טבלת מצב האגחים של דלק נכון ל 05.11.2020 (אמצע היום)

מצורפת טבלת מצב האגחים של דלק נכון ל 05.11.2020 (אמצע היום)

הנה קישור לסימולטור האגחים.

קבצים מצורפים

• DLK_AGS_05_11_2020_v1.png
    DLK_AGS_05_11_2020_v1.png
    KB 82.3 · צפיות: 15

top102

Active member
אני מעריך מאוד את מעמץ שלך לייצר את הטבלה אבל בשביל לעזור לאנשים לקבל החלטה שקשורה להשקעה צריך לתת יותר פרטים.
דלק זה חברה לא סולבנטית ושנה הבאה בסבירות גבוהה תגיע לסוף דרכה. אם זה באמת יקרה אז צריך להתחשב במנגנון החלוקה שיצר המומחה וזה אינפורמציה מעניינת.
אתמול היה דיון לגבי באיזה תסריט הארוכים מונעים את התשלומים לקצרים אבל האמת היא שצריך לדון על מה צריכים להיות התנאים כדי שזה לא יקרה וזה לא פשוט.
יש פה חוב של 5.5 B שרובו צריך להיות משולם ב 4 שנים וכדי שזה יקרה צריך תזרים של 1.4 B כל שנה בממוצע.
במאי השנה הוא קנה זמן למצוא את הפתרונות לחוב העצום ובינתיים הוא בעיקר מכר נכסים שהם לא שלו. עד עכשיו הוא לא אמר איך הוא יפתור את זה וכנראה אין לו פתרון.

הטבלה שלי מראה רק מה יקרה אם קבוצת דלק תשלם.
כלומר אני מראה את הפוטנציאל.
אני לא מתייחס לסיכונים וברור שישנם סיכונים...
אני אוסיף הבהרה בפעם הבאה.
בהצלחה לכולם.

משקיע88

Well-known member
אם מתמקדים בעיקר רואים שמרכיב הסיכוי והסיכון העיקרי באגחים הוא מחיר הנפט. זהו גם המפתח העיקרי לתזרים העתידי. בהנחה של יציבות או ירידה של מחירי הנפט מסוג ברנט דלק קבוצה תגיע להסדר חוב נוסף או פירוק תוך פחות משנה. לא נראה לי סביר שתהיה הזרמה חיצונית משמעותית. אם מחירי הנפט יעלו משמעותית לעומת זאת, למשל ל 60$ וצפונה, צפויה אפשרות למשוך סכומים משמעותיים מאיתקה, ואולי להגיע שם להנפקה או שותפות. אני מתייחס להשקעה באגח 31 כאל סוג של אופציה על מחירי הנפט.

top102

Active member
גם בהנחה שמחיר הנפט יעלה עדיין לא תוכל למשוך את מה שצריך כדי לעבור את המשבר. גם ההנפקה זה לא פתרון כי אתה מוותר על החלק מהחברה. למה ש31 יסכימו לזה. הם לא יראו מזה גרוש.
לגבי מחיר הנפט הוא לא יעלה לפני שהמשבר נגמר.
הפתרון היחיד שאני רואה זה הזרמה משמאותית וקניית אגחים בשוק.

משקיע88

Well-known member
כאן אנחנו חלוקים. במחירים של 60$ וצפונה אפשר יהיה לדעתי למצוא קונה לכל איתקה סביב 700 מליון$. אז מוכרים את כל השאר, פורעים את האגחים ושלום על ישראל. 31 יסכימו. הם יקבלו שער 100.

top102

Active member
לא שמעתי ממנו שזאת התוכנית אבל למה שאנחנו (ל''א) נסכים לזה. אנחנו גם נוכל למכור את אתקה ואת שאר הנכסים.

top102

Active member
כן אם זה אני מסכים. אם הולכים לפירוק יכול להיות שנגיע עד לפארי. השאלה בעצם מה תשובה יכול באמת לעשות כדי לא להגיע לפירוק.

משקיע88

Well-known member
השאלה מה יעשה תשובה מזכירה את הדיונים נוסח מה יעשה אלשטיין. שיעשה מה שבא לו בראש, ואנחנו נפעל לפי האינטרסים שלנו.

top102

Active member
השאלה פה זה לא מה הוא יעשה אלה מה הוא יכול לעשות כדי שהארוכים יסכימו לתת לו עוד זמן.

Reem88

Well-known member
לדעתי יהיה מיחזור חוב, תהיה הנפקת אג"ח חדשה מגובה בנכסים (השאלה איזה נכסים יוותרו).

משקיע88

Well-known member
תשובה יכול להתפלל שימצאו המון נפט בקידוח של רציו פטרוליום (17.5%) ויש גם איזה 15% מדלק קידוחים ו 30% מדלק אנרגיה ועוד כמה נכסים. המקור האמיתי הוא איתקה וזה יקבל שווי משמעותי במחירי נפט גבוהים ב50% לפחות מהיום.

top102

Active member
אי אפשר למחזר חוב כשהאגח שווה 50 אג. הוא משך מיליארדים והוא צריך להביא אותם בחזרה.

top102

Active member
אין מספיק נכסים חופשיים. זה גם לא יעלה את דירוג.

למה לא לשרשר לעדכון הקודם?
יש לכך שני יתרונות, דחיקת פחות שרשורים לעמוד השני ויהיה יותר קל למי שרוצה לעקוב אחרי השינויים.

כתבת תשואות מחושבות עכשיו תכפיל בסיכוי לקבל ותראה כמה הן באמת שוות. ברגע שתשובה שילם את כל החוב לבנקים להם הוא ערב אישית אתה יודע שהוא כבר החליט שדלק לא תשלם את האגחים. לא הייתי שם פה גרוש גם בתשואה של 5000%...

בורסה 2008

Well-known member
כתבת תשואות מחושבות עכשיו תכפיל בסיכוי לקבל ותראה כמה הן באמת שוות. ברגע שתשובה שילם את כל החוב לבנקים להם הוא ערב אישית אתה יודע שהוא כבר החליט שדלק לא תשלם את האגחים. לא הייתי שם פה גרוש גם בתשואה של 5000%...
מה? על מה אתה מדבר? רק חסר שתשובה יתכופף ויוריד מכנסיים בפני מחזיקי האגח. קיבלו כל מה שרצו במשא ומתן איתו. כל הקלפים אצלם. הוא עובד אצלם עכשיו.

משקיע88

Well-known member
אני מוכן לשים גרוש. למעשה אני מציע באופן מחייב לקנות את כל האגחים הללו בגרוש.

למעלה