טוב אז הנה הסיפור שלי !

Rescue1

New member
טוב אז הנה הסיפור שלי !

שבת שלום לכווווווולם ! ערן העלה פה סוגיה מעניין ואני בטוח שאצל כל אחד זה יהיה שונה ואחרת . אז ברשותכם אני אספר לכם את הסיפורים שלדעתי היו הכי הכי אצלי .... אחחח....... לא יודע ממה להתחיל . או קיי אז ככה . זה קרה בערך לפני כ8 חודשים בערך ( אני לא זוכר בדיוק אבל אני יודע שאז כל התחנות קיבלו רכבים חדשים מסוג 1234) אז בדיוק קיבלנו את הרכב החדש והיפה ומצוחצח , אז יום ראשון שלו בתפקיד וארוע הראשון שלו הגיע בשעה 20:00 בערך ( אני מעגל) והארוע היה כזה " חומ"ס, דליקת בםפעל גז " כן כן , ועוד איפה ? במחסום טול-כרם מי שמכיר ישנם מספר מפעלים שהם בבעלות הישראלים , אז שם ! או קיי , הזמנו רכב מג"ב אחר לליווי , ויצאו רכב אחד בגלל שזה היה "שטחים " עם 4 כבאים ואני . הגענו למקום , קודם כל , כל אחד קפא לרגע כשניגלה לפניו להבה ענקית שעלתה לגובה של כ-15/20 מטר בגלל צובר גז שדלף ועלה באש . או קיי ,שוק זה שוק אבל צריכים לכבות את האש , לא ? אז אנחנו ככבאים טובים מכבים איכשהו אם אפשר לקרוא לזה לכבות את השריפה , וכמובן אחינו בני המעיוטים לא איחרו לבוא ... למזלינו כ-30 מטר מאיתנו היה גדר שאי אפשר היה לעבור אותו בקלות , הם התחילו לזרוק עלינו אבנים, בקבוקי תעברה ולירות באויר ... אני רוצה להגיד לכם שזה לא היה מפחיד אלא זה פשוט היה פחד מוות ואני לא יודע אם יש מילה עם משמעות יותר מזה אז זאת המילה ! קצין משמרת שבמקרה היה על גג הכבאית שבדיוק התחיל לעבוד עם תותח כיוון עליהם את התותח , ופה ... אין לי מילים פשוט הייתם צריכים לראות מה זה כשצחוק ופחד מתחברים . כמובן שתוך חצי דקה ניגמרו לנו המים וכולנו התחלנו לברוח משם בכבאית החדשה ד"א ! וצוותי מג"ב נישארו שם לייבש קצת את אלה שהיו כה רטובים . ברוך ה´, שבנו לתחנה ואחרי זה הביתה בשלום ! זה בקיתור הארוע בין המפחידים שהיה לי , כמובן אני לא מפרט את כל הפיגועים שעברתי באזור נתניה , ד"א עברתי את כולם ובאחד מהם הייתי במרחק של כ-300 מטר מהמקום . ורוב הפיגועים אני הייתי זה שניהלתי אותם בחדר המבצעים ,אבל זה סיפור בפני עצמו , ויש עוד ועוד מלא מקרים שאני יכול לספר אבל לא הכל הפעם אחת ! המךש יבוא ..... מבטיח !

fireman

New member
הזכרת לי מקרה שקרה לי

אני זוכר את היום שחזרת מהמשמרת וסיפרת לי על המקרה באיי סי קיו.... אם כבר הזכרת את הנושא של האבנים וכל זה בדיוק אני נזכר באיזו שריפת קוצים בבאר שבע.... קיבלנו הודעה על שריפת קוצים בשכונת נחל עשן בבאר שבע...יצאתי לשם עם עוד 2 כבאים. פרסנו קווים של צול בגלל שהשטח היה מאוד גדול ולא היה צורך בכמויות מים שמספק קו 2 צול. השריפה הייתה במעיין מדרון....נכנסנו עם הרכב כיבוי מלמטה לתחתית שלו והחלנו לכבות כלפי מעלה....בחלקו העליון של המדרון עמדו מלא סקרנים, בעיקר ילדים שבאיזשהו שלב התחילו להשתעמם וזרקו על הכבאי שעבד איתי אבנים....ההוא מסכן עזב את הזרנוק וברח משם...הלך הביא איתו שוטר שהיה במקום....אבל מסתבר שזה לא עשה מספיק רושם על הילדים וגם הוא חטף אבנים....עכשיו הם למעלה איך תגיע אליהם, אי אפשר.... בקיצור הם ראו שהכבאי לא חוזר לזרנוק עברו אליי....התחילו לזרוק עליי אבנים, לא התייחסתי עד שחטפתי אבן בקסדה...בלי חוכמות כיוונתי את המזנק כלפי מעלה להרטיב אותם אבל פאדיחה....הסילון של המים לא הגיע מרוב שזה היה גבוה....ונאלצתי לנטוש... בדיוק באותו רגע הגיע הרכב אספקת מין שלנו לתגבר אותנו כי לא היו הידרנטים בסביבה...הקצין שהגיע עם הרכב אספקת מים לא הבין למה הקוים פרושים ואנחנו לא עובדים...אמרנו לו תנסה לעבוד....הוא רק התקרב וחטף אבנים (שתבינו איזה שעמום יש לילדים האלה) רק שהקצין לא היה פראייר....שם את המשאבה על 12 אטמ´ עלה לגג של הרכב ושטף אותם עם התותח....

TAFD

New member
בשביל מה יש משטרה ?

באירועים כאלה מבקשים שהמשטרה תגיע למקום ואם המצב קשה אז עוזבים את השטח עד שהמשטרה מגיעה. אצלנו ביפו יש מקומות שהצוותים אומרים מראש שהם לא נכנסים למקום עד שהמשטרה לא מגיעה. כי לפעמים הערבים יכולים להיות מסוכנים...

fireman

New member
בשביל לסגור כביש

שהיה במרחק של 3-4 מטרים מהשריפה

למעלה