חמה נרקסיסטית

רח22

New member
לא הרגשתי כי לא נגע בי

בעלי היה מאוד עצמאי בהתנהגות שלו (לפחות זה מה שנתן לי להרגיש). אף פעם לא התקשרה ודרשה מאיתנו משהו. חיינו את החיים שלנו בצורה מדהימה.
לא היה לחץ מצידה ללכת לפי החוקים שלה.
&nbsp
עד שנולדה הבת הבכורה. מאותו רגע החיים השתנו. חושבת שאנחנו כלי משחק והיא השחקנית. אנחנו צריכים לעמוד דום בכל בקשה שלה.
כל המשפחה מודעת להתנהגות שלה, רק אני לא מסכימה ליחס הזה.
אני אדם בזכות עצמי, לא צריכה אישור שלה כדי לעשות פעולה.
&nbsp
לדוגמה, החלטנו לעבור דירה (רחוק ממנה), והיא הכניסה את בעלי לדיכאון. עושה לו מניפולציה רגשית כדי לספק את הצרכים שלה.
חייבת שכולם ילכו בדרך שלה, ואסור לאף אחד לזוז ימינה או שמאלה. הופכת את הצאצאים שלה לרובוטים שצריכים לגדול להיות כמוה. כל דרך שהיא עברה, חייבת שכולם יעשו אותו דבר.
למשל היא תמיד מזכירה שכשהייתה צעירה כל הזמן הייתה עם בני הדודים ביחד. והבן שלי לא אוהב את הבן דוד שלו, אז למה בכח להכריח אותם לשחק יחד?
&nbsp

לגמרי ככה. פעמים רבות רק כשנולד הילד הראשון

מתחילים הקשיים עם החמות ומתגלה גודל הזוועה...
ינחם אותך לשמוע שככה זה?

רח22

New member
חמה נרקסיסטית

מה עושים עם חמה כזאת?
אני מנסה להתנתק כמה שיותר, כך שלא תוכל להשפיע ולגעת בי.
בעלי, כמו ילד טוב, מת מפחד ממנה.

כל המשפחה מפחדת ממנה ומבעלה, ומזיקים לעצמם רק כדי שלא יפתחו את הפה ויצעקו עליהם. בני 40 שמתנהגים כמו בני 4

ההורים של בעלי כמו שני נחשים, שזורקים ארס לכל מקום. חסרי לב ולא מבינים שהמילים שלהם כואבות.

רח22

New member
לא מנחם מאוד

מרגישה כאילו נכנסתי לאיזה כת.
&nbsp
כולם צריכים ללכת אחרי ההורים (של בעלי), לוודא שלהם טוב, אסור להכעיס אותם.
כמו ברווזים במטווח. אסור להביע דעה מנוגדת. כלומר אפשר להגיד הכל, אבל בסוף הולכים לפי דעתם.
כולם מודעים לכך שיש בעיה בהתנהגות, אבל מפחדים להביע דעה ולגדל עמוד שדרה.
ממש מרגישה מתוסכלת מהמשפחה הזאת.
7 שנים עומדת לבד במלחמה מול קבוצה מפוחדת עם ראשי נחש.
&nbsp
כמה שאני מדברת ומסבירה את המצב. לא מעניין אף אחד. גם לא את בעלי.
השיטה שלהם היא לדכא רצונות של אחרים שלא מתאים להם. לגרום לסביבה הקרובה להיות תלויה בהם. מורידים ביטחון ומדברים כמו בריונים ממשפחת הפשע (אמא של בעלי התעקשה שהוא "יעמיד אותי במקום" כדי שלא אפריע. "יחנך" אותי-במילים האלה ששמעתי במו אזניי)
&nbsp
כל היום אני רק במגננות כדי שלא יגעו בי ובילדים. כי אני רוצה לחנך את הילדים כמו שמתאים לי. וחלק מהזמן רק לעודד ולהרים את בעלי. מנסה כל הזמן לגרום לו להבין שהוא שווה משהו הרבה יותר גם בלי לעבור דרכם ולקבל את אישורם על כל דבר.
&nbsp
אבל מי מרים אותי? מי נותן לי גב כשאני צריכה? הגעתי למצב שאני כמו רובוט.

mykal

New member
וואוו נשמע קשה מאוד,

מציעה לך ללכת ליעוץ זוגי, כדי לעשות קצת סדר בדברים.
אם הוא לא ירצה---לכי לבד כדי לקבל טיפים לעצמך איך לנהוג,
איך להעמיד גבולות. איך להגיב למשפטים כמו אלה שציטטת בשמה.
אני לא הייתי מסוגלת לחיות כמוך לאורך שנים.
תדאגי לעצמך.

