חמותי ואני, מה אומר ומה אגיד?

odeia

New member
חמותי ואני, מה אומר ומה אגיד?

מאיפה להתחיל? מההתחלה? ארוך מאוד וקשה לצפיה. מהאמצע? עדיין לא יעבור צנזור. מהסוף? כאן כבר יותר רגוע. זה היה בסוף הקייץ, או יותר נכון בתחילת החורף. הכרתי, את זה שהיום נקרא, בעלי. בהתחלה הכל היה שקט, רגוע ואף אחד לא גילה לי את הצפוי לי. לאט לאט התגלה הפרצוף האמיתי, של אמו של בעלי. זה התחיל בזה שהיא היתה מחביאה לו את הרשיון ומפתחות הרכב שלא ייסע אלי, זה היה כשעוד גרנו בישובים נפרדים. כל הזמן ניסו להפריד ביניינו. אח"כ כשכבר חשבנו להתחתן, החלסטרא הגיעה לגבהים חדשים. 3 ימים לפני החתונה, חמותי מתקשרת אלי ואומרת לי שהיא לא רוצה שנתחתן והיא לא תיתן לנו. 3 ימים לפני החתונה, היא מתקשרת אלי הביתה, ואלי לעבודה, על הבוקר ואומרת לי דברים אלו. בשביל שהצנזור לא יימחוק את ההודעה לא אוסיף ולא אפרט את כל מסכת הייסורים. אחרי שהתחתנו ובעיקר אחרי שהילדה נולדה, חמותי התמתנה, וכיום היא לא מתערבת לנו בחיים, ככל הידוע לי. אבל גם אין אהבה גדולה. לדוגמא: בעלי היה במילואים לשבועיים, לא עלה בדעתה להזמין אותנו לארוחת שבת בערב או שבת בצהריים שלא נשב (הילדה ואני)לבד לארוחה. לא הבינה למה נפגעתי ממנה. לשמחתי, בעלי הבין. מה הכי חשוב, לא לנסות להמריד את הבעל נגד אימו, בעיקר אם הם קשורים מאוד. צריך לתת כבוד כל כמה שניתן, לעזור, הבעל כבר יראה את מה שקורה, אפשר לעזור לו לראות. זה לוקח זמן, אבל אם אצלנו זה הצליח, אצל כולם זה יצליח. כמה שיותר תראו לחמות את הצד הנפלא שלכן, ככה בן זוגכן יעריך אותכן יותר וככה תצליחו להשיג יותר, מכל הצדדים. מקווה שפורום זה ייפרח, גם מהצדדים השליליים של הקשר וגם מהחיוביים. מקווה שפורום זה יצליח לעזור לכמה משפחות להתאחד, גם אם אל באהבה גדולה, לפחות בקשר יפה בשביל הדורות הבאים. אורנה

shelycat

New member
אם אפשר........

בלי לעורר שדים אם אפשר לשאול, מה היה התרוץ שלה לכל עיניני טרום החתונה?

odeia

New member
למה הכוונה תרוץ? לא צריך תרוץ

היא החליטה וככה חשבה לנכון. אני סיפרתי רק את החלק שלה, עדיין יש את שאר המשפחה. היתה תקופה שבמשפחה החליטו שאני בוגדת בבעלי, בגלל שכל פעם תפסתי טרמפ לביתם עם חבר של בעלי, זה שגם הכיר ביניינו. במקום שיעריכו שאני באה הרבה וצריכה לקום בחמש בבוקר כדי לחזור בזמן לעבודה וישמחו שככה אני חוסכת כסף, אז הם החליטו שאני בוגדת וצריך לסיים את הקשר שלי עם בעלי.

shelycat

New member
.................

הכוונה בתירוץ...... כל דבר שהיא/הם רואים לנכון כהנמקה והצדקה למה שהם חושבים ואיך שהם מתנהגים למשל אצל חברתי הנימוקים היו כלדהלן (ושימו לב לפרימיטיביות): מדובר בחוזרת בתשובה שהתחתנה עם בחור דתי מבית חילוני (גדל אצל הסבים הדתיים), אז כמובן שהאמא החילונית שלו לא רצתה "חוזרת בתשובה" כי זה פחות נחשב והתירוץ השני היה שהיא "שווארצע" הוא בחור אשכנזי והיא מה לעשות לא, והתירוץ המנצח היה כמובן העובדה שהיא מבוגרת ממנו בשנה שלמה! תרוץ של חמות של חברה אחרת שלי היה: למה היא אוהבת את המשפחה שלה יותר? הרי היא התחתנה ועכשיו הנאמנות שלה צריכה להיות למשפחת הבעל בלבד, והיא צריכה למחוק אותם. במקרה שלי אין תירוץ ממש רישמי כי אני מגיעה מדוגמת "לפי הספר" מבחינת מה שצריך (מוצא נכון, משכילה ויצוגית-ככה זה אצלהם) אז מה שלא בסדר בי זה שכשאחותו דרשה את ראשי על מגש (ערוף) והוא סרב כולם התחממו למה הוא לא מרצה אותה (היא ילדה בעייתית והכל היא מקבלת) ומה פתאום אני מסרבת להגיע כדי שיתייחסו אלי כמו אל זבל וכשאני לא הגעתי והם התחילו להגיד מה שהם לא היו צריכים הוא הפסיק גם לבוא אליהם ואז התרוץ הרישמי היה שאני קורעת את המשפחה ובגללי הם לא רואים אותו ולא יכלים לשבת כולם יחד לארוחה תרבותית יחד כל המשפחה. אה.... מה ששכחתי לספר שבמקביל לכניסה שלי למשפחה כחברה הטרייה שלו ההורים שלו התחילו תהליכים של פרידה וגירושים-כן! אני קרעתי את המשפחה!

