חלק א': איך לא מלתי את בני

חלק א': איך לא מלתי את בני

אני חילונית. מעולם לא ראיתי היגיון במצוות המילה. אבל כשגילינו שאני בהיריון עם בן, כדי לא לריב עם המשפחה,
התוכנית הייתה לעשות לו ברית על ידי רופא.
אך, הפתעה -- רצה הגורל, והבן נולד פג. ולא רק זאת – אלא עם בעיה בקרישת הדם.
למול אותו בגיל 8 ימים כבר לא היה אופציה. היה לו איסור רפואי.
הרופא בבית החולים אמר שאפשר יהיה למול אותו בשלב מאוחר יותר.
אבל מאחר שממילא הייתי אמביוולנטית בעניין, שמחתי שהטבע (או אולי אלוהים??) נתן לי עוד זמן לחשוב על העניין.

עד שבדיקה המטולוגית הראתה שהדם שלו נקרש כראוי, הוא כבר היה בן כמה חודשים. במשפחה כבר היו מאוהבים בו, וכבר די שכחו שהיה אמור לעבור ברית.
ואז פתאום אמרתי לעצמי: "היצור הקטן הזה כבר שרד היריון קשה, נולד בלידה מוקדמת, יש לו עיכובים התפתחותיים, ועכשיו סוף סוף נולד בריא ושלם. אז מה, אני , אימא שלו, אלך מרצוני לפצוע אותו?? לחשוף אותו לעוד סיכון?"
לא, זה לא נראה לי הגיוני.
דודות וסבתות מידי פעם היו נזכרות בברית שלא הייתה, ומתחילות באיומים של "יהיו לו זיהומים, הוא לא יהיה כמו כולם, ומה במקלחות בצבא"??
אבל עם תינוק בן 3 חודשים, הצבא נראה לי רחוק.
וממילא, אמרתי לעצמי, אי-מילה, בניגוד למילה, זה עניין הפיך. אם מתישהו אראה שהחיים עם עורלה כה קשים, תמיד אפשר למול אותו.
ואז נשאר לי להתמודד רק עם הנימוק של "הוא לא יהיה כמו כולם".
ברגע הקריטי הזה, אחד מהנציגים של הפורום הזה, אני חושבת, כינויו היה IX MIX או משהו כזה, נכנס לאותו פורום של הורות שגלשתי בו וכתב לי, "ומה אם הוא לא יהיה כמו כולם מסיבה אחרת?"
ואז נזכרתי שגם אני "לא כמו כולם". אני משקפופרית! ומעולם לא הלכתי עם העדר. אני יודעת מצוין להתמודד עם לחץ חברתי.
אז יאללה, אלמד גם את הבן שלי.
פשוט לא הצלחתי לדמיין את עצמי מכניסה את התינוק היפה והשלם הזה מתחת לסכין! זה נראה לי הזוי.

חלק ב': איך סיפרתי לו, בגיל 7, שהוא לא נימול

עד היום, גיל +7, לא קרה שום אסון בעניין. טפו טפו טפו!
לא זיהום, ואפילו לא לעג.
(אגב, כן צחקו עליו בעניינים אחרים. ככה זה ילדים...)

---
ואז יום אחד הזמינו את חברו הטוב, א' לטקס ברית מילה של האחיין שלו.
התגלע ויכוח בין א' ואימו, אם ללכת או לא ללכת לאירוע הברית.
אז אחרי שהם הלכו, אני החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי לדבר עם בני , להסביר לו מה זו ברית מילה, ולמה לא עשיתי לו את זה.

בגיל 7, בני כבר יודע שנולד פג. ויודע גם את המשמעות של זה: הרבה דברים יותר קשים לו מאשר לילדים אחרים בכיתה שלו.
סיפרתי לו שבתורה כתוב שבגיל 8 ימים צריך לחתוך לתינוקות הבנים חתיכה מבולבול.
הוא שאל, מזועזע: אבל למה??
אמרתי לו שאני לא יודעת. גם לי זה לא נראה הגיוני. אבל בתורה כתוב שזו "בריתו של אברהם אבינו". ולכן הרבה הורים עושים את זה לילדים שלהם.

הוא שאל:
איך עושים את זה? איך חותכים את הבולבול?
אמרתי לו: יש רב מיוחד שעושה את זה ואומר ברכה (קוראים לו מוהל).
והוא משתמש בסכין מיוחדת.
הוא שאל: וזה לא כואב??
אמרתי: כן, אני חושבת שזה כן כואב. אחר כך יורד לתינוק דם, וקשה לו כמה ימים לעשות פיפי.
אמר הילד:
"איזה יופי שלא עשית לי את זה! איזו אימא חמודה ומתחשבת את שהשארת אותי שלם"

ממש כך. במלים האלה.

הסברתי לו שלרוב הילדים, גם בכיתה שלו, עשו ברית מילה.
ולכן, אם זה יפריע לו יום אחד, אני אקח אותו לרופא שייתן לו תרופה, ויעשה לו ברית לא כואבת.
אז הוא אמר "לא, אימא! למה את חושבת שאני ארצה את זה?? תשמרי עליי מהמרפאה הזאת!".
הבטחתי לו שאני תמיד אשמור עליו.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה ששיתפת! שמרתי אצלי במועדפים

עם סיפורי גילוי נוספים. מדהים איך בכל פעם מחדש אותן תגובות (הגיוניות) של ילדים, ובכל זאת המבוגרים לא לומדים...

חלק ג': סוף דבר

אני יודעת שלא לכל התינוקות יש את ה"מזל" להיוולד פגים, ולקבל איסור רפואי על מילה.
ובכל זאת, אני מקווה שהסיפור הזה יעזור למישהו.

dafmic

New member
העיקר הבריאות!

תודה על שיתוף הסיפור היפה. מקסים הילד שלך.

למעלה