חתול מסורס

משתפרת1

Well-known member
החתול סורס בגיל 6 חדשים, כעת הוא בן 4 וחצי. מדובר בחתול שחי בעיקר בחצר ובסביבה ויכול להכנס הביתה כרצונו. לאחרונה הוא מתנהג כמו נקבה. מבלה שעות מול זכרים אחרים שמגיעים מרחוק, וקונצרט הצווחות שלהם נשמע בכל שעות היום והלילה. מישהו מכיר תופעה כזו?

גורדיאן-II

Active member
החתול סורס בגיל 6 חדשים, כעת הוא בן 4 וחצי. מדובר בחתול שחי בעיקר בחצר ובסביבה ויכול להכנס הביתה כרצונו. לאחרונה הוא מתנהג כמו נקבה. מבלה שעות מול זכרים אחרים שמגיעים מרחוק, וקונצרט הצווחות שלהם נשמע בכל שעות היום והלילה. מישהו מכיר תופעה כזו?
מהיכן את יודעת שאותם אלו שמגיעים מרחוק הם זכרים?
ודי בטוח שאין לזה קשר למין, זה רק עניין של טריטוריה, המריבות האלו בחצר הם תופעה שכיחה מאוד.

משתפרת1

Well-known member
מהיכן את יודעת שאותם אלו שמגיעים מרחוק הם זכרים?
ודי בטוח שאין לזה קשר למין, זה רק עניין של טריטוריה, המריבות האלו בחצר הם תופעה שכיחה מאוד.
הם זכרים. אני רואה. מלחמות טריטוריה היו לו לא מעט.

לא ברור לי למה את מתכוונת שהוא מתנהג "כמו נקבה". לפי התאור שלך, נשמע לי דווקא שהוא מתנהג כמו זכר - הצווחות הממושכות הן בדרך כלל מלחמות טריטוריאליות/שליטה או מלחמות על נקבה (מיוחמת).
המסורסים שלי מעולם לא התעניינו בנקבות. אבל חלק מהם בהחלט היו מעורבים במאבקי שליטה.

אלישבע777

Well-known member
היה לי חתול שסורס בגיל שנתיים (שזה מאוחר מאוד) שהיה חתול בית חוץ. גדול, שמן וחזק ותמיד תקפו אותו חתולי החצר ולא יכולתי למנוע ממנו יציאה לחצר. הוא נורא יילל בבית והיה קופץ על ידית הדלת וגם חשבתי (אז) שחתול צריך להיות "בטבע". בסוף הסתבר לי, שלא חתולי החצר הרשעים תוקפים אותו, אלא הוא היוזם!! להם היה ניסיון רב בקרבות חתולים והם תמיד נצחו אותו והיה חוזר חבול ופצוע. למרות הסרוס, הוא התנהג כ... זכר לא מסורס, או טריטוריאלי.
חתולות נקבות, אין להן עניין רב בחתולים אחרים בוודאי שלא בזכרים. בחצר וברחוב, הן חיות בקרבת חתולות אחרות וגוריהן הצעירים או המתבגרים, על פי רוב, החתולות נולדות במקום אחד וקשורות קשרי משפחה זו עם זו. מן הסתם הן מכירות זו את זו ואינן נוהגות לתקוף זו את זו (אלא אם יש להן גורים רכים).

evike

Active member
מנהל
לחצר שלנו הגיע לפני כמה חודשים חתול יפהפה, נראה כבן שנתיים +. סירסנו אותו לפני כ 3 חודשים. עדיין מתנהג כחתול לא מסורס, עם צווחות יחום מול זכרים אחרים, רדיפה אחרי נקבות, ובעיקר מה שמפריע, שהוא תוקף את החתולים שבחצר, מפריע להם לאכול ומבריח אותם. החתולים פוחדים ממנו וחוששים לבוא לאכול.
הוא מפריע עד כדי כך, שלמרות שהתאהבנו בו, אנחנו שוקלים להעבירו לבית או חצר פרטית של מי שיהיה מוכן לאמצו.
עם "חיות על 2" הוא חנפן ומתלטף.

אלישבע777

Well-known member
לחצר שלנו הגיע לפני כמה חודשים חתול יפהפה, נראה כבן שנתיים +. סירסנו אותו לפני כ 3 חודשים. עדיין מתנהג כחתול לא מסורס, עם צווחות יחום מול זכרים אחרים, רדיפה אחרי נקבות, ובעיקר מה שמפריע, שהוא תוקף את החתולים שבחצר, מפריע להם לאכול ומבריח אותם. החתולים פוחדים ממנו וחוששים לבוא לאכול.
הוא מפריע עד כדי כך, שלמרות שהתאהבנו בו, אנחנו שוקלים להעבירו לבית או חצר פרטית של מי שיהיה מוכן לאמצו.
עם "חיות על 2" הוא חנפן ומתלטף.
אני סרסתי את הגור שלי בגיל 8 חודשים שהוא כבר למד לטפס על הבוגר בן ה-12 ושיגע אותו ( לא יכולתי לסרסו קודם בגלל שהיה בטיפול רפואי והיה צריך לטפל בו ולחכות זמן להחלמה). עברו חודשיים מאז הסרוס, והוא עדיין קופץ לפעמים על הבוגר המסכן כמו חתול לא מסורס ופה ושם, משמיע יללות של זכר מיוחם. זה ההרגל. עם הזמן הוא יירגע יותר ויותר ואני מקווה שהוא יאמץ לו הרגלים חדשים יותר ידידותיים לחתול הזקן והחולה....

Yukita

Active member
מנהל
כשמדובר בגילאים כאלה עשויות להיות התנהגויות שכבר התקבעו. או זה, או שעדיין ייקח עוד זמן לפני שיירגע. לוקח די הרבה זמן אצל בוגרים.

למעלה