odeia

New member
טוב, אז ככה, אצלם לא צריך תירוצים

ההתנהגות חסרת הכבוד (בלשון המעטה) לאחרים היא מלידה ולא צריכה הצדקה. ככה הם וככה צריך לקבל אותם, ומי שלא מקבל אותם, יכול ללכת.

odeia

New member
פירגונים לחמותי, אמו של בן זוגי

כשהייתי בהריון, לא הייתי אוכלת כמעט כלום, ובטח אסור שיהיה בזה כוסברה או כל מיני עשבים ואסור ריחות, אז כשהיינו הולכים לאכול אצל חמותי, היא היתה מכינה לי אוכל מיוחד ואפילו לא מכינה את הדגים עם כוסברה כדי שאוכל לאכול וגם שלא יפריע לי הריח. יש לי וויכוח מר עם בעלי, אני רוצה חינוך בקבוץ והוא רוצה בעיר, בגלל הכסף. בקטע הזה, חמותי לצידי וגם היא לוחצת על בעלי בעניין. כשהיא נותנת לי מתכונים של מאכלים שלה, כדי שנוכל להכין דברים טעימים לנו בבית, היא תמיד תיתן את המתכון המלא ותסביר, שוב ושוב, כדי שייצא טוב. תאמינו לי שאין הרבה כאלו, אפילו דודתו של בעלי אף פעם לא נותנת לי מתכון מסודר עד הסוף, תמיד מה שהיא מסבירה לי, לא מצליח לי. חמותי מאוד מאוד מעריכה את איך שאני מגדלת את הילדה. מי שמכיר אותי מפורומים אחרים יודע שגידול הילדה לא היה קל בכלל. היא אף פעם לא שאלה מתי יהיה עוד ילד, תמיד אומרת שהיה קשה ויש זמן, אם מישהו שואל ויש כאלו הרבה. וזהו נושא חשוב בעיניי, שלא מתערבים לי בחיים, בעיקר לא בנשוא זה. אתם רואים, אם רוצים, אפשר למצוא גם דברים טובים. ותמיד תמיד תזכרו - הדבר הכי טוב שחמותכם עשתה בשבילכן - היא ילדה וגידלה בשבילכן את בן זוגכן. אורנה

עדי 4

New member
אורנה כל הכבוד על הפירגון

אהבתי את המשפט : הדבר הכי טוב שחמותכם עשתה בשבילכן -היא ילדה בשבילכן את בן זוגכן. נ-ה-ד-ר

ז ה ר1

New member
אני אין לי מה להתלונן אבל בכל זאת

קצת הוצאת קיטור. בסך הכל יש לי אחלה חותנת רק מה, אין לה כח להשקיע באנשים ובאוכל. לדוגמא תמיד יש שם את אותה מנה אחרונה בסוף האוכל. אחרי שהיא הבינה שאני לא אוהבת אותה היא פשוט הפסיקה להביא לי צלחת של מנה אחרונה. אבל השיא היה בשבת הזאת. אני מניקה ולא אוכלת כרוב, כרובית וברוקולי. הגענו לשם לאכול והאוכל חוץ מקציצות בשר היה כרובית מבושלת, כרוב מבושל וסלט כרוב. עם המנה האחרונה שאני לא אוהבת זה השאיר לי לאכול קציצות בשר ומים.

את צוחקת? אצלינו זה לא רק מנה אחרונ

ה שתמיד אותו דבר- זה כלללללללל הארוחחחחחחחחחחחחהההההההההה! כל יום שישי- אותו אוכל. אבל בול. המזל שזה טעים לפחות.

AdiBason

New member
איזה מגניב.........................

ואני חשבתי שרק חמותי מכינה כל שבת ( כן כל שבת !!!!!!!! ) וכל חג את אותו התפריט!!!!!!!! מזל שאני אצלה רק פעם בחודש----> אבל לשבת....... וזה מזזזזזזזזה נימאס!!!!!!!!!!!נעזוב את העניין שזה לא כ"כ טעים - מילא , אבל אותו דבר?????

גם אצלנו ככה

ההבדל הוא שאני מתההההההה על האוכל הזה, ובזמן האחרון היא לא מכינה אותו יותר משום מה. אבל עכשיו התחיל החורף, אז אני מעריכה שתוך שבוע היא כבר תכין לי במיוחד...

בת ה י ם

New member
יששששש אני לא היחידה שכבר 10

שנים רואה על השולחן עוף בגרילללללל ב
ות אני פשוט יצאתי בהכרזה שאני לא נוגדעת יותר בעוף (מאז לידת הקטנה) ומאז היא משתדלת לזכור להכין עוד תוספת לרווחת וצהלת שאר הסועדים

למעלה