חתולים אוכלים פי 2 לאחר רכישה של שקי מזון חדשים מאותו יצרן

ai27

Well-known member
אבל לא מדובר על חלקים פנימיים. אפשר להכין מזון טבעי מאוזן, יש המון מתכונים ברשת והוא יהיה יותר בריא ממזון יבש.
אם מזון לא מאוזן ולא מספק את כל הדרישות התזונתיות של חתול הוא עלול להיות יותר מזיק ממזון ירוד אך מאוזן.
למה לא?
יש חלקים חיצוניים זולים, וחלקים פנימיים זולים.
והחלקים שהקצב יתן לכלב או חתול - זולים יותר ומגוונים.

אם תיתן לחתול בשר הוא יאכל פחות ישמין פחות ופרוותו תהיה בריאה יותר.
העומס הפחממתי במזון החתולים היבש הוא לרוב גבוה,
ומזון חתולים רטוב הוא יקר.

dimitrygo

Active member
מנהל
ממה שבדקתי קצבים מקבלים עופות כבר ללא חלקים פנימיים.

ai27

Well-known member
ממה שבדקתי קצבים מקבלים עופות כבר ללא חלקים פנימיים.
אז מאיפה יש קורקבנים, לבבות, כבד, טחול, וכו'?
אתה יכול לשלם גלובלי ולקנות עוף שלם, לפני פירוק,
אתה יכול לשלם גלובלי ולקנות אחרי פירוק,
ואתה יכול לקנות חלק מסויים. ויהיו חלקים יקרים וחלקים זולים.

גורדיאן-II

Active member
את הקורקובנים, לבבות, טחול וכו' מגדלים בנפרד.

dimitrygo

Active member
מנהל
מפרידים במפעל. 3 קצבים שביקרתי מקבלים עופות בצורה כמו בסופר - ללא חלקים פנימיים, ללא רגליים וללא ראש.

dimitrygo

Active member
מנהל
קורקבנים ולבבות שמוכרים בסופר אגב מאוד מאוד מלוחים.

שלום רב,

יש לי ארבעה חתולים, מזה שנתיים אני משתמש במזון של בריט פרימיום הנמכר בשק מגדלים של 18kg. וידאתי עם היצרן שמדובר באותו מזון שנמכר בשקים הקטנים יותר.
לאחרונה רכשתי שני שקים כאלו של אותו המזון בטעם עוף והבחנתי בכך שהמזון קיבל צורה חדשה, אובלית, וצבעו בהיר יותר. חששתי שמדובר בזיוף ולכן פניתי אל היצרן, והוא ביטל את החשש ואישר שמדובר במזון שיצא מהמפעל שלו ושצורתו אכן השתנתה ואף צירף מסמך רשמי של החברה המאשר זאת הכולל צילומים של המזון החדש בהשוואה למזון הישן. היצרן טוען שההבדל הוא אך ורק בצורה ולא חל שום שינוי בהרכב שנותר זהה. לשאלתי מדוע צבע המזון השתנה הוא ענה שחומרי הגלם הטבעיים עשויים לשנות את צבעם מעת לעת ומאחר שהם לא משתמשים בצבעי מאכל ניתן להבחין בהבדלי צבע. לי זה נשמע תמוה כיוון שאני רוכש את המזון הזה במשך שנתיים כאמור, והצבע של המזון תמיד היה כהה.

מהרגע שנתתי לחתולים את המזון בצורה החדשה, שמתי לב שהם ממש מתלהבים ממנו ואוכלים ממנו כמויות גדולות הרבה יותר מאשר מהמזון בצורתו הקודמת. אנחנו נותנים להם מזון בבוקר, וכבר לקראת הצהריים הם מסיימים את הכל ובערב הם דורשים שוב פעם מזון, דבר שלא היה קורה עם המזון בצורתו הישנה.

מה ההסבר לכך שהחתולים אוכלים הרבה יותר ? אולי חל שינוי במרכבים והמזון פחות מזין ומשביע ולכן הם אוכלים יותר ממנו?

לצורך העניין, שני שקים של המזון בצורתו הישנה (36 ק"ג) היו מחזיקים חצי שנה, וכרגע שבועיים לאחר רכישת המזון בצורתו החדשה, הם סיימו בערך שליש שק.

אני מצרף צילומים של המזון החדש האובלי והבהיר, והמזון הישן הריבועי והכהה.

