חמוסים בחצר

גרוברית

New member
חמוסים בחצר

אהלן,
אני עוברת מדירה בבניין לבית קרקע. יש פה מישהו שמגדל את החמודים מחוץ לבית?
עד כה דב ודבשת היו בחדר משלהם, אבל עכשיו אני מתלבטת איך צריך לסדר להם בחוץ...
1. תחום:
אם אני תוחמת להם אזור בגדר (נגיד רשת לולים או משהו בסגנון) הם יכולים לחפור עמוק באדמה ולברוח?
הם יכולים לעשות חור בגדר כזו?
2. מדובר על אזור קר (730 מ' מעל פני הים), השמיכות והסוודרים שיש להם בד"כ בכלוב יספיקו?
3. תכננתי לעשות להם חלק מקורה נגד גשם ושמש וחלק פתוח. עדיף לעשות הכל מקורה? או שטוב שיהיה להם שמש?
4. איך חמוסים מסתדרים עם חול ואדמה? הם אוהבים את זה או שהאינסטינקטים נהרסו בשנות הביות הארוכות וכעת הם מעדיפים רצפה ושמיכות?
5. אם רוב השטח הוא אדמה אז אין צורך בשירותים? (חוץ מהכלוב שבתוכו יהיה אחד בכל קומה)
טיפים נוספים יתקבלו בברכה :)
מיכל

WTR

New member
איזה כיף!

גם אנחנו עברנו מדירה לבית פרטי (ועוד יותר חשוב מעיר למושב
)
אני לא חושבת שכדאי שיהיו בחוץ... כבר מתחיל להיות ממש קריר בלילות והם לא מסתדרים עם קור או חום קשה
רק במידה ותצליחו ממש לבודד מקור או חום את הכלוב שלהם אז אולי... אבל מה הכיף בלגדל חמוס אם הם יהיו בחצר כל היום?

כמובן זו דעתי האישית...
&nbsp
הם בהחלט מסוגלים לחפור מתחת לאדמה וגם לטפס מעל הרשת, צריך משהו חזק עם גג ואולי אפילו לשים בטון באדמה
באנגליה נוהגים לגדל אותם בחוץ בכלובים ענקיים אולי תבדקי עם אתרים בחו"ל

nikita5s1

New member
ההבדל בין החוויה של לגדל חיה בחוץ לבין כחלק מהבית הוא עצום

מעבר לזה, לדעתי יוכלו לחפור באדמה וכדאי בלי קשר לסדר שירותים כי ככה יותר קל לשמור על האיזור נקי כשעושים במרוכז במקום אחד. מעבר לזה כשכבר כן תירצו להכניס אותם לבית הם עלולים לעשות צרכים בכל מקום כי כבר יתרגלו לא לעשות בשירותים.
&nbsp
לדעתי צריך מכסה מרוח וגשם. מהניסיון שלי חמוסים לא אוהבים שמש, והם יחסית עמידים בקור אבל לא ברוח ולא בשמש או חום.

למעלה