חסידות-סקר!

חסידות-סקר!

בס``ד - 1.לאיזה חסידות אתה מרגיש הכי קשור? 2.אתה תופס מליקוטי מוהר``ן? 3.אתה יודע מה זה תניא? 4.לפי דעתך איזה חסידות הכי תורמת לעם ישראל? 5.אתה מאמין שכולם בסוף יהיו חסידים של אותה חסידות או שישאר כמו עכשיו? 6.מה הטיפים שלך בקשר ללימוד ועשיה בחסידות? נ.ב.-לכל מי שהתחיל ללמוד חסידות שיעצור לדקה ויקרא 2 טיפים שלי:1.``אין עם הארץ חסיד``-ללמוד יותר בסיס לפני! 2.ללמוד את פרק י``ח במסילת ישרים!

mickeyMAUS

New member
../images/Emo12.gif חצי ממה שכתבת לא הבנתי.. ../images/Emo204.gif

אני אנסה לענות על מה שהבנתי: 1. אני לא מרגישה קשורה לשום חסידות.. אולי בגלל שאני לא חסידה..? 4. אני לא מכירה חסידויות אחרות מספיק בשביל לענות על זה, אבל לפי מה שאני רואה במקום שאני גרה חב"ד עושים עבודת קודש ממש.. כ"כ פעילים ועוזרים לנזקקים.. ואני יודעת שגם יש חב"דניקים בכל מקום בעולם, שמנסים לשמור על הניצוץ הניצוץ היהודי שיש אצל יהודים בכל מקום בעולם, והרבה פעמים מצליחים
5. מה פתאום?? אני חושבת שאפילו אסור שכולם יהיו חסידים של אותה חסידות.. חייב להיות מגוון דעות, ואין רק דרך אחת ביהדות! דעות אחידות בציבור גדול הן מסוכנות! אני המומה מעצם העלאת השאלה הזאת..

הרעיון הבסיסי של תנועת החסידות יפה בעיני :)

ואני עדיין חוקרת את הנושא. "חסיד" זה יהודי שעושה חסד עם הסביבה באופן שהוא יוצא דופן. וחסיד זה יהודי שיש בו דבקות עמוקה אל הקב"ה כאשר הוא מקושר אל הרביי או האדמו"ר של אותה תנועת חסידות. אני טענתי ותמיד טוענת שאין בדורינו חסידים. אנחנו כולנו כיהודים משתדלים לעשות חסד עם בני אדם אחרים, אולם להצטרף אל תנועת חסידות כזו או אחרת, לא מקנה לנו תעודת "חסיד" (או "חסידה" לנשים:) הרעיון הקבליסטי של תנועות החסידות למיניהן של התבוננות פנימית של האדם בתוך עצמו והתייחדות עם הבורא הוא נפלא בעיני ולדעתי צריך להיות דרך חיים של כל יהודי. אבל גם להגיע לעשיה כזו שהיא התבונננות פנימית בלתי פוסקת של האדם וחיבור עם הבורא, עדיין לא מביא יהודי לדרגת "חסיד" אני כן מאמינה בתפיסה שהתחברות עם אדמו"ר כמו בחב"ד - הרבי מלובביץ', הביאה יהודים בעזרתו לדבקות בבורא. אני מאמינה שברבי היתה קדושה כזו שעוצמתה הביאה יהודים שהיו קרובים אליו לדבקות בבורא. ואני גם מאמינה כאשר אומרים לי שגם בפטירתו של הרבי, עדיין ההתחברות אליו גורמת לדבקות בבורא. כל זה בהתייחסות לרבי מלובביץ ולחסידות חב"ד וגם לחסידות של הברסלבים. חסידויות אחרות אינן משפיעות עלי כמו שתי אלה. חב"ד כחסידות כיום אינה תנועה של חסידים.. למעשה אף תנועה של חסידות היא אינה תנועה של חסידים (לדעתי), אולם כבר אמרתי שלתנועת חב"ד יש את הכוח שלה להפיץ יהדות בארץ ובעולם וזה ייחודה. את הברסלבים אני אוהבת משום שרואים אותם בכל מקום עם שמחת החיים הטבועה בהם כדרך חיים. אני גם מאוד מתחברת לדרך שלהם לדבקות בבורא עם מוזיקה ושמחת הגוף - אני חושבת שזה נכון וזו דרך היהדות. את התניא אני מאוד רוצה ללמוד ולדעתי זה יגיע בזמן הקרוב בלי נדר. אני כל הזמן דוחה את הלימוד הזה מחוסר זמן, אבל זה קרוב וזה מדגדג לי מאוד ללמוד :) טיפים? אני לא חושבת שצריך דווקא להצטרף לתנועת חסידות כזו או אחרת על מנת לעשות חסד, אולם מי שזקוק לתחושת השייכות הזו, אדרבא ואדרבא, שיעשה כך. כולנו כיהודים צריכים לעשות חסד ובמיוחד בתקופה הזו. ונראה לי שאת התואר "חסיד" יכול לתת רק ראש הפקולטה, שהוא ריבונו של עולם, מלך המלכים, הקב"ה.

