חתולים אוכלים פי 2 לאחר רכישה של שקי מזון חדשים מאותו יצרן

שלום רב,

יש לי ארבעה חתולים, מזה שנתיים אני משתמש במזון של בריט פרימיום הנמכר בשק מגדלים של 18kg. וידאתי עם היצרן שמדובר באותו מזון שנמכר בשקים הקטנים יותר.
לאחרונה רכשתי שני שקים כאלו של אותו המזון בטעם עוף והבחנתי בכך שהמזון קיבל צורה חדשה, אובלית, וצבעו בהיר יותר. חששתי שמדובר בזיוף ולכן פניתי אל היצרן, והוא ביטל את החשש ואישר שמדובר במזון שיצא מהמפעל שלו ושצורתו אכן השתנתה ואף צירף מסמך רשמי של החברה המאשר זאת הכולל צילומים של המזון החדש בהשוואה למזון הישן. היצרן טוען שההבדל הוא אך ורק בצורה ולא חל שום שינוי בהרכב שנותר זהה. לשאלתי מדוע צבע המזון השתנה הוא ענה שחומרי הגלם הטבעיים עשויים לשנות את צבעם מעת לעת ומאחר שהם לא משתמשים בצבעי מאכל ניתן להבחין בהבדלי צבע. לי זה נשמע תמוה כיוון שאני רוכש את המזון הזה במשך שנתיים כאמור, והצבע של המזון תמיד היה כהה.

מהרגע שנתתי לחתולים את המזון בצורה החדשה, שמתי לב שהם ממש מתלהבים ממנו ואוכלים ממנו כמויות גדולות הרבה יותר מאשר מהמזון בצורתו הקודמת. אנחנו נותנים להם מזון בבוקר, וכבר לקראת הצהריים הם מסיימים את הכל ובערב הם דורשים שוב פעם מזון, דבר שלא היה קורה עם המזון בצורתו הישנה.

מה ההסבר לכך שהחתולים אוכלים הרבה יותר ? אולי חל שינוי במרכבים והמזון פחות מזין ומשביע ולכן הם אוכלים יותר ממנו?

לצורך העניין, שני שקים של המזון בצורתו הישנה (36 ק"ג) היו מחזיקים חצי שנה, וכרגע שבועיים לאחר רכישת המזון בצורתו החדשה, הם סיימו בערך שליש שק.

אני מצרף צילומים של המזון החדש האובלי והבהיר, והמזון הישן הריבועי והכהה.

תודה

קבצים מצורפים

• image004.jpg
    image004.jpg
    KB 32.2 · צפיות: 5
  • image003.jpg
    image003.jpg
    KB 44.5 · צפיות: 5

dimitrygo

Active member
מנהל
ככל הנראה מדובר לפחות על שיוני חומרי טעם וריח במזון הזה אם החתולים שלך מתלהבים ממנו יותר.
זו גם הסיבה שהחתולים אוכלים יותר. יש גם מחקרים שמקשרים צורת הכופתיות והמרקם שלהן לאטרקטיביות
של המזון לחתולים. אז אולי גם הצורה החדשה של המזון היא יותר מוצלחת. אני מקווה שעם הזמן זה יירגע
והחתולים שלך יחזרו למנה הרגילה.

צבע המזון תלוי במספר גורמים כולל השלב בו הוא מותז בשומן וחומרי טעם וריח. יכול להיות שמשהוא השתנה
בצורת הייצור של המזון הזה.

דווקא מאוד מעניין מה שאתה כותב כי הרבה אנשים התלוננו שהחתולים שלהם לא אוהבים את המזון הזה.
אולי עכשיו זה ישתנה.

תודה דימיטרי!

מספר שאלות נוספות ברשותך:
1. עלות המזון פר קילו היא 11 ש"ח, העלות זולה מאד כיוון שאני רוכש שני שקים שמשקלם יחד הוא 36 ק"ג ב-400 ש"ח. כתבת בפורום שמזון שמזון שמחירו לק"ג ברמה הזאת אינו יכול להיות איכותי, עם זאת בקובץ שלך המזון הזה מקבל דירוג סביר. האם המזון הזה מספיק מזין עבור חתולי בית?