רח22

New member
מתה ללכת לייעוץ זוגי

אני יודעת שאם בעלי ישמע מאיש מקצוע את המצב, הוא יקבל ביטחון.
אם אדם שלא קשור בכלל יגיד לו איך לעמוד מולם, הוא יתחיל לפתח עמוד שדרה.
&nbsp
רצינו ללכת, אבל הבעיה שזה עולה הרבה כסף הטיפול.
המצב הכלכלי שלנו לא בשמיים, לא מצליחים לצאת מהחובות. לא יכולים להרשות כל שבוע מאות שקלים על הטיפול

mykal

New member
מבינה ולא מסכימה,

אסביר למה ומה ניתן לעשות---
למה בכ"ז חשוב---
הרי אם המצב ימשך כמו עכשיו ממילא תגיעו לפיצוץ שבעקבותיו בסוף
תלכו ליעוץ, אז למה לדחות עד לרע ממש?
סיבה נוספת---לדברים חומריים אנחנו מוכנים להכנס לחובות,
ובשביל איכות חיים של רגיעה וטוב בבית לא? למה?

נכון יקר--אבל הטיפול ישרת את היכולת שלכם להתמודד גם עם לחץ כלכלי,
את לא צריכים טיפול ארוך טוח, אז תגדירו את הבעיה,תטפלו בה.
ואז זה לא יגרור הוצאה מידי גדולה.
באמת כדאי.

לא הבנתי למה יש לכם כל כך הרבה אינטראקציה איתם.

באיזה מובן אתם תלויים בהם?
לדעתי צעד ראשון הוא להקטין את המינון שבו אתם נמצאים איתם. אבל לא כל כך ברור לי מהתאור שלך מתי ולמה אתם איתם, וכאמור, איך אתם תלויים בהם.
אם אתם תלויים בהם כלכלית - אתם צריכים לעשות את מירב המאמצים למצוא דרך להפסיק להיות תלויים בהם.

רח22

New member
זה בדיוק הקטע, שאנחנו לא תלויים בהם

הבעיה שבעלי מרגע שנולד, הכניסו בו חששות שבלעדיהם לא יוכל להסתדר בחיים.
שקל אני לא מוכנה לקבל מהם, כי אז אני מרגישה שמכרתי את הנשמה לשטן.
&nbsp
ההורים שלו הם שני אנשים מבוגרים שלא התבגרו, וכל היום רק צריך לספק להם את הרצונות. חסרי אחריות, ללא גבולות. מה שחשוב להם בחיים זה הנאה, ולעשות דברים בזול. ואם זה דרך לרמות אחרים אז עוד יותר טוב.
&nbsp
אני כל הזמן מנסה לגבות את בעלי שזה בסדר להיות לבד. כל פעם שהם רוצים להפגש מתחיל לי לחץ בגוף, ואם אפשר להתחמק ממפגש אני מעדיפה.
הוא לא מבין מה זה משפחה, הוא מכיר חמולה שכולם עושים הכל לכולם. אין שקט לאף אחד. חושב שלבד כמשפחה זה לא נורמלי ומוזר לו, ולפעמים משעמם לו. כי יש לו לדבר רק איתי ועם הילדים...
&nbsp
בעלי אומר שאני לא אוהבת אותם. אז נכון, לא סובלת אנשים בעלי אופי מגעיל. שכלפיי חוץ נראים אנשים כיפים, אך מי שרואה מבפנים את הזבל בא לו להקיא. מסבירה לו שאם יש מישהו שלא מתאים לי בהתנהגות שלו, אני לוקחת אחורה כדי לא להיפגע.
&nbsp
אפילו ההורים שלי שיודעים את האמת עליהם, מסרבים בכל תוקף להיות נוכחים איתם באותו חדר. למשל השבוע נחגוג יום הולדת לבן שלי, והמשפחה שלי לא מתלהבת מהרעיון לראות אותם.
&nbsp

למעלה