תודה
היי. היכן ניתן לרכוש את המזון במחיר המבצע (2 שקים ב400)?
תודה

דיברגנט חדש

Well-known member
שלום רב,

יש לי ארבעה חתולים, מזה שנתיים אני משתמש במזון של בריט פרימיום הנמכר בשק מגדלים של 18kg. וידאתי עם היצרן שמדובר באותו מזון שנמכר בשקים הקטנים יותר.
לאחרונה רכשתי שני שקים כאלו של אותו המזון בטעם עוף והבחנתי בכך שהמזון קיבל צורה חדשה, אובלית, וצבעו בהיר יותר. חששתי שמדובר בזיוף ולכן פניתי אל היצרן, והוא ביטל את החשש ואישר שמדובר במזון שיצא מהמפעל שלו ושצורתו אכן השתנתה ואף צירף מסמך רשמי של החברה המאשר זאת הכולל צילומים של המזון החדש בהשוואה למזון הישן. היצרן טוען שההבדל הוא אך ורק בצורה ולא חל שום שינוי בהרכב שנותר זהה. לשאלתי מדוע צבע המזון השתנה הוא ענה שחומרי הגלם הטבעיים עשויים לשנות את צבעם מעת לעת ומאחר שהם לא משתמשים בצבעי מאכל ניתן להבחין בהבדלי צבע. לי זה נשמע תמוה כיוון שאני רוכש את המזון הזה במשך שנתיים כאמור, והצבע של המזון תמיד היה כהה.

מהרגע שנתתי לחתולים את המזון בצורה החדשה, שמתי לב שהם ממש מתלהבים ממנו ואוכלים ממנו כמויות גדולות הרבה יותר מאשר מהמזון בצורתו הקודמת. אנחנו נותנים להם מזון בבוקר, וכבר לקראת הצהריים הם מסיימים את הכל ובערב הם דורשים שוב פעם מזון, דבר שלא היה קורה עם המזון בצורתו הישנה.

מה ההסבר לכך שהחתולים אוכלים הרבה יותר ? אולי חל שינוי במרכבים והמזון פחות מזין ומשביע ולכן הם אוכלים יותר ממנו?

לצורך העניין, שני שקים של המזון בצורתו הישנה (36 ק"ג) היו מחזיקים חצי שנה, וכרגע שבועיים לאחר רכישת המזון בצורתו החדשה, הם סיימו בערך שליש שק.

אני מצרף צילומים של המזון החדש האובלי והבהיר, והמזון הישן הריבועי והכהה.

תודה
בדיוק כמו שחברות תעשייתיות שמים לילדים עודפי סוכרים בכדי שיאכלו יותר, כך גם הם עושים לחתולים, בכדי שיאכלו יותר ואז תקנה יותר.

לילד זה מזיק כי זה גורם לו להשמנה, כך גם לחתול.

להזכירך, מדובר בחתולי בית ולא חתולי רחוב, כך שהם לא צריכים לאכול יותר ממה שאכלו קודם ואם גרמו להם לאכול יותר, זה יזיק להם בריאותית ולך זה יזיק כספית |נחמה|

אלישבע777

Well-known member
שאלה דומה גם לי , לדימטרי.
קניתי מזמן שק מזון בשם איסטינקט אוריג'ין ובעצם התכוונתי לקנות... מזון של אוריג'ין שהוא גם מומלץ פה בפורום, אבל התבלבלתי וקניתי מזון זה.

יש לי שני חתולים אחד בן 12 ואחד כבן 5 חודשים . הסתבר שהחתולים אוהבים אותו מאוד והם אוכלים ממנו כמות כפולה מהרגיל ( ויש לי חשד, שרק הגור מתלהב ממנו, כי הגדול, אינו אכלן גדול). רק יממה עברה מאז שפתחתי את השקית והם גמרו את הצלחת כבר 4 פעמים... זה לא קרה עם מזונות קודמים ( גו ו- שזיר) איני יודעת אם המזון הזה טוב, ואם זה טוב שהם מתלהבים ממנו ואוכלים המון. ועבורי - לפחות אין לו ריח נורא שיש למזון גו...

מאחר שבחירת המזון הזה היתה בעצם בטעות וגם התברר שהמזון נזלל בקצב מסחרר, אז קניתי לאחרונה מזון אוריג'ין אמיתי, שיהיה לי מוכן מראש לפני שהשק הזה ייגמר כהרף עיין... עדיין לא ניסתי אותו עליכם. מקווה שהם יאהבו אותו. אבל לא יותר מדי...
אשמח אם תוכל לדרג לי את המזונות הבאים לפי סדר יורד: גו, שזיר, אוריג'ין ואינסטינקט. כך אוכל לקנות להם את המזון הטוב ביותר. המחיר אינו מהווה בעיה. אבל אם הם אוכלים יותר מדי, זו אולי כן בעיה.

קבצים מצורפים

• מזון אינסטינקט.JPG
    מזון אינסטינקט.JPG
    KB 289.7 · צפיות: 4
  • מזון אוריג'ין.JPG
    מזון אוריג'ין.JPG
    KB 352 · צפיות: 4

dimitrygo

Active member
מנהל
הכל כבר מדורג - אוריג'ן, גו (סגול, אפור או ירוק), אינסטינקט ואחריו עם פער די גדול שזיר.
אני לא כ"כ אוהב את אינסטינקט כי הוא מכיל כמות גדולה מאוד של מינרלים.

