טבע מציגה: knock knock knock on heaven's door

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

teva תוקפת פעם שנייה בתקופה האחרונה את רף ה 50$, שיא שנתי והיסטורי. טבע עלתה בשבוע האחרון כתוצאה ממצגת טובה שהם עשו בשבוע שעבר על האסטרטגיה שלהם ל 5 השנים הקרובות, במסגרתה הם הציבו יעד של הכפלת המכירות והרווחים תוך 5 שנים. הנייר נסחר במכפיל 16 לשנה הקרובה. אני משער שהרבה טכנאים מוכרים ב 50 ורוצים לראות את המניה פורצת את הרף העגול הזה. מחזיק ולא ממליץ

NS101

New member
אני לא מבין

teva תוקפת פעם שנייה בתקופה האחרונה את רף ה 50$, שיא שנתי והיסטורי. טבע עלתה בשבוע האחרון כתוצאה ממצגת טובה שהם עשו בשבוע שעבר על האסטרטגיה שלהם ל 5 השנים הקרובות, במסגרתה הם הציבו יעד של הכפלת המכירות והרווחים תוך 5 שנים. הנייר נסחר במכפיל 16 לשנה הקרובה. אני משער שהרבה טכנאים מוכרים ב 50 ורוצים לראות את המניה פורצת את הרף העגול הזה. מחזיק ולא ממליץ
אני לא מבין
למה להתלהב ממכפיל עתידי של 16?

dw2322

New member
השיקול כאן הוא הטכני

אני לא מבין
למה להתלהב ממכפיל עתידי של 16?
השיקול כאן הוא הטכני
הנייר הגיע לתקרה כפולה וטכנאים אוהבים לראות פריצה של התקרה במחזור גבוה או שהם מוכרים, לכן אולי אפשר לצפות ללחץ שלילי מסויים בטווח הקצר (לי זה לא מפריע אבל אולי יש אחרים שלחוצים יותר). המכפיל בסדר, לא חיניי חינם אבל גם לא מוגזם ואוזכר כדי להבדיל את הנייר מניירות מעוף סופר כבדים אחרים בת"א שפורצים תקרה כפולה ושוברים שיא שנתי והיסטורי (כיל).

קרלטון

New member
אז אם אתה יודע מה יעשו הטכנאים...

השיקול כאן הוא הטכני
הנייר הגיע לתקרה כפולה וטכנאים אוהבים לראות פריצה של התקרה במחזור גבוה או שהם מוכרים, לכן אולי אפשר לצפות ללחץ שלילי מסויים בטווח הקצר (לי זה לא מפריע אבל אולי יש אחרים שלחוצים יותר). המכפיל בסדר, לא חיניי חינם אבל גם לא מוגזם ואוזכר כדי להבדיל את הנייר מניירות מעוף סופר כבדים אחרים בת"א שפורצים תקרה כפולה ושוברים שיא שנתי והיסטורי (כיל).
שכמובן היו גורם כל כך כל כך משמעותי בעלייה של המנייה (אלא מי, רק הם, לא יכול להיות שמישהו אחר שפועל על פי שיקולים אחרים שם כסף, נכון?) אז למה לא לעשות עליהם כסף? לכל הפחות תמכור covered calls.

dw2322

New member
קיויתי שטכנאים ירימו את הכפפה

שכמובן היו גורם כל כך כל כך משמעותי בעלייה של המנייה (אלא מי, רק הם, לא יכול להיות שמישהו אחר שפועל על פי שיקולים אחרים שם כסף, נכון?) אז למה לא לעשות עליהם כסף? לכל הפחות תמכור covered calls.
קיויתי שטכנאים ירימו את הכפפה

NS101

New member
תגיד

השיקול כאן הוא הטכני
תגיד
מה אתה צופה שתהיה הצמיחה השנתית ברווחיות הנקיה בשנה הקרובה בשביל שתצדיק את המכפיל?

dw2322

New member
הצפי הוא לדו ספרתי נמוך (11%, 12% ?)