2. שק של 18 ק"ג היה מחזיק עד עכשיו בערך 3 חודשים. המזון בד"כ עם תוקף לשנה קדימה +/-, אך אני מניח שהתוקף מתייחס למזון בשק אטום שטרם נפתח. כאשר אנחנו פותחים שק, אנחנו מעבירים מחצית מתוכנו לתוך מיכל גדול שניתן לסגור עם מכסה, שממנו אנחנו מחלקים להם מזון כל יום, ואת מחצית השק הנותר מקפלים, קושרים, ודואגים לשחרר ממנו את רוב האוויר הלכוד. שאלתי היא האם הערך התזונתי של המזון לא נפגע לאחר פתיחת השקית עד אשר הם מסיימים את כל תוכן השקית במשך שלושה חודשים בערך עד כה?

dimitrygo

Active member
מנהל
1. אי אפשר להשוות מחיר של מזון בשק גדול למחיר של מזון בשק קטן. אם תסתכל על מחיר של בריט בשק של 2 ק"ג תקבל תמונה שונה.
בלי קשר לזה הציון מתייחס אך ורק למה שמוצהר על השק או באתר הייצרן. אני לא עושה בדיקות מעבדה ולכן אין לי שום דרך להעריך
מזונות על סמך נתונים יותר אובייקטיביים.
על סמך מה שרשום על השק זה מזון די טוב. דווקא אתה שמאכיל במזון הזה כבר שנתיים יכול לספר יותר טוב על תוצאות אמת.
2. כדי שלמור על טריות המזון עדיף לחלק אותו למספר כלים מפלסטיק איכותי שמיועד לאחסון מזון ושנסגרים היטב. כל כלי כזה יכול
להחזיק 1.5-2 ק"ג של מזון. גם צנצנות זכוכית מתאימות. צריך לשטוף את הכלים בין שימוש לשימוש.

1. אי אפשר להשוות מחיר של מזון בשק גדול למחיר של מזון בשק קטן. אם תסתכל על מחיר של בריט בשק של 2 ק"ג תקבל תמונה שונה.
בלי קשר לזה הציון מתייחס אך ורק למה שמוצהר על השק או באתר הייצרן. אני לא עושה בדיקות מעבדה ולכן אין לי שום דרך להעריך
מזונות על סמך נתונים יותר אובייקטיביים.
על סמך מה שרשום על השק זה מזון די טוב. דווקא אתה שמאכיל במזון הזה כבר שנתיים יכול לספר יותר טוב על תוצאות אמת.
2. כדי שלמור על טריות המזון עדיף לחלק אותו למספר כלים מפלסטיק איכותי שמיועד לאחסון מזון ושנסגרים היטב. כל כלי כזה יכול
להחזיק 1.5-2 ק"ג של מזון. גם צנצנות זכוכית מתאימות. צריך לשטוף את הכלים בין שימוש לשימוש.

תודה.

החתולים כאמור צורכים בריט פרימיום במשך שנתיים, לפני זה האכלנו אותם במזון של לאונרדו שהוא באותה רמה +/- לפי הקובץ שלך. עברנו לבריט פרימיום בעקבות המבצע של שני שקים ב-400 ש"ח, דבר שהוזיל משמעותית את העלות עבורנו מבלי לפגוע באיכות המזון שהחתולים שלנו מקבלים. החתולים דיי מבוגרים, בני 8 - 11, כולם בריאים לחלוטין.

כיצד ניתן לדעת שהחתולים מקבלים את כל מה שהם צריכים מבחינה תזונתית על סמך סממנים חיצוניים?