אין ייאוש העולם!היטבת לתאר!

וכל מילה שאוסיף תתגמד לה ותאבד מכל ערכה.
רק אוסיף ואומר שלהתרפק ולהתענג על לימוד התניא ,אני, באופן אישי- ממליצה. הלימוד כ''כ חיזק אותי באמונה וכ''כ חידד לי את השקפת עולמי. אחחחחח,פשוט נפלא!
לילה דבש!

בסג

New member
../images/Emo13.gif

1. קוצק 2. לא 3. כן 4. אין לי דעה בנושא 5. לא זה ולא זה 6. אין לי טיפים בנושא

עמית ו

New member
או! אני!אני!אני!

1. אני לא. 2. לא ממש, לא. ממש לא. 3. לא. 4. לאורי אורבך היה שם בשבילם, "חסידי הרבי מביזנעס" הוא קרא להם. 5. זה לא באמת משנה. 6. מודה ועוזב ירוחם.

עונה על הסקר ההזוי משהו בפורום זה

בס``ד 1.לאיזה חסידות אתה מרגיש הכי קשור? חסידי ה'. ואם מתעקשים על חסידויות בשר ודם, אז במוצאִי אנחנו מחסידות ספינקא, חולה על הטישים של ויז'ניץ וחולמת על טישים של בעלז, ברסלב האירו לי תקופות חשוכות, וחב"ד בפעולותיהם לקירוב הם מושאי הערכה. בלימוד זה כמובן גור עם ה"שפת אמת". מוזיקלית זה הרב קרליבך (אני יודעת, לא חסידות ממש, אבל אם כבר אני בשוונג לפרט...), ולצאנז יש לי פינה חמה בלב אבל זה ברמה אישית לגמרי. אבל השקפתית כמובן זה מרן הרב קוק זצ"ל ותלמידיו (שהוא לגמרי חסידי בעייני). 2.אתה תופס מליקוטי מוהר``ן? בוודאי. מחייה. 3.אתה יודע מה זה תניא? בוודאי. ואף למדתי פרקים מסויימים. 4.לפי דעתך איזה חסידות הכי תורמת לעם ישראל? "וכל בניך לימודי ה'" כולם תורמים. לחב"ד אבל יש בולטות עצומה בפעולותיהם ב"נגלה". ואם נוריד את תווית החסידויות ונרחיב את השאלה- אני חושבת שהציבור הדתי לאומי תורם הכי הרבה בפעולתו בכל החזיתות. 5..אתה מאמין שכולם בסוף יהיו חסידים של אותה חסידות או שישאר כמו עכשיו? שאלה קשה. אני מאמינה שרוב החסידויות ימחקו. ורובם לא יהיו חסידים של שום חסידות מוגדרת. אבל איזה משקה (במלעיל) שתית לפני שהעלת בפורום דתיים את הסקר הזה?
6.מה הטיפים שלך בקשר ללימוד ועשיה בחסידות? "בכל יום יהיו בעיניך כחדשים". וללמוד מכולם- זה ממש מחייה.

oblique

New member
הנה בדיחה על "חסידה"

בחסידות תולדות אהרון היה שידוך יום אחד בין חסיד תולדות אהרון לבין חסידת ויזניץ' הבעיה שבחסידות תולדות אהרון הנשים לאחר החתונה מגלחות את ראשן ושמות מטפחת משום "שיער באשה ערווה" ואילו בחסידות ויזניץ' "רק" שמים פיאה ועליה כובע. החסידה רצתה את החתן אבל לא הסכימה לגלח את ראשה "מנהג אמותי" וכו' החתן לא יכל לשאת את הרעיון שלאשתו יהיה שיער... אז לקחו את החסידה לרבי של תולדות אהרון והיא נעמדה מאחורי השמשים שלו ואמרה שהיא מוכנה לגלח את השיער שלה תמורת חלק מהעולם הבא של הרבי. הרבי הסכים. אבל החסידה ביקשה פתק שמאשר את העסקה. הרבי כתב פתק והשמשים מסרו לה אותו. האישה ביקשה שגם יביאו עדים כי היא צעירה והיא רוצה שהכל יהיה על פי ההלכה. הרבי הסכים והשמשים קראו לעדים ר' מוישה בן אברום ור' אברום בן מוישה. כשהגיעה האישה ל120 ונפטרה קברו אותה עם הפתק (ככה היא כתבה בצוואה)ואז הגיעה האישה לשמיים וביקשה להיכנס לגן עדן. ישב המלאך הממונה ואמר גברת הכל טוב ויפה אבל הפתק שלך נמצא בקבר הוא לא עלה יחד איתך. האישה ענתה ואמרה: אין בעיה תקראו לעדים שחתמו על הפתק...

