חשש לסוכרת הריון?

onymo

New member
חשש לסוכרת הריון?

שלום,
אני בשבוע 33 להריון.
לפני מספר שבועות ביצעתי בדיקת העמסת סוכר קטנה (50) שבה התוצאה הייתה תקינה אך גבולית עליונה (138 כאשר הגבול העליון הוא 140). אחריה ביצעתי הערכת משקל בה העובר נראה גדול בכשבועיים.
בעקבות שילוב התוצאות, שלחה אותי רופאת הנשים להעמסת הסוכר הגדולה (100) שם הבדיקה שהייתה בצום הייתה תקינה (88), הבדיקה שאחרי שעה לא תקינה (182 כאשר הגבול העליון הוא 180) ואחריה שתי הבדיקות האחרות היו תקינות (אחרי שעתיים: 148, אחרי שלוש שעות: 111).
עוד לא עשיתי את בדיקת הערכת המשקל הנוספת אליה שלחה אותי הרופאה (אמורה לעשות שוב מחר), אך היא כבר שלחה אותי ליעוץ במרפאת סוכרת הריון.

כמה פרטים נוספים:
התחלתי את ההריון בעודף משקל, עליתי כ-13 קילו מתחילת ההריון.
כמות מי השפיר תקינה
שני האחיינים של בעלי נולדו גדולים מהממוצע (4 קילו ו-3.8 קילו), למרות שאישתו של אחיו היא בחורה קטנה. כך גם אחיו של בעלי נולדו גדולים יחסית.
אני במעקב אצל דיאטנית שאמרה כי התוצאה שאינה תקינה חריגה באופן שולי ולדעתה לא מדובר בסוכרת הריון

רציתי לדעת האם יש חשש לסוכרת הריון לדעתכם?
האם יש סיכוי שיאמרו לי שעליי להזריק אינסולין ובמידה וכן - האם זה יכול להיות מסוכן/לא בריא עבורי או עבור העובר בהתחשב בזה שלפי דברי הרופאה המטפלת שלי, הדיאטנית וכן לפי מה שקראתי באתרי קופות החולים התוצאות שקיבלתי אינן מעידות על סוכרת הריון?

תודה

סוכרת

לדעתי מדובר בסוכרת אם כי יש הסבורים שערך אחד לא מספיק להגדרה
מרבית הנשים מסתדרות בדיאטה ורק המיעוט נדרש לאנסולין

onymo

New member
תודה, רק לוודא לדעתך...

וזאת למרות שהחריגה היא קטנה יחסית וההעמסה הראשונה הייתה תקינה (ובהתחשב בשאר הנתונים)?

למעלה