לחתולה הבוגרת לפני 4 שנים הייתה נשירת שיער כאשר היא הייתה בת 7, וטרינר נתן לה סטרואידים פעם אחת. אני החלטתי לעשות ניסוי ולרכוש להם מזון איכותי יותר לפי הקובץ שלך (עד אז לצערי היינו מאכילים בג'ורג'י שהוא פתרון זול כאשר יש לך הרבה חתולים) והפלא ופלא, הפרווה שלה היום כשהיא בת 11 כבר, מבריקה, מלאה ונעימה כמשי, וכמובן נראית חיונית ובריאה מתמיד ועל כך יעידו הזינוקים שלה מהשיש במטבח אל גג המקרר שמשאירים אותנו עם לסת שמוטה.

שאר החתולים פחות אתלטיים ממנה, אבל גם להם יש פרווה מלאה ומבריקה.

dimitrygo

Active member
מנהל
מצב הפרווה הוא סימן די טוב לאיכות המזון והתאמתו לחתול. גם משקל תקין של החתול, מצב רוח שלו.
כמובן גם כמות המזון שהוא צורך וכמות הצואה שהוא מייצר.

ai27

Well-known member
תודה דימיטרי!

מספר שאלות נוספות ברשותך:
1. עלות המזון פר קילו היא 11 ש"ח, העלות זולה מאד כיוון שאני רוכש שני שקים שמשקלם יחד הוא 36 ק"ג ב-400 ש"ח. כתבת בפורום שמזון שמזון שמחירו לק"ג ברמה הזאת אינו יכול להיות איכותי, עם זאת בקובץ שלך המזון הזה מקבל דירוג סביר. האם המזון הזה מספיק מזין עבור חתולי בית?
שים לב שב11 שקל לקילו אתה יכול לקנות חלקי עוף פחות מבוקשים.
זה תזונה מעולה, ומזין יותר (אבל צריך לבשל)
בהרבה קצביות אפשר לבקש שאריות לחתול או כלב, וזה יעלה הרבה פחות..

גורדיאן-II

Active member
שים לב שב11 שקל לקילו אתה יכול לקנות חלקי עוף פחות מבוקשים.
זה תזונה מעולה, ומזין יותר (אבל צריך לבשל)
בהרבה קצביות אפשר לבקש שאריות לחתול או כלב, וזה יעלה הרבה פחות..
אני אישית ממש לא מתלהב מהרעיון של האכלת חתולים באוכל כזה, מהרבה סיבות, אבל כאן אכתוב רק אזהרה אחת, והיא שלא לתת לחתול שום עצמות מבושלות, הן עלולות להרוג אותו.

ai27

Well-known member
אני אישית ממש לא מתלהב מהרעיון של האכלת חתולים באוכל כזה, מהרבה סיבות, אבל כאן אכתוב רק אזהרה אחת, והיא שלא לתת לחתול שום עצמות מבושלות, הן עלולות להרוג אותו.
1. למה לא?
למה נראה לך שמזון "מהונדס" ומשומר פחות טוב לחתול מאשר בשר ועור טריים של עוף?

2. ברור שמסלקים את העצמות.
מדובר על בישול זריז כדי שהבשר לא יתקלקל במקרר.
לא על לבשל 5 שעות עד שהעצמות יתרככו.

3. זאת תוספת מעולה, אבל כמו מזון חתולים רטוב - בכמות סבירה ואחרי זה החתול משלים עם המזון היבש.
אם נותנים יותר מדי זה עומד ונרקב, או מזמין חתולים זרים ונמלים.

גורדיאן-II

Active member
1. למה לא?
למה נראה לך שמזון "מהונדס" ומשומר פחות טוב לחתול מאשר בשר ועור טריים של עוף?

2. ברור שמסלקים את העצמות.
מדובר על בישול זריז כדי שהבשר לא יתקלקל במקרר.
לא על לבשל 5 שעות עד שהעצמות יתרככו.

