חרדה ומינדפולנס

NONSHLUCK

New member
חרדה ומינדפולנס

אהלן חברים,
דבר ראשון אני שמח לראות שיש פורום פעיל של מדיטציה שאפשר להיוועץ בו, זה באמת מזל גדול!

אני מתרגל מינדפולנס על מנת לסייע לי בבעיות חרדה, ולאט לאט זה עוזר...
נאמר שכאשר מחשבה שמעוררת חרדה עולה יש לנהוג בה באדיבות ("לקבל אותה בזרועות פתוחות") ולהתבונן בה (בלי להתחיל לדבר איתה ). הבעיה שאני למשל עסוק במשהו כמו בלימודים, המחשבות החרדתיות עולות בקצב יותר גבוה, ואין לי זמן להתחיל להתבונן בהם כמו שאני עושה במדיטציה.. אז השאלה היא מה אני אמור לעשות במצבים כאלה שאני אמור להתרכז במשהו כמו להקשיב למרצה ומחשבה חרדתית עולה

אשמח לעצה, תודה

הדרגתיות שיטתית

אכן, בדרך כלל בשביל ליישם את זה במצבים "אינטנסיביים", נדרש לתרגל את זה באופן מספיק עמוק, מתמשך, יציב, במצבים "רגילים" יותר.

בישיבה המוקדשת רק לזה ("מדיטציה") זה הכי קל, בדרך כלל, מבחינה זו. מצבים מאתגרים יכולים להיות בגוונים שונים, כדאי להתחיל ממצבים קצת יותר מאתגרים מאשר "מדיטציה" אולם פחות מאתגרים מזה שתיארת. לדוגמה, תוך כדי ביצוע של פעולות יומיומיות רגילות. אם תתקדם בהדרגה ובשלווה "בסרגל המאמצים", באופן טבעי והרמוני, יתכן שעד מהרה תוכל להתחיל ליישם את זה גם במצבים שאתגרו אותך יותר בעבר, כגון בלימודים.

סינבד

New member
אולי תנסה...

תבטיח לה, למחשבה, שמיד כשתתפנה אתה תקדיש לה את תשומת הלב הראויה אבל כרגע אתה בדיוק עסוק.
הרעיון מאחורי ההצעה המשונה שלי הוא שבסך הכל, מסיבות כאלו ואחרות, אתה הוא מי שמייצר את המחשבות שלך. את כל מגוון המחשבות שלך. ומכאן נובע שאתה יכול, אם רק תדע איך, לשלוט ולבחור איזה מחשבות יעסיקו אותך.
ואז אם אתה נותן למחשבה מעוררת החרדה פרצוף משל עצמה ומתייחס אליה "בכבוד" ובאהבה, אתה בעצם מתרגל את השליטה ברצף המחשבות שלך.
&nbsp
בהצלחה.

זה פשוט

New member
"אתה מייצר את המחשבות שלך"

זה נכון. המחשבות עולות בתודעה, כלומר מה שמייצר אותן זה התודעה/מציאות על בסיס גנים ונסיבות (קראמה, אנרגיה, תדר, אינטליגנציה וכו'). כשמבינים זאת ברמה של התודעה אז אפשר לשנות או עדיף, להתעלם מהן, בלי בעיה אבל אנחנו מבינים זאת ברמה של המחשבה (האני) ומחשבה לא יכולה לשנות מחשבה אחרת.. לכן במקום לשחק עם המחשבה צריך לשנות את כל התפיסה לגביה. טיפול שורש, לא סתימה.

למעלה