חנוכיה לי יש

אורora

New member
חנוכיה לי יש../images/Emo138.gif../images/Emo137.gif

חנוכה זה חג של ילדים ( טוב לא רק אבל גם ). בואו נפתח שרשור של מנהגי החג ומה אנחנו עושות עם הילדים לכבוד החג.

דש1דש

New member
../images/Emo207.gif כמה שאני זקוקה לשרשור הזה -

התיעצות..... הרבה לפני פרוץ הבנות לחיי הכרתי חברה אמריקאית שאצלה היה מנהג שהיה מקסים בעיני - בכל יום מימי החג - אם הילדים הדליקו נרות עם ההורים (זו היתה מטרת ההורים) הם קיבלו מתנה. איך זה הלך - ההורים הכינו סלסילה לכל ילד שבתוכה 8 מתנות ארוזות. כל הדלקת נרות כל ילד שהיה בבית בחר מתנה אחת מהסלסילה - בלי לדעת מה היא. הבטחתי לעצמי שזה מה שאעשה גם. מקסים בעיני. שנה שעברה עשיתי - ובסוך לא נתתי 8 מתנות.... פתאום תפסתי שהילדה ממילא מקבלת יותר מידי מתנות - וזה די עושה זילות לנושא המתנות - 8 מתנות?! (גם אם חלקן קטן - גרביים, צבעים) - זו לא בעיה כלכלית - זו בעיה של מסר.... מה אתן חושבות? ללכת על זה או לא? היתן עושות כזה מנהג אצלכן בבית? תיכף אענה על השאלה - רק זה רובץ עלי כבר כמה ימים - השאלה אם ללכת על זה או לא.... היתי שמחה לשמוע מכן..... תודה על השרשור וסליחה על ההתעלקות.....

מאוד מקובל בארה"ב

בעיקר כי חנוכה מקביל לחג המולד ולכן עניין המתנות. נראה לי יותר מדי 8 מתנות. לא נראה לי שאאמץ את הרעיון. שלי תקבל מתנה אחת ממני ודמי חנוכה מסבא וסבתא (שאיתם אני צריכה לקנות לה משהו לפחות עד שהיא תבין מה זה דמי חנוכה
). זה מה שהיה נהוג אצלנו בבית. מתנה מהורים ודמי חנוכה מסבא וסבתא.

catנוע

New member
זה מאוד מקובל בארה"ב

כי חנוכה יוצא מתי שכריסמס. אם כבר ללכת על רעיון כזה אז הייתי הולכת על פתקים שעליהם כתובים דברים כייפים/פינוקים לילדים, למשל 'מחר נלך לגינה הציבורית' או 'מחר בבוקר תקבלי שוקו לארוחת בוקר' (אין לי כרגע רעיונות ממש טובים אבל הבנתן את הרעיון, נכון?) ואז גם יש תחושת חג, כי יש פינוקים וכו', גם יש משהו כייפי עם הדלקת הנרות (לבחור פתק, לגלות מה יצא) וגם זה לא חומרי או סתם עוד מתנה.

דש1דש

New member
../images/Emo6.gif רעיון מקסים - אבל עוד לא עכשיו

היא עוד קטנה מידי לדחית סיפוקים כזו ולהבים שהפתק = משהו כיפי בעתיד.... אני קונה לשנה הבאה! כמו מתנת הקופונים שנשים עושות לבעלים שלהן - אחרי שמישהי התחילה עם זה כאן בפרדס.... רק לילדים. חמודדדדדדדדדד

אורora

New member
אני דווקא בעד

זה מינהג שהופך את החג למאוד מיוחד. דווקא אהבתי. אפשר להביא גם במתנה משהו שאפשר לעשות יחד ( כמו את אותו סביבון מהרשת שצריך לגזור ולהדביק )

מוזמנים ל-3 מקומות שונים

להדלקת נרות, אין ספק שהיא תהנה, גם אני. בהזדמנות זו אני יוצאת בקריאה נרגשת
- אנא ייעצו לי מה להביא איתי. סופגניות ולביבות כבר מביאים. אני צריכה משהו אחר, שקשור בחנוכה ושיתאים לילדים. מתכונים יתקבלו ב-
ובשמחה.

דש1דש

New member
חייב ליהיות אוכל?

סביבונים מתנה לכל ילד יש מקסימים במחיר מאוד נמוך סלט פירות - קונטרה לאוכל השמן.... סלט ירקות - הולך נהדר עם הלביבות מטבעות שוקולד כדמי חנוכה לילדים?