תגיד
מה אתה צופה שתהיה הצמיחה השנתית ברווחיות הנקיה בשנה הקרובה בשביל שתצדיק את המכפיל?
כשבשנים לאחר מכן דו ספרתי קצת גבוה יותר

dw2322

New member
לא, את התפקיד הזה אני משאיר לאלה יעקובי ../images/Emo6.gif

נראה שיש כאן התאהבות חדשה.מזל טוב !
לא, את התפקיד הזה אני משאיר לאלה יעקובי

dw2322

New member
אלה יעקובי על כיל

לא, את התפקיד הזה אני משאיר לאלה יעקובי
אלה יעקובי על כיל
נראה לי שהיא מחזיקה בדעה דומה לשלי. 2008 תהיה טובה, זה ברור אבל היא כבר לא מעניינת אף אחד יותר. כל המשקיעים רוצים לשמוע צפי ברור גם ל 2009 ו 2010. הסיבה היא שהמכפיל הדשן (דשן - קמץ? דשן - סגול? מן משחק מילים שכזה
) שלה לא משאיר מקום לפאקים (לא אישי נגד כיל, אותו דבר POT) ומכאן מגיעה ההססנות. פאק קטן וכל השורטיסטים בעולם מורידים את המכסה על הסיר השמנמן (סיר? POT? מן משחק מילים כזה
).

lernery

New member
נצל"ש כיל - מה הייתם אומרים על סטאב של חי"ל

אלה יעקובי על כיל
נראה לי שהיא מחזיקה בדעה דומה לשלי. 2008 תהיה טובה, זה ברור אבל היא כבר לא מעניינת אף אחד יותר. כל המשקיעים רוצים לשמוע צפי ברור גם ל 2009 ו 2010. הסיבה היא שהמכפיל הדשן (דשן - קמץ? דשן - סגול? מן משחק מילים שכזה
) שלה לא משאיר מקום לפאקים (לא אישי נגד כיל, אותו דבר POT) ומכאן מגיעה ההססנות. פאק קטן וכל השורטיסטים בעולם מורידים את המכסה על הסיר השמנמן (סיר? POT? מן משחק מילים כזה
).
מול כי"ל? אני רוצה לשבת עם המספרים ולבדוק את זה עוד מעט...

NS101

New member
יש הבדל בין השתיים?

מול כי"ל? אני רוצה לשבת עם המספרים ולבדוק את זה עוד מעט...
יש הבדל בין השתיים?
בדוק את הקורלאציה בין שתי המניות ותראה מה יצא לך.

NS101

New member
ואיך אתה מעריך את פרמיית הסיכון במניה?

כשבשנים לאחר מכן דו ספרתי קצת גבוה יותר
כלומר, למול המתחרות, הענף ובכלל. שמתי לב שהתמחור הענפי הוא אכן סביב מכפיל של 15 - מכפיל כזה נותן גידול מתון לעומת 11-12%, יותר לכיוון של 7% - מספרית.

NS101

New member
אגב,

כלומר, למול המתחרות, הענף ובכלל. שמתי לב שהתמחור הענפי הוא אכן סביב מכפיל של 15 - מכפיל כזה נותן גידול מתון לעומת 11-12%, יותר לכיוון של 7% - מספרית.
אגב,
אני לא שאלתי ממניעי קנטרנות, אלא באמת בשביל להריץ כמה חישובים מאחורי זה בשביל לבדוק את הפוטנציאל שאתה מגלם לחברה בתת מודע.

dw2322

New member
צר לי, אין לי תשובה טובה ../images/Emo4.gif

צר לי, אין לי תשובה טובה

NS101

New member
אתה יודע המשמעות המתמטית של מכפיל 15?

צר לי, אין לי תשובה טובה
אתה יודע המשמעות המתמטית של מכפיל 15?
כלומר, אתה יודע מניין מגיעים למכפיל כזה או אחר ולמה מייחסים מכפילים למגזרים שונים?

מצב
הנושא נעול.
למעלה