפש פנימי, עדיין לא מצליחה לשים את האצבע על ההיבט המרכזי שמסעיר אותי- אם זה במישור האישי- זוגי, או במישור המקצועי, או שמא בהחלט גם וגם.
בתת מודע, ישנה הרגשה פנימית סמוייה שתגיע בקרוב טלטלה, יחד עם זאת כאן נכנס הפחד שמא זה יערער לחלוטין את המקום היציב בו אני נמצאת, אך הצורך בשינוי וב"ריסטרט" רק מתגבר. כל אלו, הם תהיות ותחושות פנימיות.
אין לי מילים. הצלחת לעשות לי קצת סדר ולדייק עבורי את המהות של החלום. אלה תחושות סוערות שאני חווה מזה חודשיים וחצי כמו שכתבתי והחלום רק מגבש עבוקי את ההבנה בצורך וברצון לשינוי עמוק.

אשתף שבעבר כן חלמתי חלומות נבואיים.
תודה רבה לך אישה יקרה.

אלישבע777

Well-known member
וואוו, ראשית, תודה רבה על הפרשנות המפורטת והמדוייקת להפליא!
אכן עברתי מעגל של תהפוכות במישור האישי. לא שיתפתי אף אחד כי אלה לבטים פנימיים שעדיין לא התגבשו לידי מעשים או החלטות בשטח.
אני מאוד אמביוולנטית (מזל דגים), מצד אחד זקוקה ליציבות וקרקוע ומצד שני לפריצת תקרת הגבולות הפנימיים שלי, רצון לחופש ולריגוש.
בשנים האחרונות בחרתי להיות במקום היציב בהחלט, הנוח והקבוע.
ממש דייקת כשציינת לידה זהו אירוע מכונן ומפנה דרך. עבורי בכל אופן, אחרי הלידה השניה, הגלגל החל לנוע ולהסתובב והרצון והצורך לפרוץ ולצאת לחופש צץ לו בעוצמות שמתחזקות עם הזמן. ( אציין רק שעם הלידה הראשונה הרגשתי ההפך לגמריי, חיפשתי רק להתרפק על האמהות, נשארתי שנה בבית עם בתי).
ההרגשה של החרדה מן הקץ שמגיע בזיקה לכל מה שמתחולל במדינה, אכן מושפעת מהרוחות שמתחוללוץ בחוץ. אמנם אני לא מדברת את זה, אך גם זה מוסיף לחיזוק העוצמות מפני התחושה הפנימית של טלטלה מתקרבת.
אני בהחלט עוברת חשבון נפש פנימי, עדיין לא מצליחה לשים את האצבע על ההיבט המרכזי שמסעיר אותי- אם זה במישור האישי- זוגי, או במישור המקצועי, או שמא בהחלט גם וגם.
בתת מודע, ישנה הרגשה פנימית סמוייה שתגיע בקרוב טלטלה, יחד עם זאת כאן נכנס הפחד שמא זה יערער לחלוטין את המקום היציב בו אני נמצאת, אך הצורך בשינוי וב"ריסטרט" רק מתגבר. כל אלו, הם תהיות ותחושות פנימיות.
אין לי מילים. הצלחת לעשות לי קצת סדר ולדייק עבורי את המהות של החלום. אלה תחושות סוערות שאני חווה מזה חודשיים וחצי כמו שכתבתי והחלום רק מגבש עבוקי את ההבנה בצורך וברצון לשינוי עמוק.

אשתף שבעבר כן חלמתי חלומות נבואיים.
תודה רבה לך אישה יקרה.
תודה על חוות הדעת המפורטת!:love:

למעלה