חנוכה חג האור והמתנות

חנוכה חג האור והמתנות../images/Emo16.gif../images/Emo77.gif../images/Emo77.gif

איזה כיף, חנוכה בפתח..... כבר אספנו מתכוני לביבות (סופגניות אנחנו לא מכינים וקונים ב"ניצה" או "רולדין"
)הורדנו את החנוכיה מהמדף הגבוה וקנינו נרות צבעוניים. נשאר נושא אחד שעדיין לא פתור: אצלנו נהוג בחג לתת דמי חנוכה(מסבא וסבתא) או מתנות לילדים (אנחנו). רעיונות למתנות אטרקטיביות (שלא צריך לשדוד בנק עבורן
)יתקבלו בברכה
האחיינים הם בגילאי 12- 6 בנים ובנות (נכון, לא צריך חגים בשביל להעניק מתנות, אבל זה מנהג נחמד שהשתרש
) המשך יום נעים ומחוייך
לילך

noa_f

New member
כמה רעיונות

כשהיינו קטנים, אמא שלי היתה עושה את זה בחג: לוקחת צנצנת זכוכית ענקית (מן אגרטל) וממלאה אותה בסוכריות וממתקים וגם - בהמון מטבעות קטנים (אז היו אגורות) שהיא פרטה בבנק, נניח 25 ש"ח בעשרות אגורות יוצא 250 מטבעות. ואז: כל ילד מכני יד אחת, מערבב ומוציא כמה שהוא יכול בחופן אחד. כביכול "דמי חנוכה". (סבתא שלי היתה מחביאה שטרות, בתוך האריזות של הממתקים. לא יודעת איך היא השחילה פנימה וזה תמיד הזכיר לי את הספר "צ´רלי והשוקולדה) ומתנות קונבנציונליות: 1. אפשר לקנות לכולם גרביים וכובעי צמר / כפפות. יש היום כאלו יפים, עם ציורים של כל הדמויות האופנתיות (הארי פוטר, נניח). גיליתי שברחוב כפר-גלעדי בדרום ת"א יש המון חנויות שמוכרות את כל הקישקושיה הזו לסיטונאים וגם לאנשים פרטיים - יש גם מבחר יותר גדול וגם המחיר כמובן נמוך יותר. 2. אם אנחנו כבר בעניין של קוסמים כמו כולם (שוב, הארי פוטר), יש ערכות קסמים בקופסאות קטנות ושחורות. (20 ש"ח אחת). מתאים מגיל 5-6 והלאה. הבן שלי מכור. 3. ספרים, רבותי, ספרים. ועדיף באינטרנט, אם כי מתחיל להיות מאוחר למשלוחים. חג שמח.
(הנר במשמעות החגיגית שלו...)

אצלינו מחלקים מטבעות שוקולד

או מארזי שי (בדר"כ בצורת סביבון) מלאים ממתקים אנחנו שומרים את הזכות לחלק
לסבא וסבתא
חג אורים שמח
(8 נרות+
)

droli

New member
הי אמאל´ה,

מתנות לחנוכה צריכות להיות סמליות לא? בכלל זה נראה לי מנהג שלקוח מחג המולד. ולא בטוח שבכלל צריך. אנחנו עם השנים השתכללנו, ובמקום לתת דמי חנוכה אנחנו קונים מתנות. אצלינו מאחר וכל האחייניות תינוקות - אני נוהגת לקנות מטבעות שוקולד להן ולבנותי. אנחנו כבר שלחנו חנוכיה לגן, ביום חמישי יש מסיבת מכבים בגן. מסיבה בה נעשה סופגניות. וביום שישי, מסיבה בבית ספר. דרור מקריאה קטע. בכלל חנוכה זה כייפי! אנחנו נוהגים להתכנס עם חברים ולאכול לביבות תפו"א ולביבות בטטה. כל שנה אותו מנהג. וזה הכי כיף. להדליק עם כולם חנוכיות. חג שמח לנו, שיהיו לנו רק נרות חנוכה דולקים השנה. (ונרות שבת) אמן! מיכל

למעלה