טוב, אז בקיצור

כרמית מ.

New member
טוב, אז בקיצור

(אין לי כח, ואני גם לא מסוגלת לשחזר הכל) אני חושבת שהנושא שלך הוא ``דחיית סיפוקים`` ולא ``פינוק`` (שאני מעדיפה להתייחס אליו במובן החיובי). דחיית סיפוקים זה תהליך שמתחיל בערך בגיל 3-6 ח` ונמשך כל החיים. אני מאמינה שבהדרגה, ילד, ובמיוחד תאום, צריך ללמוד לחכות, ובהדרגה (איטית מאד) הצרכים שלו מתאזנים עם הצרכים של ההורים (משהו כמו 18 שנה ולפעמים יותר) ממצב של צרכי הילד קודמים לכל, עד למצב מאוזן. אני חושבת שלא צריך לתת לו לחכות בשביל העקרון, אבל בגיל חצי שנה, את כבר יכולה לאפשר לעצמך ``לנשום`` לפני שאת ניגשת (תלוי גם בגורם לבכי, אבל אני סומכת על שיקול דעתך), ואם צריך, הוא יכול לחכות קצת (במיוחד אם את בדיוק ממלאת את הצרכים של הדס...) - תוך כדי הרגעה מילולית שלך. בהדרגה, אני חושבת שכדאי להראות לו שיותר משתלם לתקשר בדרכים אחרות, ולאו דווקא בצרחות. - אם הדס ודולב צריכים משהו לא-דחוף (לדעתך) באותו זמן, אבל דולב צורח והדס (כמעט כתבתי מיתר. פרויד בפעולה) מראה את הצורך שלה בשקט יחסי - כדאי, לפעמים, להתחיל איתה... הכל מאד בהדרגה, אבל כן להראות לו שיש דרכים טובות יותר להפעיל אתכם מאשר צרחות - להתייחס לצורך, ולטפל בו בשלווה, ולא לפי רמת הצעקות (כמובן שזו התיאוריה, ובמציאות זה לא תמיד הולך - וגם לפעמים רמת הצעקות כן מצביעה על רמת הצורך). אם זה בקיצור - את מתארת לעצמך מה היה האורך המקורי )-: (אני יודעת שזה לא עובד, אבל זה יותר פשוט, אז תסלחו לי) נ.ב. זה שוב קרה (יש הגבלה לאורך ההודעות?) - מזל שעשיתי קודם ``העתק`` לזכרון...

היי כרמית. קראתי את שכתבת בפורום

``שלנו``. חבל נורא. אני עצמי לא יודעת מה יהיה עתידי, ואני מסכימה עם כל מילה שכתבת (כולל ההתמכרות הקשה מדי...). ובכל זאת, יהיה אפשר לפגוש אותך כאן, בתפוז ? פורמט מאד נוח, יש לציין...

כרמית מ.

New member
כן

ודווקא לדעתי הפורמט לא כל כך נוח... למשל עכשיו - אני מרגישה די לא נוח עם זה שתגובה שולית כזאת תעלה את ההודעה לראש הדף... חוץ מזה שזה מגביר את הסיכוי של הודעות שאין עליהן תשובה מיידית ללכת לאבדון... מילא - נסתדר.

נעה גל

New member
אני מאמינה שנתרגל גם לחסרונות של

המערכת הנ``ל. חוץ מזה, עם הזמן, נלמד להפעיל אותה לטובתינו, וגם אני מאמינה שלא יהיו הרבה הודעות לא רלוונטיות. אנחנו רק בהתחלה... עוד מותר לנו להתרגש ;-)

למעלה