חשמל סולארי - האם כדאי לעשות זאת בעצמי?

חשמל סולארי - האם כדאי לעשות זאת בעצמי?

שלום לחברי הפורום כבר שנים שאני חולם/הוזה על האפשרות להקים בעצמי מערך של לוחות סולאריים על הגג שלי. מי לא רוצה להגשים זאת בעצמו במקום לממן את שרי אריסון ו"סולאריה" בדרך - מרוב ההתלהבות קניתי אפילו את המדריך של אביחי לוי. קיימים מאות אתרים באינטרנט בנושא הקמת פאנלים סולאריים, שמבטיחים הרים וגבהות. חלקם מאוד משכנעים - שמעבירים את "ההזייה" כמה דרגות מעל. גורם לך להיכנס לאיביי ולקנות תאים סולאריים ומלחם טוב... ולהתחיל להגשים את החלום. האם זה באמת שווה להיכנס להרפתקה הזו? יש פה משהו שכבר עשה זאת והצליח?, כמה כסף הוא "ביזבז" בתהליך? אני מצרף לינק לאתר המדגים את הנושא של הצפת הרשת במדריכי "עשה זאת בעצמך" ... רק לצורך ההמחשה.

creth11

New member
כדאיות זו שאלה שרק אתה תענה לפי הערכת המחיר

לא ניראה לי שמישהוא יתחיל לאסוף עבורך נתונים ולחשב עלויות עבורך בעיקר שמיומניות רבות נידרשות בתהליך ואין איש יודע (חוץ ממך) מה תעשה לבד ומה תאלץ לרכוש מבחינת שעות עבודה חוץ מהחומרים. אתה גם צריך להגדיר את מטרתך הסופית בכל הפרוייקט ומראש כדי שתוכל להעריך את הציוד הנידרש. קצת פירוט איך שלא תהפוך את החישובים חשמל מחברת חשמל יותר זול בסוף מחשמל סולארי - מתי סולארי כדאי כלכלית ? רק כאשר אתה מקבל את המחיר המסובסד מחברת חשמל עבור החשמל הסולארי. כדי שמיתקן יאושר לחיבור למערכת החשמל נידרשים כמה מיתקנים ואישורים וזה תוספת עלות - חומר טכני באתר חברת חשמל ובאינטרנט. מיתקן של 70W מתאים לניסוי והדגמה של ביה"ס אין לו ערך כלכלי בדוק באתר חברת חשמל מה המיגבלת ההספק למיתקן ביתי תתחיל מהגדרות מה אתה רוצה להשיג ?

למעלה