כן, חייב להיות אוכל

ולא לביבות או סופגניות
שזה בעצם הכי קל... נראה לי שאאמץ את סלט הפירות ואת מטבעות השוקולד, זה רעיון נפלא

דש1דש

New member
מנהגים אצלנו

1. הדלקת נרות - כל יום - ורצוי עם אורחים - כמעט כל ימי החג מלאים (שנה שעברה הניב פאשלה כשנמאס לה כבר והיא העיפה - דוקא חברים שלה כי רצתה ערב שקט עם אמא
מזל שהיה עם אמא שמבינה ולא נפגעה.... 2. אחד הערבים זו תמיד מסיבה גדולה לסבא - שבחר את חנוכה שיום הולדת שלו (כניצול שואה לא ידע תאריך - אז בחר לפי אהבתו ללביבות תפו"א) 3. מתנות
ראה הנצל"ש 4. סביבונים - האמת ששולטים רוב השנה - בחנוכה - תמיד 5. רצוי לעשות חנוכיות - והרבה. אני גם אוגרת אותן משנה לשנה - מה ששורד את החג.... 6. מנהג מהבית שלי - בטח נתחיל עוד שנה - שנתיים - משחקי נרות - לעשות מפיות מחלב, נרות מקושטים בחלב צבעוני ועוד - משחקי אש - אבל אני כל כך אוהבת אותם!!!!! בטח יש עוד - אבל לא זוכרת כרגע....

galizoe

New member
גם אנחנו מטפטפות חלב... זה כזה כיף!

שנה שעברה מצאתי קרש גדול ועשינו עליו דוגמאות עם חלב, שכבות שכבות, ואח"כ חרטנו ציורים... השנה הספקנו להכין חנוכיות מחימר והיא דרשה להדליק נרות, אז גם טפטפנו חלב על ציור לצביעה, צבענו אותו בשעווה... יצא מגניב! איך עושים מפה? מטפטפים על משטח ניילוןומקלפים? זה לא נשבר? ד"א, חנוכיות אני לא אוגרת. יוצא לנו כל שנה להכין לפחות 2 ועוד אחת היא מביאה מהגן... למה לשמור? הכיף הוא בעשייה.

catנוע

New member
אצלנו עוד אין ממש מנהגים

כי היא רק בת שנתיים, אבל יש מנהגים שאני רוצה להתחיל. הדלקת נרות כל יום
. נורא אהבתי את זה בתור ילדה, ואני רוצה שגם לה תהיה את החוייה. אנחנו כבר מוזמנות לכל מיני מקומות, ואם יצא לנו להדליק נרות לבד בבית גם לא נורא. ההדלקה כמובן בתוספת שירי חנוכה (יש המון המון שירים, איזה כיף
) דמי חנוכה
משהו קטן - לאו דווקא מטבעות שוקולד אם כי זו גם אפשרות. משחקי סביבונים
יש כל מיני משחקים. עכשיו היא קטנה מדי, אבל היא נורא נהנית לראות אותם מסתובבים. בשנים הבאות אני אלמד אותה את המשחקים.

אפשר להדביק

צבעים על הסביבון. זה מה שאמא שלי עשתה עם הבייב השבוע. היא הדביקה צבעים, אדום, כחול, ירוק וכו' על הסביבון וכל פעם שהסביבון נפל, היא אמרה את הצבע. המלכה יודעת כבר צבעים בסיסיים
אין לי מושג מאיפה הרעיון. איתי היא לא עשתה את כל זה
מצד שני, אולי כן ואני פשוט לא זוכרת..

catנוע

New member
אוקיי, הנה משחק

מה שצריך: סביבונים רגילים (אלה כמו של פעם), מטבעות שוקולד, אנשים שישחקו בסביבונים. לכל אות (או צבע כמו שמינה הציעה) יש 'מחיר' כל מי שהסביבון שלו נופל, מקבל מטבעות לפי השווי של האות/צבע. משחקים עד שנמאס או שנגמרים מטבעות השוקולד.

catנוע

New member
והנה עוד אחד

מה שצריך: שעון חול או טיימר או שיר (שיר או שעון חול יותר ברור עבור ילדים קטנים, לדעתי), או שעון עצר, סביבונים, מטבעות שוקולד או 'פרסים' אחרים. מי שמצליח שהסביבון שלו יסתובב ו'ינצח' את שעון החול/ או יסתובב עד שהבית הראשון של השיר נגמר, למשל - מקבל את הפרס או - מי שמסובב את הסביבון למשך הזמן הכי ארוך (לפי שעון העצר או לפי איפה שנעצרים בשיר כשהסביבון נופל) מקבל פרס. אפשר גם שכולם יקבלו פרס
רוצות עוד?

למעלה