טוב, הגיע הזמן שיעזרו לי

טוב, הגיע הזמן שיעזרו לי

הייתי רוצה לשמוע מסטודנט/עתודאי להנדסת מחשבים מה הדעה שלו על המסלול. איך המסלול יותר טוב מחשמל, איך הוא יותר גרוע, ובכלל דיעה כללית. אני מקווה שיש בפורום בכלל סטודנטים למחשבים...

haim9798

New member
אני מצטרף לבקשה של חברי

אני שנה ראשונה בטכניון ומיועד למסלול הנדסת מחשבים , בגלל בלאגן שאין לי כוח לכתבו עליו עכשיו כי יש לי פיזיקה 1 מ על הבוקר , לא בטוח שאני יתקבל למחשבים , עכשיו יש לי אפשרות ללכת לצבא ולבקש לעשות חשמל רגיל , אז אני יודה לכל אחד שיעזור לי ויתן לי הבדלים בין המסלולים. כל הבדל יזוכה בהכרת תודה.

amitai1

New member
חיים, אתה לא תתקבל

כל העתודאים שביקשו לעבור למחשבים נדחו. בגלל זה עברתי לחשמל רגיל, ואפילו הכריחו אותי לחתום להם שאני יודע שזה חשמל רגיל, ושאני לא ארצה בעתיד לעבור למחשבים. הבעיה היא שאין להם מספיק תקנים למחשבים, והם מילאו אותם כבר מזמן. בקיצור אתמול הייתי שם בעתודה, ושאלתי אותם מה לעזאזל ההבדל בין חשמל למחשבים, ומה ההבדל בתפקידים. הם אמרו לי שמבחינתם ההבדל הוא רק רשמי. בא חיל האויר ואומר שהוא רוצה 2 מהנדסי מחשבים, 3 מהנדסי חשמל ו4 שוקו, אז העתודה נותנת לו מה שהוא מבקש. הם לא יודעים מה ההבדל הפנימי של החילות בין הנושאים. מה שעוד הם אמרו לי, זה שאם אני אלמד חשמל ואקח שרשראות של מחשבים,אז אחר כך אני אוכל להשתבץ בתפקיד חשמל שקשור למחשבים, כי אחרי הכל הם משבצים לפי הידע. מי שלמד בחשמל תקשורת לא ישובץ איפה שישובץ מי שלמד מיקרואלקטרוניקה. אחרי הכל, זה גם אינטרס שלהם שהמהנדס יידע מה הוא עושה. ולכן, אני הולך לי להמשיך ללמוד בחשמל, ולו בגלל הידיעה המשמחת שאני לא אצטרך ללמוד יותר אלגברה...

haim9798

New member
גבר התבלבלת

שוב אתה מבלבל אותי עם מישהו אחר ?? אני כבר רשום למחשבים , שכחת ? סתם אני רוצה לדעת אם להגיע ולבקש לעבור לחשמל רגיל עכשיו קאפיש ?? חיים ועמיתי בהצלחה במבחנים הקרבים ובאים

amitai1

New member
אתה רשום למחשבים?

לא אמרת לי אז שאתה רוצה מחשבים ותוכנה? בכל מקרה, בוא לחשמל רגיל. יהיה כיף. נעשה ביחד מעבדה בפיזיקה.

haim9798

New member
ואוו זה כבר עבר לרמה של שיחה בנינו

לא רוצה מעבדה בפיזיקה, ולא רק בגלל הפיזיקה, יש לי עוד כמה דברים שבגללם אני רוצה מחשבים ולא מחשבים ותוכנה , אבל זה בנינו כבר סבבה ? קפוץ אלי בשיעור של קאליש ( אני שוב שואל , אני קוף ? קופיף במקסימום :) ) ונדבר על זה יותר באריכות. חיים שמאחל לכל הסטודנטים מעבר במיוחד בחדו"א ( פאק אפסילון ) ובפיזיקה 1 מ ( אני קוף ?? אני קוף?? )

תראה. קופים הם בעין המתבונן ../images/Emo3.gif

אני בטוח שקליש לא התכוון להעליב אנשים (יותר מדי), אבל מה לעשות. יצא לו. אם הוא רק היה שומר את ההערות השנונות שלו לעצמו :)

ronen1981

New member
אני סטודנט לההדסת חשמל.

(הערה הכי טוב זה להיכנס לאתר הטכניון ולקרא בקטלוג מבחינת הסוגיות העובדתיות) אני אישית לא לומד הנדסת מחשבים כי אני לא אוהב לתכנת זה משעמם אותי . אבל בגדול רוב הנקודות בקורסי החובה הם אותו דבר ההבדל הוא בהתמחויות (בחשמל 12 ואתה בוחר 3) בהנדסת מחשבים אם אני זוכר נכון 7 התמחויות ואתה בוחר שתים. (את הנקודות של השלישי אתה עושה כקורסי חובה שלא קימים בחשמל כקורסי חובה כגון דיסקרטית ואפ"ם וכד..) לעומת זאת בהנדסת מחשבים אתה לא חייב לעשות שדות אלקטרומגנטיים. עד כמה שהבנתי מחברים המסלול קצת יותר קל.

למעלה