3. זאת תוספת מעולה, אבל כמו מזון חתולים רטוב - בכמות סבירה ואחרי זה החתול משלים עם המזון היבש.
אם נותנים יותר מדי זה עומד ונרקב, או מזמין חתולים זרים ונמלים.
במה שכתבת קודם לא מצויין שמדובר בתוספת לאוכל יבש, אם זה רק תוספת זאת תמונה שונה.
כאוכל בלעדי זה לא טוב כי זה מזון לא מגוון, בטבע טורפים לא אוכלים רק סוג אחד של מזון.
מלבד זאת בבשר עוף יש רעלים, אנטיביוטיקה, הורמונים, ובישראל גם המון מלח בגלל הכשרות.

ai27

Well-known member
במה שכתבת קודם לא מצויין שמדובר בתוספת לאוכל יבש, אם זה רק תוספת זאת תמונה שונה.
כאוכל בלעדי זה לא טוב כי זה מזון לא מגוון, בטבע טורפים לא אוכלים רק סוג אחד של מזון.
מלבד זאת בבשר עוף יש רעלים, אנטיביוטיקה, הורמונים, ובישראל גם המון מלח בגלל הכשרות.
זה תוספת בעיקר בגלל אותה סיבה טכנית:
מזון יבש יכול להישאר שעות, וכך החתול לא ירעב,
מזון טרי ואיכותי - חייבים לאכול מייד ולגמור הכל.

אם נראה לך שמכינים את מזון החתולים היבש מבשר איילים אורגניים - אתה חי בסרט.
מכינים אותו מעוף פחות איכותי (מטילות מזדקנות , עם יותר אנטיביוטיקה והורמונים), אלא שזה רק 40%, ובשאר דוחפים תירס, אורז, חיטה, שומן, שמרים, ושאר פילרים. ועל הכל מוסיפים חומרי טעם וריח כדי שהחתול לא יברח בגועל.
מרכיבי הפילרים פחות טובים לטורף כמו חתול מ100% בשר.
ככל שמזון החתולים איכותי יותר - הוא מכיל יותר בשר, ופחות פילרים.

נערך לאחרונה ב:

dimitrygo

Active member
מנהל
זה רחוק מאוד מלהיות מזון מאוזן. אין בזה הרבה טאורין וויטמינים.
כתוספת אולי זה בסדר אבל עדיין זה משנה את האיזון ומוסיף הרבה זרחן שלא בריא לכליות.
אין שום תועלת בעצמות כתוספת למזון יבש, רק נזק.

ai27

Well-known member
זה רחוק מאוד מלהיות מזון מאוזן. אין בזה הרבה טאורין וויטמינים.
כתוספת אולי זה בסדר אבל עדיין זה משנה את האיזון ומוסיף הרבה זרחן שלא בריא לכליות.
אין שום תועלת בעצמות כתוספת למזון יבש, רק נזק.
טאורין תמצא בשפע בחלקים פנימיים. גם ויטמינים אחרים
לטורף כמו חתול - מזון שמתבסס בעיקר על בשר תמיד יהיה איכותי יותר ממזון מהונדס ש60% ממנו הוא פילרים שבעצם מזיקים לחתול וגורמים לו להשמין (חתול לא צורך 60% תירס אורז וחיטה אלא אם תכפה זאת עליו).

עצמות נשמע כמו מתכון לצרות, אלא אם ריככת אותן בבישול למשך שעות.
יקר מאוד ומיותר אלא אם הווטרינר המליץ.

dimitrygo

Active member
מנהל
טאורין תמצא בשפע בחלקים פנימיים. גם ויטמינים אחרים
לטורף כמו חתול - מזון שמתבסס בעיקר על בשר תמיד יהיה איכותי יותר ממזון מהונדס ש60% ממנו הוא פילרים שבעצם מזיקים לחתול וגורמים לו להשמין (חתול לא צורך 60% תירס אורז וחיטה אלא אם תכפה זאת עליו).

עצמות נשמע כמו מתכון לצרות, אלא אם ריככת אותן בבישול למשך שעות.
יקר מאוד ומיותר אלא אם הווטרינר המליץ.
אבל לא מדובר על חלקים פנימיים. אפשר להכין מזון טבעי מאוזן, יש המון מתכונים ברשת והוא יהיה יותר בריא ממזון יבש.
אם מזון לא מאוזן ולא מספק את כל הדרישות התזונתיות של חתול הוא עלול להיות יותר מזיק ממזון ירוד אך מאוזן.

למעלה