חרדות מהריון

חרדות מהריון

מזה מספר שנים אני סובלת מתקופות של חרדות ובשנה האחרונה סבלתי גם מדיכאון שנמשך חודשיים. לא מדובר בהתקפי חרדה כמו שמדובר במתח עצום שמגיע עד לחרדה ומשפיע על התפקוד ויכול להימשך ימים ואפילו שבועות. במשך השנים ניסיתי תרופות רבות וגם טיפולים פסיכולוגיים רבים. מרבית התרופות לא משפיעות עלי כלל. בשנה האחרונה אני נוטלת ואיפקס ובעיתות חרדה (לעיתים רחוקות) נוטלת חצי כדור זיפרקסה שמרדים אותו והוא הכדור היחיד שמצליח להשפיע עלי לצורך הרגעה. אני גם בטיפול פסיכולוגי. בחודשים האחרונים אני מרגישה טוב. אני חרדה מאד מהריון ולידה. בעיקר חרדה מהאספקט הנפשי של כל התהליך - חוששת מדיכאון וחרדות במהלך ההריון, חוששת מאד מדיכאון אחרי לידה, והפחד מחריף כשאני חושבת על כך שאם זה יקרה לי, לא יהיה מה שיעזור לי כי תרופות לא ממש עוזרות לי. זה גורם לי לפחד איום. מצד שני, אני מאד רוצה להיות אמא ולעבור את התהליך. שאלתי היא - האם אני בסיכון יותר מאחרות לדיכאון הריוני או לאחר הלידה? האם מותר לקחת ואיפקס וזיפרקסה בהריון/הנקה? האם אצטרך לוותר על חלומי להיות אמא בגלל החרדות האלה? תודה מראש

תרופות והריון

לרוב ניתן למצוא פתרון לגבי טיפול תרופתי יעיל ובטוח גם בהריון! לכן מסיבה זו לא תאלצי לוותר על חלומך.

למעלה