לא קשור לשום...

1.לאיזה חסידות אתה מרגיש הכי קשור?לא קשור!! חסידות שלי!!! 2.אתה תופס מליקוטי מוהר``ן?ספר קדוש!! 3.אתה יודע מה זה תניא?יודע יודע 4.לפי דעתך איזה חסידות הכי תורמת לעם ישראל? חב"ד=מקרבי לבבות!!בכל העולם 5.אתה מאמין שכולם בסוף יהיו חסידים של אותה חסידות או שישאר כמו עכשיו? אין לי שמץ 6.מה הטיפים שלך בקשר ללימוד ועשיה בחסידות?לא יודע

אי-מייל

New member
חסידויות

כשהייתי בצפת, אז היינו מול מגורים של בחורים של ישיבת חב"ד, בהתחלה היה בסדר, אבל באמצע התחילו הרבה מריבות. אחד הר"מים שלנו, היה חסיד ברסלב, ובאמצע השנה הוא לקח אותנו פעם אחת לעשות התבודדות שם בהרים, וזה היה אחת מהחוויות היותר טובות מהשנה ההיא. בשבתות היינו הרבה פעמים מתפללים בבית כנסת של חסידות "קוסוב" עם הניגון "לכה דודי" שלהם (מצורף קובץ)(למרות שחלק אומרים שהוא ירושלמי הניגון.). ובבית האחרון הם מקיפים הבימה. בעיר יש לנו את חסידות "ווסלוי" שעושה הרבה למען היהדות בעיר, ועושים אירוע "שמחת בית השואבה" בסוכות.

עונה..

1. ברסלב 2. בטח 3. בטח אני אפילו לומדת אותו במרכז חב"ד 4. לפי דעתי ברסלב וחב"ד 5. לא יודעת:| 6. טיפ אחד: "אין יאוש בעולם כלל.."

שכחתי לענות בעצמי

בס"ד הנה: 1.ברסלב 2.בטח משתדל לחרוש אותו. 3.בטח אני לומד את זה. 4.חב"ד. 5.לא אני מאמין שכולם חשובים. 6.ראו בהודעה הראשית בנ.ב.

אז ככה:

ב"ה א. חב"ד - נולדתי ככזה וככזה בעז"ה אשאר. ב. אני לא "תופס" - מכלום - אך מאמין בכל ליבי שספרים שכתבו גדולי ישראל זי"ע הם לתועלת הכלל והפרט. ג. לא רק שיודע את התניא, זכיתי בקטנותי להיות "המצטיין" בבית הספר ולשנן 36 פרקי תניא בע"פ.. (נו, מגרים ילד קטן עם פרסים). ד. כל חסידות תורמת בצורתה היא, לעם ישראל כקולקטיב תורמת חסידות חב"ד שהשלוחים שלה פרושים בכל רחבי תבל, מסייעים לישראלים שנמצאים בצרה ובצוקה בהודו, סין סינגפור וכו'. אין על החב"דניקים. ה. כולם בסופו של דבר חסידים של אלוקים - היעוד של החסידות אותה הקים רבי ישראל בעל-שם-טוב זי"ע. הייתה: "אמתי קאתי מר? לכשיפוצו מעינותך חוצה" - (שאלה ששאל את המשיח, "מתי יבוא כבודו?" - ואז נענה: "לכשיפוצו מעיינותך - (תורת החסידות) חוצה"). לכן כל חסידות תופסת את המסר של "לכשיפוצו מעיינותך חוצה" בצורה שלה ופועלת באמת ובתמים ל"אמתי קאתי מר" שזה בסופו של דבר היעוד של כל החסידויות וכל היהודים באשר הם. ו. הטיפ שלי: "ואהבת לרעך כמוך" - תאהב כל יהודי באשר הוא יהודי, ותקבל אותו במאור פנים ובחיוך. "חיוך, קו עקום שמישר דברים" - תקפיד להתלבש בצורה מכובדת - לייצג את האמונה שלך ללא מורא וללא משוא פנים, בכבוד, בדרך ארץ ובשליחות. וחזקה על שליח אמיתי שעושה את שליחותו נאמנה. ובתקווה לכך שאחדות החסידים - תביא לקיום היעוד של "ושכנתי בתוכם" - בבניין בית-המקדש השלישי במהרה בימנו, אמן.

למעלה