אלישבע777

Well-known member
תודה דימיטרי! יכול להיות שהמינרלים משפרים טעם ולכן החתולים התלהבו מה- אינסטינקט.
יופי, אלך על אוריג'ין אם הם יאהבו אותו.
לבוגר יש פעילות יתר של בלוטת התריס. מאז שהגור הגיע, הוא מסרב לאכול מזון דל יוד. בשבוע הבא יש לו בדיקה ונראה מה יגיד הווטרינר.

אלישבע777

Well-known member
תודה דימיטרי! יכול להיות שהמינרלים משפרים טעם ולכן החתולים התלהבו מה- אינסטינקט.
יופי, אלך על אוריג'ין אם הם יאהבו אותו.
לבוגר יש פעילות יתר של בלוטת התריס. מאז שהגור הגיע, הוא מסרב לאכול מזון דל יוד. בשבוע הבא יש לו בדיקה ונראה מה יגיד הווטרינר.
אכן היינו אצל הווטרינר. ועתה מיש מיש בן 12 מטופל בתרופה לבלוטת התריס הפועלת ביתר. זו משחה שמורחים בעור האפרכסת מהצד הפנימי והיא חודרת לדם דרך העור!! תוך יום יומיים, חל שיפור במצבו והוא יותר רגוע מאשר קודם. אבל הוא מתעצבן על המריחה שלי. נוהם ורוטן ובורח ממני:-( על פי רוב חתולים אוהבים מגע באפרכסות, שלי לא ...

מכל מקום - ניסיתי גם את המזון מסוג "אוריג'ין" אין לו ריח חזק כמו למזון go והוא גם אינו כדורי ומתגלגל לכל עבר, ושני הבנדיטים אוהבים אותו!! אז אלך עליו.

שלום בשנית,

מעדכן שחודש בערך לאחר רכישת המזון, שקלנו שוב בדיוק כמה ארבעת החתולים אכלו מהמזון בצורתו החדשה, וכנראה שטעינו במדידה, אין שינוי בכמות שהם אוכלים.

מה שכן, אם יש כאן חברים שבעבר ניסו לתת לחתולים שלהם בריט פרימיום, כדאי לנסות שוב בעקבות האמור להעיל. (שינוי בצורה של המזון ואולי גם שינוי קל בטעם)

בהחלט מזון שנותן תמורה מעולה לכסף ומומלץ למי שיש המון חתולים ולא יכול להשקיע במזונות פרימיום יקרים כמו אוריג'ן, אך עם זאת עדיין רוצה לתת לחתולים שלו מזון יחסית איכותי שלא יפגע בהם ויענה על הצרכים התזונתיים שלהם.

Yukita

Active member
מנהל
בהחלט יתכן שההתלהבות היתה פשוט מהשק הטרי בהתחלה ואז העניינים התאזנו :-):

Ka13

New member
שניסיתי את בריט עוף אף חתול לא אכל אז טוב ששינו. את הסלומון הם טרפו. לפני כמה ימים קניתי בריט סלומון עבור חתול אחד ואותו הם גם שינו לגרגירים בצורת דג קטנים מאוד ודקים ( היו בצורת אורז תפוח קודם השינוי ) ואף חתול לא הסכים לאכול.
ממש לא מבינה את היצרנים שמשנים פורמולה עם טעימות גבוהה.

g l o r y

New member
חתולי הגינה אצלינו אוכלים בריט כזה בשק הענק כבר שנים. באמת שמתי לב שהאוכל השתנה ושמחתי כי לפני זה הגרגירים היו מרובעים והיו להם פינות חדות. אולי זה מסביר את כל החתולים החדשים שמגיעים לחצר עכשיו. (זה נורא. אין פה עיקורים של העירייה ואני שוקלת לצמצם בהדרגה את ההאכלה למרות שאני דואגתלחתולים הקבועים כי אין לי אפילו לא עשירית התקציב לעקר את כל האורחים שבאים לפה ובטוח שיהיו גורים בקרוב אם זה ימשיך ככה.)

אגב הכתום-בית שלי מגלה עניין רב בבריט של החתולי חצר. לעומת זאת כשקיבלתי דוגמית של בריט קייר לחתולים אניני טעם (הקוקו) והצעתי לו הוא התעלם בבוטות. לכו תבינו. (אני בתהליכי ניסוי וטעייה עכשיו כי הוא מסכים לאכול רק מונג' גורים ופרו פלאן גורים ואני רציתי שיאכל אוריג'ן בכלל, אבל הוא מסרב כבר תקופה ארוכה אז אני מחפשת משהו שיהיה לטעמו ואיכותי יותר ממונג')

למעלה